جواد نوروزبیگی

مندنی‌پور گفت: هرچند نوروزبیگی برخلاف قراردادش با من رفتار کرد اما فروختن فیلم «سراسر شب» که در قرارداد با من آمده به سرمایه گذار دیگر شائبه کلاهبرداری فرهنگی و لغو مالکیت معنوی را افزایش می دهد.

به گزارش مشرق، «پیمان مندنی پور» تاجر و فعال اقتصادی ۳۰ ساله، در مردادماه ۱۳۹۵ پس از آشنایی و دعوت «جواد نوروزبیگی» تهیه کننده سینما با کارنامه ای از فیلم های شاخص (سلام بمبئی، سیزده۵۹، ماحی، رحمان۱۴۰۰ و زهرمار و...) بعنوان سرمایه گذار موسسه فرهنگی هنری قاب آسمان به مدیریت نوروزبیگی انتخاب می شود.

این همکاری بر اساس قراردادی در مورخ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵ میان دوطرف رسمیت می یابد و مندنی پور با پرداخت ۳.۵ میلیارد تومان برای فیلم سینمایی«میهمان صخره ها»، ۲.۵ میلیارد تومان برای فیلم سینمایی «جنتلمن» و مبلغ ۲ میلیارد تومان هم برای فیلم «سراسرشب» سرمایه گذاری می کند.

حالا پس از گذشت حدود ۴ سال از این قرارداد مندنی پور از «جوادنوروزبیگی» تهیه کننده سینما به دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده است!

آقای «نوروزبیگی» پروانه جعلی از فیلم های سینمایی «مهمان صخره ها و جنتلمن» نشان من داد و از این راه پول گرفت که بخشی از پول واریزی صرف ستاد انتخاباتی حسن روحانی شد.

پیمان مندنی پور گفت:  در سه فیلم «سراسرشب»، «مهمان صخره» و «جنتلمن» به پیشنهاد نوروزبیگی سرمایه گذاری کردم و برای این کار قراردادی منعقد شد که بر اساس آن مالکیت هر سه فیلم به من واگذار شده است. اما آقای «نوروزبیگی» پروانه جعلی از فیلم های سینمایی «مهمان صخره ها و جنتلمن» نشان من داد و از این راه پول گرفت که بخشی از پول واریزی صرف ستاد انتخاباتی حسن روحانی شد.

وی ادامه داد: این مراودات موجب شد تا از طریق آقای نوروزبیگی با افرادی همچون کامبیز مهدی زاده (داماد حسن روحانی رئیس جمهور)، امین شاکری (رئیس ستاد کارآفرینان ستاد انتخاباتی حسن روحانی) و امیرحسین شریعتمداری (فرزند وزیر وقت کار) آشنا شوم.  تاجائیکه شاکری حکمی برای من در ستاد روحانی داد. این قدرت نمایی نوروزبیگی و اعطای حکم ابزاری شد که به هر نحوی شده کل پول سرمایه گذاری را یک جا از من بگیرد و من هم اعتماد کرده و یک جا پرداخت کردم.

بیشتر بخوانید:

سندروم دست بی‌قرار نوروزبیگی برای آزادی محمد امامی/ صحنه‌گردان نامه سینماگران برای آزادی «محمد امامی» چه کسانی هستند؟ +عکس


علت تاخیر در ارسال پرونده به دادگاه را نمی دانم

مندنی پور اضافه کرد: هرچند نوروزبیگی برخلاف قراردادش با من رفتار کرد اما فروختن فیلم «سراسر شب» که در قرارداد با من آمده به سرمایه گذار دیگر شائبه کلاهبرداری فرهنگی و لغو مالکیت معنوی را افزایش می دهد. از این رو رسما شکایت خود را از طریق شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه علیه جواد  نوروزبیگی مطرح کردم.

با دستور بازپرس پرونده قرارشد کارشناس رسمی دادگستری(آقای دهقان پور) اصالت قراردادها را تائید کنند. وقتی کارشناس پرونده به دفتر آقای نوروزبیگی رفتند ابتدا انکار اما در ادامه تائید کردند و در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۹ بنده همراه با آقای نوروزبیگی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدیم و من از خود دفاع کردم. با این حال این پرونده هنوز در نوبت بازپرسی قراردارد اما علت تاخیر در ارسال به دادگاه را نمی‌دانم!

مندنی پور در ادامه افزود: به دلیل برخی پیچیدگی های غیرمعمول در این پرونده از ریاست قوه قضائیه می خواهم شخصا به این پرونده ورود کنند و به برخی از مسائل پی خواهند برد که نمی توانم بازگو کنم.

منبع: موج

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مسعود IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  7 3
  ای مرجع قضایی / اقدام انقلابی
 • یاسر IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  5 4
  اون موقع که جوگیر شده بودی داشتی پول بی زبونتو که معلوم نیست از چه راهی بدست آوردی خرج تبلیغ #روحانی میکردی و با پولت هزینه تخریب های ناجوانمردانه علیه رییس فعلی #قوه_قضائیه میکردی باید فکر اینجاشم میکردی. حالا هم برو #تا1400باروحانی خوش بگدرون.
  • IR ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   0 4
   دولت بی تدبیر و نا امید کننده مردم ایران هشت سال خسارت محض و بلایی که بوسیله جریان اصلاحات برای پیشبرد منافع شخصی و جریانی خود بر سر این ملت نجیب آوار کردند بالا خره چطور جواب شهدا را خواهند داد؟؟؟
  • مسلم IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   0 1
   اقا جواد نوروز بیگی و این ح فا ...باو ر نکنید
 • US ۰۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 1
  چرخ سانتریفیوژ چرخ انتخابات رو همین اول بار گفت؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس