افشای وجود یک مافیای عقد قرارداد با خارجی ها از زبان یک پیشکسوت فوتبال/مجرمان 10 سال قبل فعال تر از همیشه!

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران از وجود مجموعه ای از افراد که در کار نقل و انتقال بازیکن و مربی خارجی هستند خبر داد.

به گزارش مشرق، علی‌اصغر مدیر روستا درباره مصوبه اخیر سازمان لیگ مبنی بر ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی جدید از سوی تیم‌های ایران اظهار داشت: اگر این بحث برای پیگیری مبارزه با فساد باشد، اقدامی عالی انجام شده اما اگر پس از صدور رای پرونده مارک ویلموتس، آقایان می‌خواهند روی یک زخم مرهم گذاشته و بعدها این زخم دوباره باز شود، تصمیم‌شان موقتی است و فایده ای هم ندارد. 

وی افزود: باید ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی را سالها ادامه داده و با مسببان چنین قراردادهایی برخورد قضایی داشته باشیم. مجازات هم فقط شامل زندان رفتن این افراد نمی‌شود بلکه می‌توان با رسانه‌ای کردن نام، پرداخت غرامت‌ها و هزینه‌ از جیبشان و ممنوع الفعالیت کردن آنها با چنین افرادی برخورد کرد. 

مهاجم اسبق تیم فوتبال ایران ادامه داد: اگر حالا که پرونده مارک ویلموتس به چنین رأیی رسیده دوستان بخواهند احساسی عمل کرده و مدتی جذب بازیکن خارجی را ممنوع کنند، پس از مدتی آتش این هیجان ها فروکش می‌کند و چهار پنج ماه دیگر هم می بینیم مصوبه لغو می‌شود.

بیشتر بخوانید:

پیامدهای ممنوعیت خرید خارجی برای تیم‌های آسیایی

مدیرروستا تصریح کرد: افرادی که می‌خواهند با مسببان عقد قراردادهای نادرست برخورد کنند، باید سابقه مبارزه با فساد را داشته باشند  تا بتوانند جلوی این اقدام را بگیرند اما اگر قرار باشد همین نفرات فعلی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مقابل تخلف‌ها بایستند، نمی‌توان چندان به نتیجه آن امیدوار بود. باید افرادی وارد کار شوند که برای مبارزه با فساد اراده و عزم داشته باشند.

وی درباره اینکه لودویک دلیشت وکیل سوئیسی فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس، پس از رأی این مربی با وکالت از بازیکن خارجی تراکتور این باشگاه را محکوم کرده توضیح داد: همین مسائل نشان می‌دهد پشت پرده زد و بندهای بسیاری وجود دارد. باید عوامل این اتفاق‌ها معرفی، بازخواست و جریمه شوند. 

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: باید دلال ها و واسطه‌هایی که چنین بازیکنان و مربیانی به ایران می‌آورند به سهم خود غرامت و جریمه بدهند و دستشان از فوتبال ایران قطع شود. همانگونه که در بحث حضور دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی هم مباحث زیادی وجود دارد. 

مدیرروستا توضیح داد:  باید اعلام شود چه کسی اسکوچیچ را به تیم ملی ایران آورد تا فردا اتفاق‌های مشابه قرارداد ویلموتس را درباره اسکوچیچ شاهد نباشیم. وی در حال حاضر هم با باشگاه صنعت نفت آبادان مشکل دارد. دلال یا فردی که عامل حضور چنین مربیانی در ایران است و به فدراسیون فوتبال احاطه دارد باید به مردم معرفی شوند.

وی عنوان کرد: اگر تمام عوامل کل و جزء چنین قراردادهایی معرفی شوند مردم می‌دانند چه اتفاق  ‌هایی در فوتبال رخ می‌دهد. اکنون به جز مهدی تاج، هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش کسی را نمی‌شناسیم اما مدیر یا مسئول پشت پرده را هم معرفی کنید. 

سرمربی اسبق تیم پیکان ادامه داد: اکنون مجموعه‌ای در تهران وجود دارد که کل مسائل مربوط به قرارداد بازیکن و مربی خارجی را دست خود گرفته است. اعضای این مجموعه همان افرادی هستند که ده سال پیش مجرم شناخته شدند اما اکنون قویتر کار می‌کنند. دلیل این موضوع هم این است که آنها بالادستی‌ها را خریدند. 

مدیرروستا اضافه کرد: افرادی باید در عرصه مقابله با فساد ورود کنند که کسی نتواند به آنها رخنه کند. مجرم هایی که 10 سال پیش فوتبال ایران را به منجلاب کشیدند اکنون خیلی فعالتر شدند. جالب اینجاست اعضای این مجموعه سالها قبل نمی‌توانستند پول چیپس و پفک بدهند اما اکنون برای خودشان وکیل گرفته و کارهای خود را از این طریق انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: این افراد سالها قبل مجزا از هم کار می‌کردند اما اکنون به مجموعه ای قدرتمند تبدیل شدند که بازیکن‌، مربی، سرپرست و... و حتی مدیر باشگاه را با نظر خودشان می‌چینند. مانند ده سال قبل ابتدا باید چنین افرادی و به عنوان نفراتی که فوتبال را به فساد کشیدند مجازات کرد. 

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: احساس می‌کنم یکی از دلایل ممنوع شدن جذب بازیکن و مربی خارجی مجلس‌گیر شدن مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است. آنها اکنون هیجان زده شدند اما باید چنین کاری را ده سال پیش انجام می‌دادند. دیده اند هوا پس است و  مدام اطلاعیه می‌دهند. تا الان نمی دانستند چه اتفاقی در فوتبال ایران رخ می‌دهد؟

مدیر روستا توضیح داد: در روزهای اخیر و پس از شکست مفتضاحانه فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس همه بیانیه صادر می‌کنند اما باید فردی باشد که همه مسائل را پیگیری کرده و احساسی عمل نکند. ویلموتس به خال زده است و برای حضور در ایران با افرادی ارتباط برقرار کرده تا با یک برنامه ریزی مشخص همه به منافعی برسند.

وی افزود: شک نکنید رأی پرونده هم ناشی از همین زد و بندها است. ویلموتس از اشتباه ما استفاده نکرد بلکه با مطالعه و شناختن افرادی که می‌توانند در این مسیر به وی کمک کنند به ایران آمد و چنین پولی را از جیب مردم کشورمان خارج کرد. 

پیشکسوت فوتبال ایران درباره احتمال تبانی بین وکیل سوئیسی فدراسیون فوتبال در پرونده ویلموتس توضیح داد: می‌توان درصدی را برای این موضوع درنظر گرفت اما نمی‌توان اظهارنظر قاطعانه‌ای انجام داد. هر وکیلی که طرفش فوتبال ایران باشد به راحتی می‌تواند علیه فوتبال ما حکم بگیرد زیرا در فیفا علیه ما اتاقی تشکیل شده که هر پرونده ای به این نهاد برسد، بدون خواندن آن علیه ایران رای صادر می شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس