آغاز به کار رادیو محرم با شعار «حسینیه‌ای به وسعت دل‌ها»

رادیو محرم با شعار «حسینیه‌ای به وسعت دل‌ها» از ابتدای شهریور آغاز به کار کرد.

به گزارش مشرق، رادیو محرم  با بیانیه آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان و حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و امام جمعه قم آغاز به کار کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی در پیامی به مناسبت راه اندازی رادیو محرم با قدردانی از دست‌اندرکاران این رادیو مردم را به بهره‌گیری از این رادیو در ایام محرم دعوت کردند.

در پیام آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور عزاداران را به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فراخواندند و افزودند: باید برای حفظ سرمایه ماه محرم و رونق گرفتن هرچه بیشتر این مراسم تلاش کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تقویت مراسم عزاداری محرم را وظیفه‌ای همگانی دانستند و تاکید کردند: در صورت بی توجهی به رعایت مسائل بهداشتی در مراسم عزاداری و آسیب رساندن به دیگران مسئول خواهیم بود.

در ادامه آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و امام جمعه قم در سخنانی بروز بلای جهان گیر کرونا را سبب نشان دادن ضعف و ناتوانی بشر دانست و گفت: می‌توان از این بلا درس گرفت. بشر هر گاه در برابر بلاهای آسمانی به خود تکیه کرد و خدا را فراموش نمود ضربه خورد.

وی شیوع بیماری کرونا را بیدار باشی برای بازگشت بشر به حقیقت پاک الهی دانست و گفت: عاشورای امسال باید این بانک را طنین‌انداز کند.

در این مراسم مسعود کاویانی مدیر رادیو محرم با اشاره به تلاش دشمنان برای آسیب زدن و انحراف مراسم عزاداری، ترویج عزاداری مطلوب، مستند و ارائه الگویی صحیح از عزاداری فاخر را از اهداف راه اندازی رادیو محرم برشمرد و بیان کرد: با هماهنگی با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مقرر شد از ساعت یازده تا یازده و نیم و ۱۸ تا هجده و نیم رادیو محرم از سیستم صوت یکپارچه مسیرهای راهپیمایی در مراکز استان‌ها پخش شود.

در پایان این مراسم حاضران با حضور در مزار شهدای گمنام مجموعه صدا و سیما و اهدای شاخه گل با شهدا تجدید پیمان کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس