کد خبر 1110545
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۵
بنی گانتز نمایه

کابینه رژیم صهیونیستی توافق کردند رای‌گیری درباره بودجه را به تعویق بیندازند تا خطر برگزاری انتخابات چهارم به طور موقت برطرف شود.

به گزارش مشرق، بنی‌ گانتس، رئیس حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی طی یک سخنرانی آتشین، نسبت به برگزاری انتخابات زودهنگام هشدار داد و تاکید کرد اگر طی ماه‌های آتی انتخاباتی در اراضی اشغالی برگزار شود، خون در خیابان‌ها جاری خواهد شد.

در حالی کابینه رژیم صهیونیستی طی اختلافی پررنگ هنوز نتوانسته‌اند بر بودجه توافق کنند و خطر انتخابات زودهنگام و ایجاد بحرانی جدید در سرزمین‌های اشغالی به وجود آمده است، رسانه های صهیونیستی اعلام کردند دو حزب لیکود و آبی‌وسفید توافق کردند فعلا رای گیری بر سر بودجه را به تاخیر بیندازند تا خطر برگزاری انتخابات چهارم فعلا برطرف شود.

بیشتر بخوانید:

برگزاری انتخابات چهارم در سرزمین‌های اشغالی فعلا لغو شد

گانتس طی سخنان خود به نتانیاهو کنایه زد و تاکید کرد: من هرگز به کسی اجازه نمی‌دهم که دموکراسی ما را از بین ببرد و یا یک عروسک را به خدمت عمومی منصوب کند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه خاطر نشان کرد: آغوش من برای هر نوع همکاری به نفع شهروندان اسراییلی باز است، اما اگر نتانیاهو به دنبال تضعیف اجرای قانون باشد، با مخالفت شدید من مواجه خواهد شد.

به نظر می‌رسد که بنیامین نتانیاهو قصد دارد تا با برگزاری انتخابات مجدد در اراضی اشغالی، بنی گانتس را از گردونه قدرت خارج کند. بر اساس توافق بین گانتس و نتانیاهو، هر یک  قرار است هجده ماه سکان نخست وزیری این رژیم را برعهده داشته باشند. طی ماه های اخیر اعتراضات گسترده‌ای علیه نتانیاهو و ناکارآمدی او در مقابله با ویروس کرونا برگزار شده است. معترضین صهیونیست خواستار استعفا فوری نخست وزیر رژیم صهیونیستی هستند. بنی گانتس از اعتراضات علیه نتانیاهو حمایت کرده و آن را بخشی از دموکراسی در اراضی اشغالی می داند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس