نظامیان آمریکا

منابع خبری از نشست فراگیر سران و بزرگان عشایر و قبایل سوری با موضوع راه‌های بیرون راندن اشغالگران آمریکایی از سوریه خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری العهد،قبیله «العکیدات» در حومه شرقی استان دیرالزور برای برگزاری نشست فراگیر و گسترده ای آماده می شود که تمام قبایل و عشایر عربی در مناطق تحت سیطره ارتش آمریکا و گروه قسد(نیروهای دموکراتیک سوریه) را در بر می گیرد که هدف از آن یکپارچه کردن صفوف و درخواست برای بیرون راندن نظامیان بیگانه و مزدورانشان است.

بیشتر بخوانید:

تبعات قرارداد نفتی کردهای سوریه با آمریکا چیست؟

دمشق: آمریکا ذخایر نفت سوریه را چپاول می‌کند

شیخ ابراهیم الجدعان الهفل شیخ قبیله العکیدات العربیه در سوریه گفت ما در استان الحسکه تمام آمادگی ها  و اقدامات برای برگزاری نشست عشایری فراگیر تمام شیوخ و بزرگان قبایل عربی در منطقه حومه شرقی دیرالزور را تکمیل کردیم، این نشستها در منزل ما در شهرک ذیبان در شرق دیرالزور برگزار شد.

شیخ قبیله العکیدات افزود که دعوت نامه هایی را برای تمام بزرگان، شیوخ و شخصیتهای اجتماعی تاثیرگذار در منطقه شرق دیرالزور برای شرکت در نشست فراگیر ارسال کرده تا تمام تصمیمات و خواسته ها دارای مشروعیت مردمی و اجتماعی کامل و بیانگر خواسته های مردم  و ساکنان مناطق حومه دیرالزور باشد که منطقه ای غنی و با مردمی شجاع است.

شیخ الهفل که چند روز پیش از تلاش برای ترور نجات یافت، تاکید کرد هدف از نشست فراگیر شیوخ و سران قبایل و عشایر سوریه، درخواست از شبه نظامیان قسد(مورد حمایت آمریکا) برای تسلیم جنایتکاران شرکت کننده در عملیات تروری است که گروهی از شیوخ و بزرگان منطقه را هدف قرار داد، زیرا آنها مسئول این ترور هستند، چرا که با قدرت سلاح و با حمایت اشغالگران آمریکایی بر این مناطق سیطره دارند.

وی ادامه داد در این نشست درخواست برای بیرون رفتن فوری افراد مسلح قسد از مناطق عربی در شرق فرات و تحویل مدیریت آن به ساکنان سوری است، زیرا آنها شایستگی رهبری و تعیین سرنوشت را دارند.

  این شیخ قبیله سوری تاکید کرد تمام کشورهایی که در چارچوب آنچه ائتلاف بین المللی خوانده می شود، جمع شده اند، کشورهای اشغالگر هستند.

وی تصریح کرد حل بحران سوریه، تنها از راه گفتگوی سوری-سوری و صرفا با نظارت دمشق ممکن خواهد بود.

شیخ الهفل فاش کرد افراد مسلح گروه قسد و نیروهای به اصطلاح ائتلاف بین المللی به فرماندهی آمریکا،بیش از ۱۵۰ نفر از ساکنان شهرک های ذیبان، الطیانه، الحوایج و شهر الشحیل در حومه شرقی دیرالزور را در پی اعتراضات مردمی علیه اقدامات قسد و درخواست برای افشای عاملان عملیات ترور و تحویل آنها بازداشت کردند . وی افزود خواسته ما، آزادی فرزندان ما بدون هر گونه قید و شرط است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس