روحانی نمایه

رئیس‌جمهور با بیان اینکه کسی که به طرح دولت ایراد می‌گیرد بگوید راه حلش چیست؟ اظهار داشت: با فحاشی و ردیف کردن جملات درشت که مشکلی از کشور حل نمی‌شود.

به گزارش مشرق، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، صبح امروز (چهارشنبه ۲۲ مرداد) در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه کشور را در سخت‌ترین شرایط تاریخ اداره می‌کنیم، شرایط، عادی نیست و دشمنان فکر می‌کردند ما قدرت تاب‌آوری نخواهیم داشت و امروز دو سال و نیم است در برابر این فشار و تهدید و فشار اقتصادی تروریسی علیه ملّت ایران دولت و ملت در کنار هم پابرجا ایستاده‌اند و مسیر و راه خودشان را دارند ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: البته میدان جنگ، ‌مشکلاتی هم دارد. میدان جنگ،‌ زخمی شدن هم دارد. در میدان جنگ، شهادت هم وجود دارد. میدان جنگ است با ویژگی‌های خودش. خود قرآن هم به این واقعیت اشاره می‌کند که در میدان جنگ فراز و نشیب فراوانی وجود دارد.

روحانی تصریح کرد: خدا می‌تواند در این فراز و نشیب دست ما را بگیرد تا به موفقیت برسیم.

نه بحران اقتصادی درست شد نه بحران اجتماعی و نه امنیتی

روحانی با بیان اینکه آمریکا و صهیونیست و ارتجاع منطقه  فکر کرده بودند با تحریم سال ۹۷ از لحاظ اقتصادی کشور را دچار بحران می‌کنند، گفت: آن‌ها فکر می‌کردند این بحران اقتصادی تبدیل به بحران اجتماعی می‌شود و بحران اجتماعی به بحران امنیتی تبدیل می‌شود. در هر سه مرحله ناموفق بودند؛ نه بحران اقتصادی درست شد نه بحران اجتماعی و نه امنیتی. البته در شرایط تحریم،‌ زندگی مردم با سختی و فشار ‌توام خواهد بود. مردم هم این واقعیت را حس و لمس می‌کنند و به خوبی هم مقاومت می‌کنند.

اینکه یک روزنامه یا آدمی سال‌های جنگ و صلح را کنار هم می‌گذارد و می‌گوید دولت رشد نداشته، درست نیست

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مقایسه شرایط جنگ با شرایط صلح،‌ خطا و اشتباه است، تصریح کرد: اگر آمار رشد اقتصادی دولت با نفت را در سال‌های ۹۳ تا ۹۶ با هم مقایسه کنیم می‌بینیم ما در یکی از سال‌ها، رشد ۱۴ درصد هم داشته‌ایم و به طور متوسط رشد ۵ درصد اقتصادی با نفت داشته‌ایم. وقتی از رشد اقتصادی با نفت حرف می‌زنیم و نفت تحریم می‌شود خب رشد اقتصادی تبدیل به رشد منفی می‌شود و اینکه یک روزنامه یا موسسه یا آدمی این سال‌ها را در کنار هم می‌گذارد و می‌گوید دولت رشد مثبت نداشته، این درست نیست.

روحانی افزود: این دولت کشور را در شرایط رشد منفی 7.14 تحویل گرفته، گفت: تا سال ۹۷ که این تحریم شدید نبوده کشور را با رشد متوسط ۵ درصد اداره کرده‌ایم. اگر نفت را کنار بگذاریم که این تحریم عمدتاً روی نفت است وقتی رشد اقتصادی بدون نفت را حساب کنیم می‌بینیم حتی در شرایط فشار هم همین سال ۹۸ رشد بدون نفت ما مثبت بود؛ ۱/۱.

دشمن می‌خواهد القا کند به پیروزی رسیده است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید توجه کنیم که در زمین دشمن بازی نکنیم، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد به مردم القا کند و بگوید که از لحاظ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی به پیروزی رسیده است. ما در عمل می‌خواهیم اثبات کنیم دشمن دچار شکست شده است، بنابراین در بخش اقتصادی دولت همه توان خودش را به کار گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت تلاش کرده نقدینگی را کنترل کند، گفت: دولت توان خودش را به‌کار گرفته تا با تحریم نفتی شدیداً‌ مقابله کند و بتواند فروش نفت را با چارچوبی که در حال نهایی کردن آن است به فروش برساند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت می‌خواهد در بخش بودجه‌ای بین منابع و مخارجش تعدل ایجاد کند و برای مردمی که به آینده نگاه می‌کنند، سرمایه مطمئنی را ایجاد کند. یک سرمایه مطمئنی در اختیار مردم باشد. یک حداقل را دولت تضمین می‌کند و یک حداکثر هم وجود دارد که مردم می توانند بر مبنای آن برنامه‌ریزی کنند و جان تازه‌ای هم به بورس بدهد.

وی با بیان اینکه این مجموعه طرحی است که ستاد اقتصادی دولت در ضمن هفته‌های گذشته روی آن بحث کرده و به تصویب رسانده، گفت: دولت این طرح را به جلسه سران قوا هم برده در دو جلسه بحث کرده و کلیت آن را به تصویب رسانده و بعد از مراحل نهایی مصوبه، دولت آیین‌نامه‌های اجرایی را خواهد نوشت و حتماً‌ در زندگی مردم تأثیرگذار خواهد بود.

تحمیل فشار به دولت بعدی دروغ است

روحانی ادامه داد: کاری که هفته‌ها و ماه‌ها دولت زحمت کشیده و دوقوه دیگر هم زحمت کشیده‌اند، یک سری افراد پیدا می‌شود که من نمی‌دانم مبانی‌شان برای اینکه مردم را دلسرد کنند چیست؟ می‌گویند ممکن است طرح دولت، زحمتی را برای پرداخت در دولت بعد ایجاد کند و دولت می‌خواهد فشار را از خودش بردارد و به دولت بعد تحمیل کند؛ این یک حرف کاملاً ‌بی‌اساس و دروغ است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: اینکه ما امروز این همه طرح پتروشیمی داریم افتتاح می‌کنیم و ۱۷ پتروشیمی را افتتاح می‌کنیم اگر کسی بگوید دولت همه‌اش به نفع دولت بعد عمل می‌کند و مرتب، پتروشیمی افتتاح می‌کند و سرمایه دولت بعد را افزایش می‌دهد، این حرف درست است؟ بگوید دولت به‌طور مرتب در پارس جنوبی فازها را افتتاح می‌کند و اثرش برای دولت بعد است. مرتب در روستاها گاز و آب و برق می‌کشد و اثرش برای دولت بعدی است. این حرف کودکانه و بچگانه است. این دولت و آن دولت یعنی چه؟ همه دولت‌ها منتخب و خادم مردم هستیم.

وی با بیان اینکه باید کشور را در شدیدترین شرایط تحریم اداره کنیم و شوخی نداریم، اظهار داشت: کسی که به طرح دولت ایراد می‌گیرد لطفاً ‌بگوید راه حلش چیست. با فحاشی و ردیف کردن جملات درشت که مشکلی از کشور حل نمی‌شود.

روحانی ادامه داد: ما به مردم قول دادیم که در شرایط تحریم، تسلیم نمی‌شویم و به این قول، عمل کردیم. قول دادیم آمریکا در طرح شکست ملت در بخش اقتصادی ناموفق خواهد بود و داریم این کار را می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ما حقوق کارمند و کارگر و بازنشسته را سر موقع پرداخت کردیم، گفت: اوراق را سر موقع و یارانه را سر موقع پرداخت کردیم. بسته‌های حمایتی را سر موقع ارائه کردیم. چطور این اقدامات انجام شده است؟ معلوم است این دولت برنامه‌ریزی و حساب کرده و نگذاشته‌ایم یک روز تأخیر بیفتد.

اینکه آدمی بیاید همینطوری حرفی بزند و بعد برود پشت تریبون حرفی بزند یا مقاله‌ای بنویسد در روزنامه‌ای، درست نیست

روحانی ادامه داد: اینکه آدمی بیاید همینطوری حرفی بزند و بعد برود پشت تریبون حرفی بزند یا مقاله‌ای بنویسد در روزنامه‌ای، درست نیست. ما همه یک ملت هستیم و در برابر یک دشمن ایستاده‌ایم. این حرف‌ها یعنی چه؟ ما هر هفته داریم طرح‌ها را افتتاح می‌کنیم. کسی بیاید بگوید این به نفع دولت بعدی می‌شود. چقدر کودکانه است این حرف. باید به نفع دولت بعد بشود. مگر دولتی بعدی خارجی است؟‌! دولت بعدی از آن این ملت است. چه فرقی می‌کند کدام دولت؟ این دولت و آن دولت ندارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه پنجشنبه همین هفته ۲۳ هزار هکتار زمین کشاورزی با آبیاری مدرن را افتتاح می‌کنیم، گفت: این فقط یک قلم است که ۲۳ هزار هکتار را شامل می‌شود. خب اگر ما ۲۳ هزار هکتار را از زمین‌هاای کشاورزی آماده کردیم و چیزی حدود ۳۷ کیلومتر تونل حفر شده برای این طرح، چیزی حدود ۵۰۰ کیلومتر کانال و لوله‌کشی ایجاد شده. یک سرمایه‌گذاری عظیمی در این منطقه انجام گرفته.

روحانی ادامه داد: در منطقه غرب کشور و مناطق مرزی ۸ میلیارد دلار برای آب مناطق مرزی هزینه شده که از سال ۹۳ داریم کار می‌کنیم. این مصوبات مربوط به سال ۹۳ است و محصولی که داریم افتتاح می‌کنیم از ۹۳ تا حالا روی آن کار شده و حتی قدم‌های قبل از آن مربوط به خیلی وقت پیش می‌شود؛ از سال ۸۲ اولین طرح‌ها را در شورای‌عالی امنیت ملی تصویب کردیم.

رئیس جمهور در ادامه گفت: علی رغم اینکه برخی می‌گویند چرا دولت در زمینه مسکن برنامه‌ریزی نکرده و علی‌رغم اینکه خود من هم دلم می‌خواست وضع بهتری می‌داشتیم، ولی این دولت تا پایان دوره خود، دو میلیون واحد مسکونی را تحویل می‌دهد. این را مقایسه کنید با دولت‌های قبلی. کار عظیمی انجام داده‌ایم. یک میلیون و سیصدهزار واحد مسکونی که هیچ چیزی نداشته را تکمیل و تحویل داده است. پانصد هزار واحد مسکونی را در طرح اقدام ملی تا پایان دولت نهایی می‌کنیم و ‌۱۷۰ هزار واحد مسکونی را در سیل و زلزله سال‌های اخیر تکمیل و تحویل داده‌ایم.

وی افزود: بحث این دولت و آن دولت، یکی از حرف‌های زشت، ‌بی‌منطق و کودکانه است. این دولت و آن دولت ندارد؛ همه یکی هستیم. ما کشور را در چارچوب قانون اداره می‌کنیم. اگر پولی خرج می‌کنیم در چارچوب بودجه‌ای است که مجلس تصویب کرده است. سال‌آینده هم همینطور خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه دولت تلاش بزرگی کرده که طرح‌های عمرانی‌اش را در سال پایانی تحرک فوق‌العادی ببخشد، گفت: در طول امسال تا اینجا که هنوز ماه پنجم هستیم ۴۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص داده شده است و این کار عظیمی است. در این شرایط کرونا و سختی، بببیند طرح های عمرانی چطور پیش می‌رود.

وی ادامه داد: برای اینکه به مردم کمک بشود، طرحی که در ستاد ملی کرونا به‌عنوان تسهیلات ودیعه مسکن تصویب کردیم با بررسی‌هایی که شده حدود هفتاد هزا نفر مشمول این طرح می‌شوند و به آن‌ها این تسهیلات پرداخت می‌شود. این کمک بزرگی است برای کسانی که در مستأجری دچار مشکلات هستند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تمام اقداماتی که می‌کنیم به معنای آن است که دولت جمهوری اسلامی علی‌رغم فشارهای آمریکا در بخش اقتصادی شکست نخواهد خورد،‌ افزود: درست است که مشکلات برای مردم هست ولی تلاش می‌کنیم روز به روز این مشکلات کم‌تر شود.

ای‌تی‌اف (ETF) برای این است که مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست

وی ادامه داد: همین طرح‌های اخیر که داریم نهایی می‌کنیم برای کمک به مردم است. مردم می‌توانند در بازار بورس خریدهایی بکنند که برای آینده‌شان و سرمایه‌شان اطمینان بیشتری داشته باشد. این طرح‌ها اگر اجرایی بشود، همانطوری که الان در بورس همه سهام‌های تازه‌ای که وارد می‌شود، تحول ایجاد می‌کند، به نفع همه است. ای‌تی‌اف (ETF) که در اوایل شهریور، سهامش با تخفیف فروخته می‌شود برای این است که مردم بدانند سکه جای سرمایه‌گذاری نیست، دلار جای سرمایه‌گذاری نیست، امّا بورس و خرید نفت، جای سرمایه‌گذاری است. می‌خواهیم مردم را از طریق مطمئن نه طریقی که امروز فایده کند و فردا ضرر کند به سمت سرمایه‌گذاری هدایت کنیم.

روحانی با اشاره به برنامه‌های سیاسی آمریکا برای مقابله با ملت ایران گفت: آن‌ها در این زمینه هم تا امروز ناموفق بوده‌اند و هر طرحی که آورده‌اند شکست خورده‌اند. از برجام خارج شدند به امید اینکه اروپا هم خارج شود امّا ناموفق بودند. هرچه التماس کردند، آنها گوش نکردند. از برجام خارج شدند به امید اینکه ما هم بلافاصله خارج شویم تا همه قطعنامه‌ها علیه ما فعال شود، امّا ما از برجام خارج نشدیم و حساب شده عمل کردیم.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در لهستان کنفرانس برگزار کردند تا علیه ملت ایران اقدام کنند که ناموفق بودند و شکست خوردند. در شورای امنیت در سال ۹۷ جلسه تشکیل دادند و خود این آقا که رئیس‌جمهور است ریاست جلسه را به‌عهده گرفت. هر ۱۴ عضو شورا با او مخالفت کردند. این یکی از جلسات تاریخی سازمان ملل است. شواری امنیت به رهبری رئیس‌جمهور آمریکا تشکیل می‌شود و تمام ۱۴ عضو مخالف او هستند. چند رئیس‌جمهور که به او تاختند و  بقیه هم مخالفت کردند.

آمریکا چنین شکستی را در تاریخ به‌خود ندیده است

روحانی با بیان اینکه آمریکا چنین شکستی را در تاریخ به‌خود ندیده است، گفت: در عین حال یک مشت ماجراجو هستند که باز هم ادامه می‌دهند و دیروز باز یک قطعنامه‌ای را برای ضربه زدن به برجام و قطعامه ۲۲۳۱ مطرح کرده است و آن اینکه طبق قطعنامه ۲۲۳۱ و طبق برجام از اواخر مهرماه تحریم تسلیحاتی ایران برداشته خواهد شد. قطعنامه‌هایی که در زمینه تسلیحاتی وجود داشته کن لم یکن می‌شود و ایران می‌تواند سلاح بخرد و بفروشد. این یکی از آثار توافق هسته‌ای است.

عواقب تصویب قطعنامه آمریکا بر عهده بانیان است

رئیس‌جمهور افزود: حالا آمریکایی‌ها آمده‌اند قطعنامه‌ای را ارائه کرده‌اند علیه این بخش از قطعنامه تا ۲۲۳۱ را نقض کنند. ما امید فراوان داریم که آمریکا دچار شکست شود. یکبار دیگر آمریکا لمس کند شکست خودش را و انزوای خودش را ببیند. اما در عین حال موضع ما در هر شرایطی روشن است. اگر چنین قطعنامه‌ای در سازمان ملل علیه بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱ تصویب شود به معنای آن است که نقض فاحش برجام انجام گرفته است. این دیگر عواقبش به‌عهده بانیان و کسانی است که در این زمینه تلاش می‌کنند.

اگر آمریکا به دنبال توافق است چرا علیه ملت ایران دشمنی می‌کند؟

روحانی در ادامه گفت: به اعتقاد من آمریکا  در تمامی این طرح‌ها تا پایان این دوره ناموفق خواهد بود. این حکومت از روز اول شکست خورد و حالا رویش نمی‌شود بگوید من مسیر را اشتباه رفته‌ام. می‌گوید اگر انتخاب شوم بلافاصله با ایران به مصالحه می‌رسم. اگر راست می‌گویید و به دنبال صلح هستید که از ابتدا به دنبال تقابل بوده‌اید، اگر به دنبال حل هستید که هیچ وقت به دنبال حل مسائل نبوده‌اید چرا این کارها را در این سه سال و چند ماه علیه ملت آمریکا، ملت ایران و منطقه انجام دادید؟ این اقدامات چه خاصیتی برای شما داشته و چطور می خواهد جواب ملت خودتان را بدهید؟ اگر راست می‌گوید و به دنبال توافق هستید، چرا امروز علیه ملت ایران دشمنی می‌کنید؟ چرا همین دیشب دشمنی کردید و این قطعنامه را ارئه کردید؟ معلوم است واقعیت را نمی‌گویید.

روحانی در ادامه گفت: مرحله سومی که آمریکا دنبال می‌کند، وضع فشار داخلی بر ملّت ایران است. آن هم با تبلیغاتی که دارد و با عواملی که دارد. در این زمینه هم تا امروز ناموفق بوده و تا پایان هم ناموفق خواهد بود. اگر می‌خواهد بین ملت ایران شکاف ایجاد کند، ناموفق خواهد بود. اگر می‌خواهد بین قوای سه‌گانه اختلاف بیاندازد، ناموفق خواهد بود و اگر می‌خواهد شکاف‌هایی را در داخل جامعه ایرانی به‌وجود بیاورد ناموفق خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز یک وحدت، اتحاد و همدلی میان ملّت ایران و همچنین میان ملّت و قوای سه‌گانه و در داخل قوای سه‌گانه و همه تحت رهبری رهبر فرهیخته وجود داشته و خواهد داشت، تصریح کرد: وحدت و اتحاد و یکپارچگی‌مان بهم نمی‌خورد و می‌دانیم که می‌توانیم به حول و قوه الهی از مشکلات عبور کنیم.

در تولید واکسن کرونا همپای دنیا حرکت می‌کنیم

روحانی با اشاره به جلسه روز گذشته با شرکت‌های دانش‌بنیان و محققین فعال در زمینه درمان و واکسن کرونا گفت: الحمدلله همه این‌ها قدم‌های بسیار موفقی را برداشته‌اند و در این زمینه تقریباً‌ هم‌پای دنیا داریم حرکت می‌کنیم. 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بینان یکی از افتخارات ما هستد، اظهار داشت: امروز همه نیازمندی‌های بخش کرونا در بخش مواد بهداشتی، درمان و دارو و در بخش تجهیزات پزشکی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می‌شود و هرچه از آن‌ها خواستیم فراهم کردند.

وی ادامه داد: این از افتخارات کشور است که بیش از هشتصد مقاله عملی درباره کرونا در مجلات علمی دنیا ثبت شده است. پس ما کشوری منزوی نیستیم که با فشار عقب‌نشینی کنیم. علی‌رغم فشارها بهترین قدم‌ها را برداشته‌ایم.

روحانی با اشاره به حوادث اخیر منطقه گفت: کشورهای همسایه حواس‌شان جمع باشد مبادا آمریکا بخواهد از آن‌ها سوءاستفاده کند. مبادا آمریکا بخواهد آن‌ها اطلاعیه ای صادر کنند. حالا این اطلاعیه البته گمنام است و معلوم نیست چه کسی حامی آن است و چه کسی نیست. اجلاس رسمی نبوده که بگوییم چند کشور همسایه علیه ما حرف زده‌اند؛ یک آدمی به‌عنوان دبیر آن جلسه حرفی زده و گفته ایران را تحت فشار بگذاریم و تحریم تسلیحاتی ایران ادامه پیدا کند.

قدرت دفاعی و تسلیحاتی ایران به نفع کل منطقه است

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود کشورهای همسایه را به هوشیاری در مقابل اینکه مبادا آمریکا بخواهد از آنها سوءاستفاده کند، فراخواند و گفت: این را برادرانه و دوستانه به چند کشور همسایه جنوبی می‌گویم که به خوبی بدانند قدرت دفاعی و تسلیحاتی ایران به نفع کل منطقه است، از سلاح برای دفاع از خودمان استفاده می‌کنیم و قدرت ما علیه شما نیست باید مراقب آنهایی باشید که منابع شما را غارت می‌کنند و در مقابل به شما سلاح می‌فروشند تا همسایه خود را بمباران کنید.

روحانی خاطرنشان کرد: زمانی که صدام به کویت حمله کرد، اولین کشوری بودیم که حتی قبل از شورای همکاری خلیج فارس، این اقدام را محکوم کردیم و در مقام عمل نیز به مردم کویت کمک کردیم و نشان دادیم که دنبال ثبات در منطقه هستیم چه بسا اگر به صدام چراغ سبز نشان می‌دادیم فردای حمله به کویت، کل عربستان، قطر و امارات را هم اشغال می‌کرد.

رئیس جمهور خطاب به برخی از کشورهای همسایه گفت: بی‌تردید اگر برای ثبات منطقه نایستاده بودیم امروز شما نبودید. پس همواره حامی و برادر شما بودیم.

روحانی تصریح کرد: بدانید که آمریکا علیه ایران ناموفق خواهد بود و ایران در کاری که بر اساس قانون و مقررات و مصالح ملی پیگیری می‌کند پیروز خواهد بود.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جلسه روز چهارشنبه دولت به حادثه خسارت‌بار هفته گذشته در لبنان اشاره کرد و گفت: معتقدیم امروز زمان آن نیست که کسی بخواهد از حادثه لبنان سوءاستفاده کند امروز روز کمک به مردم لبنان است و جمهوری اسلامی ایران از ساعات اولیه پس از این حادثه کمک‌های خود را اعم از دارو و تجهیزات و مواد مورد نیاز مردم به این کشور ارسال کرد.

روحانی با بیان اینکه از سایر کشورها نیز می‌خواهیم به مردم لبنان کمک کنند، گفت: امروز لبنان به وحدت و یاری احتیاج دارد و مطمئن هستیم که مردم بزرگ این کشور از این حادثه نیز موفق بیرون خواهند آمد و از این روزهای سخت عبور خواهند کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  11 33
  این بهترین طرح است ونفت،معادن وبیت المال بجای میلی،مردمی میشود،مخالفان هدفشان اینست که امتیازات خزر خلیج فارس کیش نفت معادان سرزمین و مملکت را بدهند به خودشان و ابرقدرتهای شرق وغرل
  • قمی انقلابی IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   12 5
   بسم الله با توجه به هشدار نخبگان و نیز عدم استقبال مردم از طرح غیرکارشناسی و فرافکنانه گشایش اقتصادی‌ ، سران قوای مقننه و‌ قضاییه آنرا هوشمندانه منوط به پذیرش مجلس کردند. چرا که مشخصا این طرح گشایش برای عموم مردم (که خارج از بورس هستند) نیست! بلکه گشایش برای بودجه دولت و حقوق کارمندانش است! و نیز بویژه گشایش برای ژن خوبهاییست که بشکل رانتی نقدینگی کلان را از دلار۴۲۰۰تومانی و.. کسب کردند و حالا دولت به بهانه جذب همان نقدینگی ، قصد فروش نفت ارزان را به همان رانت خواران دارد!؟ آیا این یک فسادبزرگ و رانت آشکار دیگری برای یک قشر خاص نیست؟ #طرح_گشایش_یا_رانت_بزرگ
  • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   17 2
   وقتی قرار بود صدروزه درستش کنید ! یادتون هست ؟!
  • ن IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   19 5
   وقتی هم که طرح خراب شد میاد راست راست تو چشم من وتو نگاه میکنه میگه من خودمم صبح جمعه با خبر شدم
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  12 16
  برای این کشور(ایران عزیز) هیچ راه حلی نماینده جز تنش زدایی با کشور ها ورابطه متقابل وصمیمی با کشورها . امروز هیچ کشوری با ایران را بطه سودمندانه ندارد، حتی چین وهمسایگان ایران همه را بطه ها تحت تاثیر تحریم ها قرار گرفته
  • CA ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   0 1
   از کی تا حالا تنش زدایی یا شیطان باعث بهبود کسب و کار میشه. بایستی کشورهای اروپایی و لیبرال از اقتصاد غرب آسیا بیرون انداخته بشوند .اگر در اصول یکی نیستیم چرا در اقتصاد یکی باشیم؟!
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  9 11
  به زبان ساده میگویم ،تمام راه ها به بن بست رسیده ، نام ایران درلیست سیاه قرار دارد، نفت ما را کسی نمی خرد ،اگر بخرند پول آن را نمیدهند ،جز فروش نفت به مردم وجمع آوری پولهای آنان
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  13 8
  روحانی تا دید قالیباف داره قهرمان ماجرای تعلیق #کنکور میشه، تصمیم دوتا وزارت‌خونه رو گذاشت زیرِ پاش تا به بقیه بفهمونه کسی حق نداره تو این کشور بفکر مردم باشه.
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  6 7
  قرار داد باچین چرا نمیبیندد
 • عاشق ایران IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  9 2
  بارک الله حتما با برجامت
  • تنبل IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   7 17
   برجام در زمان خودش بسیار مناسب بود.
  • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   8 7
   برجام خسارت محض بود.
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  9 6
  راه حل استعفای و اعدام دست جمعی همه اسلاحتلبان است
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  10 0
  راه حلش زیاد حرف نزدن وعمل کردن به وعده هاست.!!!
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  9 0
  سکوت وعمل.!!!
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  8 5
  راه حل این است که خدا را در نظر بگیری وبرای رضای خدا ودر جهت رفاه حال مردم تلاش کنی.!!!
 • علی IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  11 2
  تنها راه تنها راه شیفت دلیت کردن تو توسط ارحم الراحمین هست
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  9 1
  واقعا دولت خادم مردم است !!!!!!؟؟؟؟؟؟ انژری هسته ای حق مسلم مردم ایران کجاست ؟؟؟ صنعت هسته ای و فضایی چرا تارومار شد؟؟؟؟
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  8 1
  اگر قرار بود با برجام و اوردن استکبار اقتصاد را حل کنی و یا چون استکبار نیامد می خواهی دیگران راه حل مشکلات را برای دیکته کنند. چرا رئیس جمهور شدی؟ چرا کلید را می چرخاندی و ادعای اصلاح اقتصاد را 100 روز داشتی؟
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  2 1
  چرا کسی از تولید ملی و داخلی حرفی نمی زند چرا کسی ازاقتصاد مقاومتی حرف نمی زند چرا کسی ازجهش تولید حرفی نمی زند چرا کسی از هرج و مرج بازار و عدم نظارت دستگاههای ذیربط حرفی نمی زند چرا از قاچاق کالا و ارز حرفی نمی زنید چرا از بی برنامگی دستگاهها حرفی نمی زنید چرا ازشرکت های دانش بنیان حرفی نمی زنید چرا عده ای فقط زحمت می کشند و عده ای فقط زحمت درست می کنند.مملکت فقط مدیریت صحییح و کارآمد می خواهد نه طرح های مبهم و خانمان سوز
 • DE ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  2 0
  راه حل ؟شما یکشبه تصمیم.میگیرید و فردا صبح اعلام میکنید و پسفردا شوک و جنجال و... میگن یک نادان یک سنگی در چاه میندازه که 100 تا دانا نمیتونن درش بیارن آخریش هم منفجر کردن بورس و بی اعتمادی مردم و بازی با سرمایه ملتی که فقیرشان کر ین
 • ش. AE ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  3 0
  شما رای آوردی که راه حل از بقیه بپرسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما ها با آقازاده اتون از اول توپ می انداختین تو زمینهای دیگه یا هر جا کم آوردید سپاه باید بیاد جمع کنه جناب رییس جمهور این کلید بی تدبیری هست و منحرف بودن از مکتب حضرت علی (ع) اینجوری کاسه چه کنم چه کنم تو دست تون داده حالا هم حتما میخواد بگین همین که هست خدا سایه پسر فاطمه زهرا سلام الله علیه مقام معظم رهبری از سر ما کم نکنه اگر نبود مملکت به باد رفته بود
 • مصطفی IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  3 0
  جناب رئیس جمهور، در جنگهای ما فرماندهان در خط مقدم بودند نه در ویلاهای چند ده میلیاردی
 • با خدا علیه کدخدا IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  2 0
  دولت دروغی که بجای خدا تکیه اش هنوز بر کدخداست و آخرینش هم رییس خودتان یعنی رییس دفترتان افاضه کردند. نمیگذارید حتی سهام شرکتها بدست مردم برسد و میخواستید بلوکی آن را هاپولی کنید که فشارها نگذاشت. لعنت بر ذهن وابسته و نفوذیها و جواسیس که هر روز از یکجایی سردر میآورند. شرمتان باد
 • حسین IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  1 0
  هفت ساله دارین مردم رو خفه میکنین با انتشار و ایجاد پول بی پشتوانه نتیجه اش یک هفتم شدن ارزش ریال و هفت برابر شدن طلا وسکه و ارز همینو ادامه بدین نهایت یکم مکدر میشین اونم به درک راحت ترین راه رو که همیشه رفتین برین از مخارج دولت بی سرو ته که نتونستین کم کنین درود بر راحت ترین راه تولید پول بی پشتوانه همتی هم که با همه بی عرضه گیش نوکر بله قربان گوی شماست چاپ کنین بره ارزش پول ملی بشه یک صدم شما و تیر و طایفت ناراحت نمیشن که پول دارترم میشن ادا اصول دوتا وزیر رو سر عرضه سهام پتروشیمی دیدین حساب کنین اونایی که میدونستن وزیر نفت امروز میگه طرح کارشناسی نشده هست فرداش گفت موافقم رانت خوارهای دور بر دولت چه پولی به جیب گشادشون زدن همینطوری برو داداش
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  1 0
  صبح بخیر
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  3 0
  داداش چرا باز قات زدی نه خودت نه تیمت اقتصاد رو نمی فهمین هر روز گند می زنین برین کنار باد بیاد
 • عباس IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  4 0
  راه حل جایگزین را من میدانم: - کار زیاد - عدم امید به بیگانگان و امریکا - عدم امید به مذاکرات برجامی - کاهش حداکثری واردات غیر ضرور - اعتماد به خویشتن
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  2 0
  الان که چیزی از ریاست‌جمهوریت نمونده بدنبال چاره هستی راست یا دروغ.؟!
 • علی IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  1 0
  مثل راه حل خودت برای جایگزینی مسکن مهر
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  رئیس جان با اون طرز فکر شما خیر، راه حل اقتصادی جواب نمیده این دولت پیر و فرتوت شما با کم کردن صفر و ادغام وزارتخانه و ... جواب نمیده دستور صحبت کردن با مردم جواب نمیده زمانی که داشتی با غرب چانه زنی میکردی بایستی روابط با شرق و دیگر دولتهای موثر منطقه رو دنبال می کردین و حذف دلار تا الان اجرایی میشد. نه اینکه عدم وجود سفیر یا سفرای بیعرضه باعث کاهش روابط با چین و امثال اون باشه ما نمیگیم غرض داشتی میگیم خواب بودی اشکال نداره بجای افزایش نقدینگی و حراج پالایشگاه و افزایش بدهی دولت بایست اول از خواب بیدار شه. سازمانهایی که کار تولید صادرات و بازرسی رو برعهده دارن تقویت کنی با مدیران لایق و بدون جناح بازی، توی این چند سال نه تنها تغییری در رویه سازمان صمت نبوده بلکه عقبگرد داشتیم
 • شیخی IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  جنابعالی برای مشاوران و دوستان خود ماهانه از جیب بیت المال حقوق ماهانه می پردازید و چاره کار را از دیگران می پرسید . واقعا" مردم را چه پنداشتی آقای رئیس جمهور . ؟؟؟؟!!!!
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  ی قاعد های وجود داره که رهبر هم چندبار تاکید کرد،اینکه اکه یک قدم عقب بری دشمن یک قدم میاد جلو.هفت سال در مقابل دشمن عق نشینی کردید و الان این فشارها روی گردن مردم نتیجه تصمیمات شماست.کشور را معطل برجام و کانال مالی اروپا و وعده های الکی کردید و تمام هدفتون برجام بود.از قدیم گفتن اونی که باد بکاره طوفان درو میکنه.شما بودید و یک ملت و این همه اختیارات ولی کارخونه ها یکی یکی تعطیل شد و تورم و بیکاری رفت بالا.قبل انتخابات میگفتید تحریم بهانست و باید مدیریت قوی باشه.الان که مدیریتتون گل کرده تقصیرها را میندازید گردن برجام.تقصیر رسانه هاست که حرفهای شما قبل انتخابات را نمیذارند تا شرمنده بشید
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  حسن این چند وقت دندون رو جیگر بزار تا تموم شه ! تو ثابت شده ای
 • ایوب IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  1 0
  راه حل کمک به دولت تدبیر همون راه حل فرمایشی پشتیبان بزرگ اصلاحات و دولت تدبیرهست که فریاد میزد (( نیروی نظامی و تسلیحات نظامی رو دو دستی بدیم به غرب چون هزینه زیاد دارند شاید ما هم مثل آلمان و ژاپن پیشرفت کردیم و این امید من به دولت تدبیر و امید هست)) راه حل بهتر ازاین کی سراغ داره؟
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  راه حلها را گفتیم بخوان وعمل کن. البته تاحدی که متوجه میشوی.!!!
 • CA ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  شما تضمین میدید که با راه حل ات بدون آینده فروشی مشکلات کشور حل بشه یا اینکه مثل برجام بی سرانجام میشه؟! مردم چی ‌رو بایستی دیگه باور کنند؟! یا آمریکا جونت هم که نشستی و بلند شدی و باهم پیتزا هم خوردید! چی رو توی مملکت درست کرد؟! الان کشورهای دوست هم بخاطر اینکه این دولت خبرچین هست با ما کار نمی‌کنند. اگر این دولت بجایش یک دولت جهادی ولایی بود مطمئن باشید نود ددرصد کشورها یا ما کار می‌کردند ولی صداش هم در نمی اومد نه اینکه ترسی داشته یاشند بلکه برای جلوگیر ااز تنش غیرضروری که مخل تجارت و اقتصاد هست.
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  راه حلش دزدی نکردنه . راه حلش اینه که خدا ترس باشین. راه حلش درست بودن است آقای رئیس جمهور یک ساله
 • علی IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  فقط یک راه حل مسؤلان ودولت مردان و وابستگان دزدی واختلاس نکنند. واالسلام
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  طرح فروش نفت و وضع مالیات بر مردم و طرح های اینچنینی برای جبران کسری بودجه دولت و پرداخت حقوق کارمندان دولت هستش
 • IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  روحانی.! خیلی زود باید جواب این حرفات رو در پیشگاه خدا بدهی.!!! خیلی زود.!!!
 • مجتبی IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  "کسی که به طرح دولت ایراد می‌گیرد لطفاً ‌بگوید راه حلش چیست" تو مناظره ها که خوب راه حل می دادی و از اون دولت انتقاد می کردی حالا شده این دولت و اون دولت نداریم. خدا لعنت کنه کذاب و دروغگو را
 • CA ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  اول استعفا بدید و از مردم عذر خواهی بکنید، بعد طرح می دهیم
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  ما می گوییم کوگوش شنوا.؟؟؟!!!
 • IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  1 0
  تنها راه حل محو شدن شما و تیمتون از روی صحنه روزگار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس