کد خبر 1109044
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

به گزارش مشرق، دفتر نمایندگی بلژیک در سازمان ملل در ادامه مخالفت‌های مختلف با تصمیم آمریکا برای فعال‌سازی مکانیسم موسوم به ماشه جهت بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران و انزوای واشنگتن در عرصه جهانی، دولت بلژیک نیز به صف مخالفان پیوست و در توئیتر نوشت: «قضیه برای بلژیک مانند روز روشن است، آمریکا به دلیل توقف مشارکت خود در برجام به تاریخ می ۲۰۱۸، نمی‌تواند از طریق برجام تحریم‌ها را بازگرداند».

در ادامه بیانیه نمایندگی بلژیک در سازمان ملل آمده است: «ما باید برجام را حفظ کنیم. این تنها راه برای اطمینان حاصل کردن از صلح‌آمیز باقی‌ماندن ماهیت برنامه هسته‌ای ایران است».

پ.ن: در واپسین ساعت روز پنجشنبه (به وقت تهران) بود که پامپئو با ارائه نامه‌ای رسماً سازمان ملل را از خواست خود برای بازگرداندن تمامی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران مطلع کرد.

ساز و کار موسوم به بازگشت خودکار تحریم‌ها که با نام‌های دیگری مثل «مکانیسم ماشه» یا «اسنپ‌بک» نیز شناخته می‌شود به دنبال احیای تمامی قطعنامه‌های تحریمی علیه تهران است که پس از حصول برجام میان ایران و گروه موسوم به ۱+۵ تعلیق شده بودند.

شبکه «سی‌اِن‌اِن» نیز با اشاره به مخالفت کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان با درخواست واشنگتن برای احیای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، نوشت که این نشانه انزوای جهانی ایالات متحده است.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس