«شیرینی عید» تلخی کرونا را برای ساعاتی از یاد برد+فیلم

کاروان عیدانه، سلفی با «بابا غدیر» و جشن شادمانه در معابر شهر برای ساعاتی تلخی کرونا را از یاد مردم برد.

به گزارش مشرق، کاروان شادی و جشن غدیر در برنامه‌ای سه روزه در مسیر میدان‌های ولی‌عصر(عج) تا هفت تیر، میدان انقلاب تا شهرک والفجر و میدان هفت تیر تا میدان ولی‌عصر(عج) حرکت کرد و به معابر شهر نوای شادی و مولودی خوانی و حال و هوای عیدانه داد. در این حرکت معنوی که با حضور ارادتمندان امیرالمومنین(ع) انجام شد، اتوبوس گردشگری، کاروان بیش از 40 موتورسیکلت سوار و خودروهای این کاروان با رعایت ضوابط ترافیک و بهداشتی روزهای کرونایی با برافراشتن پرچم های رنگین مذهبی «علی ولی الله(ع)» همچنین پخش موسیقی عیدانه و مولودی خوانی دقایقی شاد و بانشاط برای مردم رقم زدند.

بیشتر بخوانید:

یکی از اعضای فعال اجرای این طرح علوی که به همت ستاد غدیریاران و حضور اعضای هیأت مهد عاشقان امام رضا(ع) درباره اهدای بسته پذیرایی، عیدی غدیر و گل های استریل به شهروندان توضیح داد: «تمام حاضران در این کاروان شادی با ماسک، دستکش و همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده حاضر شدند. برای هر مسیر کاروان که به ترتیب در 2 شب قبل از عید و کاروان پیاده روی روز عید غدیر حرکت کرد، 110 بسته عیدانه در 3 گروه سنی تهیه شده بود که با مشارکت خیران  و اعضای هیأت تعداد هدایا افزایش پیدا کرد».

«عوامل اجرایی ما به استفاده تمام حاضران از ماسک و دستکش همچنین رعایت کامل فاصله اجتماعی و مدت توقف در هر مسیر با توجه به ضوابط بهداشت و سلامت کرونایی، نظارت ویژه داشتند».

به گفته اعضای گروه، همین موضوع سبب شد رهگذران با خاطر آسوده عیدی خود را دریافت و در این برنامه شرکت کنند. همچنین در صورت تمایل نام و شماره تماس آنها در سامانه ثبت شد تا در مناسبت های مختلف پیامک های سلامت، گرامیداشت مناسبت ها و برنامه های مذهبی منطبق بر شرایط کرونایی اطلاع رسانی شود. اعضای این کاروان این اقدام را برای همبستگی معنوی و ارتقای روحیه اجتماعی انجام دادند.

صبح امروز هم این کاروان در قالب پیاده روی دسته شادی عید غدیر خم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی با ذکر علی ولی الله(ع) مسیر میدان هفت تیر تا میدان ولی‌عصر(عج) را طی کرد. این پیاده روی بیش از20 سال قدمت دارد اما کاروان شادی خودرویی، چند سال است که در معابر شهر تردد می کند.

این گروه همچنین سال های گذشته در نقاطی از شهر غرفه های متنوع مانند سلامت و تغذیه طبق اصول طب سنتی، غدیر برای کودکان و غرفه بابا غدیر قصه گو این ایام را گرامی می‌داشت.

امسال اما بنابه شرایط ویژه کرونا و رعایت‌های الزامی بهداشت و درمان این کاروان از برپایی غرفه خودداری و کاروان شادی سیار در شهر را تقویت کرد. توزیع شاخه گل، شکلات، هدیه ویژه غدیر و سلفی با بابا غدیر از بخش‌هایی بود که به گفته عوامل برنامه مورد استقبال قرار گرفت و برای دقایقی کرونا را از ذهن مردم پاک کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس