روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: القای ناکارآمدی دولت و تحریف توانایی ها و موفقیت های بزرگ کشور، محور اصلی جنگ روانی دشمنان علیه ملت ایران است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز سه‌شنبه در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه اهداف شوم کوتاه مدت و بلند مدت دشمنان دیرینه ملت ایران برای جلوگیری از پیشرفت اقتصادی کشور، گفت: بر این مبنا دو جریان تحریف و تحریم همزمان به دنبال محقق کردن این هدف از طریق توقف حرکت اقتصادی کشور و سیاه نمایی نسبت به دستاوردها و یأس نسبت به آینده هستند.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهور ناامید کردن مردم و تضعیف رزمندگان خط مقدم جبهه نبرد اقتصادی را از نمونه‌های عملکرد جریان تحریف در یک جنگ فرساینده، هوشمند و سخت اقتصادی به عنوان ستون پنجم دشمن دانست و افزود: با توجه به آشکار شدن نشانه‌های شکست و عدم موفقیت دشمن در تحقق اهداف اساسی جنگ اقتصادی، القای ناکارآمدی دولت و نظام و تحریف توانایی‌ها و انکار یا ضعیف جلوه دادن موفقیت های بزرگ کشور و ملت، محور اصلی جنگ روانی دشمنان است.

روحانی با اشاره به تلاش جریان مرموز ناامید ساز و تحریف برای مانع تراشی های اقتصادی در دوران تحریم و ترسیم آینده مبهم و غیرواقعی از وضعیت کشور، تصریح کرد: در حالی که تحریم کنندگان و دشمنان این ملت و سرزمین بیش از همه شکست خود را شاهدند، ترویج پی‌درپی شایعات، سیاه نمایی از طریق ارائه آمار و اطلاعات نادرست و القاء ناتوانی و ناکارآمدی و شکاف میان مسوولان و قوای کشور و مهمتر از همه ایجاد فاصله میان مردم و مسوولان، به نوعی حرکت در راستای تحقق توطئه دشمنان علیه کشور ونظام است.

رئیس جمهور تاکید کرد: دولت در مدت بیش از دوسال و نیم اعمال فشار بی سابقه و جنگ تمام عیار اقتصادی توانسته است با کاهش چشم‌گیر اتکا به درآمد نفت، کشور را مدیریت کرده و علاوه بر تامین مایحتاج ضروری و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، جریان صادرات غیرنفتی را ادامه داده و از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کند.

روحانی افتتاح و راه اندازی طرح های بزرگ در بخش های مختلف را که در پنجشنبه‌های جهش تولید در سراسر کشور انجام می شود، خاری در چشم دشمنان دانست و گفت: جنگ افروزان اقتصادی و جریان تحریف و تحریم از این توانایی و موفقیت ملت عصبانی بوده و برای القای ناکارآمدی دولت احساس درماندگی کرده و از این‌رو با سوء استفاده از طرح مشکلات موجود، تحریف توانایی‌های ملت بزرگ ایران و انکار خودکفایی‌های کشاورزی و افزایش تولید در بخش های مختلف را در دستور کار خود قرار داده اند.

رئیس جمهور با اشاره به آسیب‌های سنگین شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد جهان و حتی کشورهای پیشرفته و قدرتمند، تصریح کرد: دولت همزمان با نبرد در جبهه تحریم و اعمال فشار اقتصادی، مقابله با بیماری ویرانگر کرونا چه در زمینه پیامدهای اقتصادی و چه در زمینه حفظ سلامت مردم، موفقیت‌های غیر قابل انکار و به اذعان دیگر کشورها پیشرفت‌های چشمگیری داشته است، اما جریان تحریف و تحریم برای انکار و تضعیف این موضوع که یک دستاورد داخلی و بین المللی محسوب می شود، تلاش می‌کند.

روحانی ادامه داد: مقایسه وضعیت تولید در ایران با سقوط تولید ناخالص داخلی در دیگر کشورها که در اروپا بیش از 10 درصد و در آمریکا بیش از 30 درصد کاهش یافته است، به خوبی نشان می دهد که در این ابتلای جهانی، اقتصاد ایران تاب آوری بالاتری را به نمایش گذاشته است.

در این جلسه پیشنهاد وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارائی و نفت برای استفاده از ابزارهای متنوع مالی مطرح شد و طراحی‌های انجام شده برای تسریع در عرضه بیشتر و متنوع تر دارائی های مازاد دولت به بورس و همچنین نوآوری و تنوع بخشی به بازار سرمایه و مدیریت منطقی بورس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در خصوص هدایت نقدینگی جامعه به بخش مولد اتخاذ شد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  10 3
  القاء؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
   7 1
   من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود ، دولت راستگویان!!!!!
  • وطن پرست DE ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
   5 1
   اتفاقا سراب کارامدی دولت مصداق کامل تحریف هست چرا که از این طریق ناکارامدی های دولت رو گردن تحریم می نویسند و ازش امتیاز مذاکره درمیارن. دولت ناکارامد است.
  • IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
   6 1
   ناکارامدی دولت تو رو سوسک ها و موریانه ها هم فهمیدن. چون چیزی برای خوردن اونها هم نذاشتی
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  7 3
  ایکاش تو هم استخر میرفتی
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  6 2
  اقای روحانی یعنی می فرمائید اگر در امریکا حالا اعتصاب هست باید در ایران هم اعتصاب باشد. چرا همیشه هر ناکار امدی و ناتونی را با بدترین های دنیا مقایسه می کنی. با توجه به ثروت مردمی و دانش عمومی و ذخایر زیاد باید برای مردم زندگی عالی درست می کردی. قبول کنید که کلیدت خرد شده است. تشریف ببرید سنگین تری
 • اسی خطر IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  6 3
  تازه میگه القا !! چیزی که عیان است ......
  • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
   6 1
   باید جریان تحریف را بشناسیم تا دوباره در انتخابات فریب نخوریم
 • امیر IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  7 1
  تو که راس میگی. .....
 • +++ IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  5 3
  ناکارآمدی دولت مثل روز عیان است و نیازی به بحث و تحریف ندارد، بزک برجام و القای نیاز به بستن با کدخدا نیاز به تحریف داشت و دارد
 • م ث IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  10 3
  آقای روحانی باز فرمایش مقام معظم رهبری را به سود خود "تحریف " کرد بزرگترین تحریف کننده خود روحانی و دولتش بوده است مثلا روزی که گفت خزانه خالی است آب خوردن مردم هم در قرارداد (در اصل باج دادن) با آمریکاست...... خیلی رو داری حاجی شما در پرویی سلبریتی ها را هم شرمسار می کنی
  • IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
   7 3
   دقیقا
  • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
   6 1
   افرین
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  6 3
  القا درجایی هست که دولتی واقعا ناکارامد نباشد اما وقتی دولتی ناکارامد هست القای ناکارآمدی معنی ندارد همه اذعان دارند به ناکارآمدی
 • IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  6 3
  بعد ناامیدی کامل از برجام، شروع به مدیریت کشور کردی؛ اگر از شیش سال پیش شروع کرده بودی وضعمون این نبود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس