کنکور نمایه

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، بر نظارت بهداشت محیط به اماکن برگزاری کنکور و رعایت بهداشت توسط داوطلبان و برگزارکنندگان، پیش از برگزاری، حین و بعد از برگزاری کنکور سراسری تأکید کرد.

به گزارش مشرق، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، بر نظارت بهداشت محیط به اماکن برگزاری کنکور و رعایت بهداشت توسط داوطلبان و برگزارکنندگان، پیش از برگزاری، حین و بعد از برگزاری کنکور سراسری تأکید کرد.

وی درخصوص نظارت بهداشت محیط در کلیه مراحل برگزاری کنکور سراسری، اظهار کرد: بعد از اینکه تاریخ برگزاری کنکور قطعی شد، جلسات کارشناسی مستمری با سازمان سنجش آموزش کشور برگزار کرده و پروتکل ویژه برگزاری کنکور سراسری را به طور مشترک تهیه و تدوین کردیم.

بیشتر بخوانید:

وسایل ممنوعه در کنکور سراسری ۹۹


 وی افزود: مهم‌ترین تفاوتی که پروتکل کنکور سراسری با کنکورهای قبلی ارشد، دکتری و آزمون‌های آموزش و پرورش دارد، این است که فاصله داوطلبین در جهت‌های طولی و عرضی از ۱.۶ به ۱.۸ متر ارتقا یافت.
 
وی بیان کرد: تفاوت دیگر این است که حجم ظرفیت حاضرین در کنکور به ۲۰ درصد ظرفیت کلّی کاهش یافت. یعنی در یک سالن ۱۰۰ نفره فقط ۲۰ داوطلب مستقر می شوند که با شرط لازم الاجرای ۱.۸ متر فاصله بین داوطلبان انجام خواهد شد.
 
معاون مرکز سلامت محیط و کار گفت: نکته مهم دیگر در مورد کنکور سراسری امسال این است که سازمان سنجش حوزه‌هایش را افزایش داده است.
 
وی اظهار کرد: بدین ترتیب ظرفیت پذیرش سالن‌ها کاهش یافت و چون این حوزه ها از قبل پیش بینی نشده بود، تصمیم بر آن شد از وزارت ورزش و دستگاه‌ های دیگر فضاهایی را استفاده کنند. مثلا مصلای تهران هم به مجموعه‌ های برگزاری کنکور سراسری اضافه شد. 
 
فرهادی افزود: اسامی مکان‌های برگزاری کنکور سراسری را در اختیار دانشگاهای علوم پزشکی کشور قرار دادیم، همکاران بهداشت محیط در سراسر کشور بر اساس ابلاغیه معاون بهداشت وزارت بهداشت موظفند قبل، حین و بعد از برگزاری کنکور طی چهار روز برگزاری آن، نظارت های لازم را انجام دهند.
 
وی ادامه داد: این نظارت ها شامل بازرسی مکان های برگزاری کنکور سراسری، بررسی تهویه مکان ‌های برگزاری، بررسی رعایت فاصله گذاری داوطلبین، ضدعفونی و گندزدایی محیط خواهد بود.
 
وی تصریح کرد: در حین برگزاری نیز در هر چهار روز، اسامی بازرسین به سازمان سنجش اعلام شده که در روز برگزاری کنکور هم در محل حضور داشته باشند و هم بر آب شرب سرویس های بهداشتی و سایر موارد مرتبط با پروتکل های بهداشتی همانند، ضدعفونی، دفع پسماند و زدن ماسک نظارت داشته باشند. 
 
 فرهادی توضیح داد: خوشبختانه هم سازمان سنجش و هم همکاران ما تجربه برگزاری کنکورهای قبلی شامل دکترا، دستیاری،کارشناسی ارشد غیر پزشکی و ارشد علوم پزشکی را دارند. همچنین، تجربه سمپاد و آزمون های مختلف دیگر نیز وجود دارد که به بهتر برگزار شدن کنکور سراسری کمک خواهد کرد.
 
وی افزود: این‌ کنکور سراسری حدود یک میلیون و چهارصد هزار داوطلب دارد و محدوده سنی کمتری نسبت به داوطلبان آزمون های دیگر دارند. خوشبختانه تعداد زیادی آنها تازه فارغ التحصیل شده و حدود دو، سه هفته پیش در شرایط کرونا در آزمون شرکت داشته اند.        
 
معاون مرکز سلامت محیط و کار همچنین گفت: همه داوطلبان باید در استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن دست ها و رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری کنند.
 
وی در پایان افزود: زمان برگزاری این کنکور برای اولین بار دو برابر شده و داوطلبان پیش از برگزاری کنکور، در سامانه خوداظهاری سازمان سنجش و معاونت بهداشت وزارت بهداشت وضعیت سلامتی خود را اعلام خواهند کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس