عراق نیروهای آمریکایی

گروه‌های مقاومت عراق با تأکید بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکا از خاک این کشور، تهدید کردند که اگر این مسئله صورت نگیرد، وارد مرحله تنش نظامی خواهند شد.

به گزارش مشرق، گروه‌های مقاومت عراق تأکید کردند که مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور در جریان سفر خود به آمریکا، باید خروج نظامیان این کشور از عراق را در صدر اولویتهای خود قرار می‌داد.

این گروه‌ها با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کردند: «انتظار داشتیم که الکاظمی آن گونه که وعده داده بود، نماینده ملت غیور عراق برای تحقق حاکمیت [این کشور] باشد، نه اینکه یک احمق (دونالد ترامپ) که در چپاول ملتها و خونریزی حرفه‌ای است، مسائلی را دیکته کند».

در این بیانیه، تصریح شد، برخی از طرحهایی که الکاظمی با خود خواهد آورد، جنبه تبلیبغاتی و فریبکاری دارد و برخی از آن، برای غارت، سرقت، استعمار و گسترش مجدد هیمنه آمریکا بر توانمندیهای عراق است.

بیشتر بخوانید:

عراق: روابط ما با ایران بر اساس منافع مشترک است

نخست‌وزیر عراق: به دنبال تقویت روابط با آمریکا هستیم

ترامپ در دیدار با الکاظمی از علت حضور در عراق گفت

عکس/ استقبال ترامپ از الکاظمی در کاخ سفید

شبکه خبری المیادین به نقل از این گروهها گزارش داد، الکاظمی باید اجرای تصمیم ملت عراق را که با تظاهرات میلیونی خواستار آن بود، در صدر اولویتهای خود قرار می‌داد؛ ملتی که تصمیم خود را گرفته و تأکید دارد که «هدف از حضور، تخریب، نابودی، تأمین مالی تروریسم، ایجاد بحران و هرج‌ومرج توسط آمریکای اشغالگر این است که اقتصاد عراق را نابود و منابع آن را چپاول کند و این مسئله باید پایان یابد».

در این بیانیه آماده است: «به همین دلیل تصمیم گرفتند در راستای اجرای تصمیم ملت، نیروهای اشغالگر را اخراج کنند؛ نیروهایی که حضور و تعدی‌ها آن، در خارج از چارچوب توافق راهبردی است و تجاوز آشکاری به حاکمیت و کرامت عراق است».

بر اساس این بیانیه، پس از تمام اقداماتی که آمریکا انجام داد، از اینکه در جریان سفر الکاظمی به آمریکا، مسئله اخراج کامل نیروهای اشغالگر آمریکا مطرح نمی‌شود، «غافلگیر شدیم و این مسئله را دور زدن حاکمیت عراق، کرامت ملتش و قانون اساسی و قانونی می‌دانیم که وی را ملزم به اجرای مصوبه پارلمان می‌کند».

این گروه‌ها با تأکید بر اینکه باید الکاظمی از حاکمیت عراق دفاع کند و به اشغالگری آمریکا پایان دهد، خاطر نشان کردند، اگر بر سر خروج کامل آمریکا از عراق توافق نشود، گروههای مقاومت قانونا و شرعا این حق را دارند که «از مرحله فعالیت مقاومت تدریجی و اعطای فرصت به گفت‌وگوی سیاسی، وارد مرحله تنش و حمله به تمام منافع آمریکا وارد شوند... [نیروهای آمریکا] از حملات ما در امان نخواهند بود».

در این بیانیه با اشاره به دیدارهای هیأتهای اسرائیلی در بغداد با فرماندهان آمریکایی و عراقی برای هماهنگی در پرونده تخریب و هرج‌ومرج در عراق، تأکید شد، این هیأت‌ها نیز از دایره حملات، خارج نخواهند بود؛ هیأتهایی که «با اجیر کردن برخی از افراد فرومایه، ترورها را گسترش دادند و در پی از بین بردن بافت جامعه عراق هستند».

این گروهها در پایان خاطر نشان کردند: «به ملت خود اطمینان می‌دهیم که [گروههای] مقاومت آنان، در کمین این افراد هستند، تحرکات آنان را رصد میکنیم و اجازه نخواهیم داد کشور را وارد هرج‌ومرجی کنند که صهیونیستها و آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای آن هستند».

الکاظمی هم اکنون در آمریکا حضور دارد. دونالد ترامپ روز گذشته مدعی شد که طی سه سال، نیروهای خود را از عراق خارج خواهد کرد. همین مسئله خشم گروههای مقاومت عراق را به همراه داشت و به صدور بیانیه مذکور منتهی شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  5 11
  عراق برای ایران خیلی وقته تمام شدست.ایقد جواب ندادین که دیر شد.لبنانم رفت.گروه های مقاومتم فقژ استاد شعارن در عمل هیچ‌حرکتی صورت نمیدن.مرگ بر امریکا.
  • عبدالله مومن IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
   17 0
   آمریکا فقط با تبدیل شدن سربازان خود از عمودی به افقی ست که حرف حساب. حالی اش خواهدشد
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  3 15
  برید بابا رد کارتون ، یمشت جوجه رنگی
  • ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
   7 2
   جوجه رنگی بعداز مدتی خروس جنگی میشود
  • اکبر قادری IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
   5 2
   ما هیچ جا نمیریم ، همینجوری وایستادیم تو عراق تمام پایگاه ها و کاروان ها و ماشینها و تروریست هاتون رو داریم دونه دونه میفرستیم سینه قبرستون ... شما تروریست ها اگه وجودش رو دارید جلوش رو بگیرید
 • ایرانی IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  8 3
  ملت عراق باید خودش دست به کار بشه و این اشغالگران یانکی را اخراج کنند
  • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
   3 9
   ملت ایران چکارست دخالت کنه ... هان ؟؟
  • IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
   0 0
   ملت ایران سرور توئه یانکی، زودباش زانو بزن اولین ایرانی که دیدی کفششو بلیس تا تمیز شه، مفهوم شد؟؟؟!
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  4 2
  از هفت ماه گذشتتون معلومه ک چ کاره اید .
 • ناشناس IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  4 0
  جنگ داخلی آمریکا تا چند ماه دیگه شروع میشه وتقاص سالها جنایتشان گرفته خواهد شد ان شاالله
 • CA ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  8 0
  امپراتوری ترور و دروغ و ریای و وحشت در حال ریزش هست و این کشورهای زپرتی که دل به لیبرالیسم بستند خودشون رو دخیل بستند به چند تا پاپتی لیبرال و اینها هم دارند براشون شو اجرا میکنند ولی از اینجا به بعد دیگه شو نخواهد بود یا برید بیرون از ما این منطقه یا با تابوت بیرون خواهید رفت و حتی بعضی توان حتی به تابوت هم نخواهد رسید چون چیزی از بدنتون باقی نخواهد موند!!! حالا به تفکرات احمقانه لیبرالی ادامه بدید ولی به زندگی تون هم فکر کنید چون از این به بعد رفتار محترمانه ای دیگر نخواهد بود و فقط مثل حیوان خون کثیف تون رو در همه جا خواهند ریخت جوری که داعش حتی انجام نداده باشه!!!!!
 • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  3 1
  الکاظمی خائن به ملت خودش وایرانه که ازدست داعش نجاتش داد
 • IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  0 4
  رحم کنید به امریکا خخخ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس