کد خبر 1104321
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
قتل نمایه

دختر نوجوان که پدرش به دست شوهر عمه‌اش به‌قتل رسیده بود به خاطر پسرعمه‌اش از قصاص قاتل گذشت کرد.

به گزارش مشرق، ساعت ۹ شامگاه جمعه ۶ تیر سال ۹۸ خبر قتل مرد ۳۰ ساله‌ای توسط دامادشان به بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد. به‌دنبال اعلام این خبر تیم جنایی راهی محل جنایت در پل ششم بلوار ابوذر شدند.

بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که شب حادثه جشن تولد داماد خانواده بوده، اما بعد از پایان جشن تولد، درگیری بین برادرزن و داماد رخ داده و منجر به قتل مرد جوان شده است.

بیشتر بخوانید:

ماجراهای تلخ

رفتار عجیب
مادر مقتول درخصوص شب حادثه گفت: شب حادثه خانه دخترم میهمان بودیم و پسرم به تنهایی به میهمانی تولد آمده بود. حامد مدتی قبل به خاطر یکسری اختلافات از همسرش جدا شده بود و دخترش نیز با مادرش زندگی می‌کند. زن میانسال ادامه داد: پسرم مدتی در تربت جام بوتیک داشت و تنها زندگی می‌کرد.

آن شب دامادم حال خوبی نداشت و روی مبل دراز کشیده بود، پسرم هم داخل آشپزخانه بود که یکدفعه دامادم از روی مبل بلند شد و با فریاد و فحاشی من و پسرم را از خانه‌اش بیرون کرد. این اولین باری بود که چنین رفتاری از او می‌دیدم بعد سمت آشپزخانه رفت و با شیشه نوشابه به سر حامد زد.

همین درگیری منجر به قتل پسرم شد.

اعتراف به قتل
متهم جوان در صحنه جنایت بازداشت شد و با اعتراف به قتل از جنایتی که مرتکب شده بود ابراز پشیمانی کرد. پس از بازسازی صحنه قتل و اعتراف به جنایت، پرونده متهم آماده ارسال به دادگاه کیفری برای محاکمه درخصوص قتل عمدی بود که خانواده مقتول به شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت رفتند. مادر حامد و دختر نوجوان مقتول با حضور در دادسرای جنایی از قصاص قاتل تنها با یک شرط گذشت کردند.

دختر مقتول در رابطه با انگیزه بخشش شوهرعمه‌اش گفت: وقتی این اتفاق برای پدرم افتاد خیلی ناراحت بودم. پدرم مرد خوبی بود و به من محبت می‌کرد و از دست دادنش برایم سخت بود. درست است که به خاطر اختلافاتش با مادرم جدا از او زندگی می‌کردیم، اما او خیلی به من محبت می‌کرد. برای همین ابتدا می‌خواستم که قاتل پدرم را قصاص کنند.

دختر نوجوان ادامه داد: در این مدت چندباری خواب پدرم را دیدم. او حال خوبی داشت و به من می‌گفت که شوهرعمه‌ام را ببخشم. از طرفی دلم برای پسرعمه‌ام که الان یک سال و ۹ ماهش است می‌سوزد. دلم نمی‌خواهد او هم مثل من بدون پدر زندگی کند. بزرگ شدن و زندگی کردن بدون پدر خیلی سخت است، این‌طور شد که تصمیم گرفتم قاتل پدرم را ببخشم و از او دیه بگیریم. البته این پول را هم تصمیم دارم برای امور خیریه و کمک به افراد نیازمند خرج کنم.

به خاطر نوه‌ام
مادر حامد نیز گفت: در این مدت دخترم به دیدن دامادم در زندان رجایی شهر رفته و خیلی از کاری که کرده پشیمان است و تقاضای بخشش دارد.

زن میانسال ادامه داد: با خودم گفتم با قصاص دامادم، پسرم که زنده نمی‌شود. از طرفی نوه‌ام بی‌پدر می‌شود و زندگی دخترم نابود می‌شود. وقتی متوجه شدم که دختر حامد هم خواهان بخشش است، مصمم‌تر شدم. تنها شرطی که برای دامادمان داریم پرداخت دیه است.

با اعلام شرط خانواده مقتول، قرار است بزودی به دستور بازپرس مصطفی واحدی، متهم از زندان به دادسرا انتقال داده شود و در صورت موافقت با پرداخت دیه پرونده او از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری استان تهران ارسال خواهد شد.

منبع: ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
  5 0
  این آدم شوهری برا دخترت نمیشه.
 • جوجه تیغی عمه ننه NL ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
  1 0
  از شما به خاطر اصلاح روابط پیراعمه‌ای کمال تشکر رو دارم. وقتی شوهرعمه محترم بشه، عمه ها هم محترم خواهند شد. بیاییم عمه هایمان را دوست بداریم‌
 • قنبر IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
  4 2
  بخاطر دختر و نوت دیه رو هم ببخشین.بذار زندگی دخترت خراب نشه و کنار قاتل برادرش به خوبی و خوشی زندگی کنن.برای دامادت هم درس عبرت بشه که انشالا آزاد شد دخترت رو هم بفرسته کنار برادرش
 • مهران IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
  1 0
  کار بسیار عالی انجام دادند خداخیرشون بده
 • NL ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
  6 0
  کسی که تعادل روحی نداره یکی رو به راحتی میکشه قابل بخشش نیست دخترت میخواد باشوهرش به راحتی زندگی کنه انگار نه انگار این مرد برادرش رو کشته برادری که مهمان خونه خواهرش بوده مادر مقتول چطور میتونه خونه دخترش رفت و امد کنه پول که بگیری غم پسرت فراموش میشه
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
  0 0
  از احساسات یک دختر نوجوان سوء استفاده کردید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس