کد خبر 1102824
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
مالیات را زودتر بدهید جایزه بگیرید/پیش خور کردن درآمدهای مالیاتی دولت بعد+ سند

به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و براساس مصوبه سران قوا، در صورتی که مودیان مالیات سال 98 و حتی سال 99 را زودتر از سررسید بپردازند مشمول جایزه خوش حسابی می شوند.

به گزارش مشرق، امید علی پارسا رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر جایزه به مودیان مالیاتی که قبل از سررسید مالیات خود را پرداخت کنند، به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده آمده است: حکم بند (۲) مصوبات چهل و هشتمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ که به تأیید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رسیده است و بر اساس آن مقرر گردید.

بیشتر بخوانید:

۳ مزیت بزرگ طرح مالیات بر خانه‌های خالی

"به منظور حمایت از مؤدیان خوش حساب و وصول به موقع مالیات و در جهت اجرای صدر ماده ۱۹۰ قانون مالیاتهای مستقیم، به سازمان امور مالیاتی کشور اجازه داده می شود در صورتی که مودیان مالیاتی در سال ۱۳۹۹ مالیات عملکرد سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خود را به صورت علی الحساب قبل از سررسید مقرر در قانون مالیات های مستقیم پرداخت نمایند، پرداخت های مذکور مشمول جایزه اضافی معادل نیم درصد از مبلغ هر پرداخت در هر ماه تا سررسید مقرر (علاوه بر یک درصد مشرح در قانون) شود و از بدهی مالیات قطعی شده مؤدیان قایل کسر خواهد بود. " جهت اجرا ابلاغ می شود.

در اجرای حکم مذکور، چنانچه هریک از مؤدیان نسبت به پرداخت علی الحساب مالیات عملکرد سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خود قبل از سر رسید پرداخت مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم اقدام نمایند، علاوه بر تعلق جایزه یک درصد (۱) مبلغ پرداختی به ازای هر ماه تا سررسید مقرر، مشمول نیم درصد (۰/۵) جایزه اضافی نسبت به مبلغ علی الحساب پرداختی به ازای هر ماه تا سر رسید مقرر خواهند بود.

این حکم شامل علی الحساب پرداختی در اجرای مقررات قانونی از جمله تبصره (۹) ماده ۵۳، تبصره (۱) ماده ۷۷ ماده ۱۰۳ ماده ۱۰۷ قانون مالیاتهای مستقیم، بند (ج) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و نیز علی الحساب پرداختی واردات کالا موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۵/۵۱۶ مورخ ۱۳۹۵/۶/۱۵ نخواهد بود. 

 از آنجایی که مالیات عملکرد سال 99 طبق قانون مالیات های مستقیم باید در سال بعد (1400) وصول شود، این مصوبه در صورت استقبال مودیان به معنای پیش خور کردن درآمدهای سال آینده و دولت بعدی در سال جاری خواهد بود که می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس