تذکر قالیباف به نمایندگانی که در رای گیری مشارکت نمی کنند

رئیس مجلس گفت: زیبنده نیست برخی نمایندگان در صحن مجلس حضور داشته باشند، اما در رأی گیری مشارکت نکنند، همکاران دقت لازم برای این موضوع را داشته باشند.

به گزارش مشرق، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکری آیین نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس گفت: پیش از این نمایندگان با فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم در صحن علنی مجلس موافقت کرده بودند، این یعنی این لایحه به دلیل آنکه مربوط به مسائل بورسی می شود، به فوریت تصویب شود.

وی افزود:  به دلیل مشارکت پایین نمایندگان در رأی گیری در صحن علنی امروز، یکی از مواد این لایحه رأی نیاورد و به کمیسیون اقتصادی برای تعیین تکلیف ارجاع شد.

بیشتر بخوانید:

حاجی دلیگانی ادامه داد: اگر امروز این ماده هم رأی می آورد، رئیس مجلس لایحه را برای تعیین تکلیف به شورای نگهبان ارسال می کرد و بعد از آن این قانون اجرایی می شد، اما به دلیل رأی نیاوردن یک ماده، اکنون به کمیسیون ارجاع شده در حالی که به دلیل حضور دو هفته ای نمایندگان در حوزه های انتخابیه، کمیسیون ها تعطیل است، بنابراین بررسی مجدد این ماده و ارائه گزارش آن به صحن حدود یک ماه به تاخیر خواهد افتاد.

حاجی دلیگانی بیان کرد: از همه نمایندگان دعوت می کنم تا در رأی گیری ها مشارکت داشته باشند تا ان شالله بعداً باتصویب طرح شفاف سازی، که مردم می توانند آرا را ببینند، موردی درباره عدم مشارکت وجود نداشته باشد.

در ادامه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی تذکر این نماینده مجلس را وارد دانست و گفت: چند بار در طول فرآیند بررسی لایحه عرض کردم که زیبنده نیست برخی نمایندگان در صحن مجلس حضور داشته باشند، اما در رأی گیری مشارکت نکنند، همکاران دقت لازم برای این موضوع را داشته باشند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس