کد خبر 1108348
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
آغاز طرح استیضاح وزیر ورزش در مجلس/ با مسببان قرارداد ویلموتس برخورد خواهد شد

مسئول کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس گفت: مقرر شد کمیسیون اصل ۹۰ با بررسی دقیق اتفاقاتی که در خصوص این قرارداد افتاده، با مسببین و عوامل مربوطه به صورت جدی برخورد شده و محاکمه شوند.

به گزارش مشرق، احمد راستینه در خصوص علت عدم حضور وزیر ورزش در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: نمایندگان مجلس تعدادی سوال از وزیر داشتند که قرار بود امروز در کمیسیون حضور پیدا کند و به سوالات پاسخ بدهد؛ اما با توجه به اینکه نمایندگان برخی سوالات را پس گرفتند، قرار بر این شد با آمادگی نسبت به اتفاقاتی که متاسفانه به خاطر قرارداد ویلموتس رخ داده، در کمیسیون حضور پیدا کند و توضیحات لازم را ارائه دهد. قرار شد در جلسه دیگر در خدمت وزیر باشیم. 

 وی در تشریح اتفاقات امروز مجلس درباره قرارداد ویلموتس عنوان کرد: طرح شکایت از عوامل و مسببین این مسئله به  کمیسیون اصل ۹۰ اعلام شد. مقرر شد این کمیسیون با بررسی دقیق اتفاقاتی که در خصوص این قرارداد افتاده، با مسببین و عوامل مربوطه به صورت جدی برخورد کرده و محاکمه شوند.

بیشتر بخوانید:

گزارش‌هایی مبنی بر تبانی در پرونده ویلموتس

 نماینده مردم شهرکرد در مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه مسئول کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس هستم، با آقای وزیر تماس داشتم و دغدغه های نمایندگان و کمیسیون را به وی اعلام کردم. ادعای وزیر بر این است که قرارداد را با وکلای بسیار توانمند تنظیم کردیم و همه به ما گفته بودند که قطعاً در فیفا ما برنده این دعوا خواهیم شد.

 مسئول کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس افزود: احساس می‌شود رای فیفا قبل از اینکه حقوقی باشد، جریانات سیاسی در آن حاکم بوده است. درخواست تجدید نظر داریم و آن را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

وی به شبهات قرارداد ویلموتس اشاره کرد و یادآور شد: به وزیر این مطلب را گفتم که در قرارداد سرمربی قید شده اگر استعفا کند یا فدراسیون قطع رابطه کرد، این سه ماه را به او جریمه پرداخت کنیم. سوال ما این است که مبلغ مشخص قید شده کنار آن سه ماه جریمه، علتش چیست. این واقعا برای ما جای سوال است. احساس می کنیم دست‌هایی پشت پرده وجود دارد که تلاش می‌کنند در این دلالی ها سهم خود را ببرند. لذا قرار بر این شد که وزیر به صورت ویژه موضوع را پیگیری کند.

راستینه که با برنامه "همیشه با ورزش" رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، خاطر نشان کرد: سازمان های مربوط و دستگاه قضایی به وظیفه خود عمل خواهند کرد. ما هم به عنوان نمایندگان مجلس با مسببین به صورت ویژه برخورد می کنیم. اگر برای مجلس محرز شود نظارت عالیه ای که باید وزارت ورزش و جوانان انجام می داد، صورت نگرفته و کوتاهی شده، مطمئن باشید به خاطر دفاع از حقوق مردم طرح استیضاح وزیر را در مجلس به صورت کلید خواهیم زد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس