کد خبر 1102722
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
مظلومی: برگزاری اردو در این شرایط سخت است/ به دنبال تعامل دو جانبه با باشگاه‌ها هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران معتقد است اعتماد باشگاهها به بازیکنان جوان می تواند موجب تقویت تیم های ملی شود.

به گزارش مشرق، پرویز مظلومی پیرامون اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: خوشبختانه شرایط خوبی در اردوی آماده سازی داریم و امکانات لازم از هر جهت فراهم است. تلاش کردیم از نظر آمادگی جسمانی بازیکنان را به شرایط مطلوب نزدیک کنیم و تمرینات در دو نوبت صبح و بعد از ظهر دنبال می شود. بعضی از بازیکنان از نظر بدنی شرایط خوبی داشتند چون در تمرینات باشگاهی به آمادگی مطلوب و شرایط مسابقه رسیدند اما بعضی از نفرات عقب بودند و حالا وضعیت بهتری پیدا کرده اند. شرایط زمین مرکز ملی مناسب است همچنین از امکانات مجموعه پک هم به خوبی استفاده کردیم. جا دارد از حمایت فدراسیون فوتبال ، همکاری عوامل مرکز ملی همچنین کمیته پزشکی هم تشکر کنیم که نهایت همکاری را داشته اند و شرایط لازم را فراهم کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان افزود: به هر ترتیب برگزاری اردو در این مقطع بسیار سخت است. طبیعتا لازم است برنامه های تفریحی و مناسبی برای تیم در نظر بگیریم که بازیکنان جوان در اردوها خسته نشوند اما شرایط خاص حاصل از بیماری کرونا وضعیت را بسیار دشوار کرده و ما هم تلاش می کنیم اردوها طولانی مدت نباشد و با چند روز استراحت بازیکنان بتوانند در کنار اعضای خانواده خودشان هم حضور پیدا کنند و دوباره به اردو برگردند.

بیشتر بخوانید:

آقای مظلومی! نه سواد داری و نه تاریخ می خوانی

مظلومی با اشاره به حضور برخی از بازیکنان تیم ملی جوانان در مسابقات باشگاهی نیز گفت: اگر باشگاهها به بازیکنان جوان خودشان اعتماد کنند و میدان بدهند در واقع موجب تقویت تیم های ملی خواهند شد. ما هم در صورتی که بدانیم باشگاه از بازیکن استفاده می کند با کمال میل اجازه می دهیم به اردوی تیم های باشگاهی خودشان بروند، در بازی ها حاضر باشند و پس از مسابقه به اردوی تیم ملی بازگردند و درخواست ما همین است که به این بچه ها که شایستگی های زیادی دارند اعتماد کنند و میدان بدهند. اینکه بازیکن در شرایط مسابقه قرار بگیرد از نظر ما بهترین اتفاق است و از نظر آمادگی فنی همچنین روحی بازیکن را به سطح مطلوب می رساند. به هر ترتیب همانطور که باشگاهها با ما تعامل دارند ما هم سعی می کنیم این همکاری دو جانبه باشد.

سرمربی تیم ملی جوانان به اهمیت برگزاری بازی های تدارکاتی اشاره کرده و اظهار داشت: برگزاری بازی تدارکاتی خصوصا در همین رده سنی و با تیم های ملی دیگر کشورهای آسیایی بسیار مهم و تاثیرگذار است. ما قطعا به چنین مسابقاتی نیاز داریم اما شرایط کرونا برای همه کشورها مشکلات زیادی ایجاد کرده و امکان رفت و آمد بسیار سخت شده با این وجود فدراسیون رایزنی های لازم را انجام می دهد و امیدواریم فرصتی برای انجام مسابقات بین المللی ایجاد شود اما فعلا تلاش می کنیم در هر اردو چند مسابقه تدارکاتی با باشگاهها داشته باشیم تا آمادگی تیم را مورد ارزیابی قرار بدهیم.

مظلومی در خصوص میزان شناخت کادر فنی از حریفان تیم ملی جوانان نیز گفت:تیم ما قبلا برابر ازبکستان در مسابقات کافا به میدان رفته همچنین دو بازی تدارکاتی برابر اندونزی انجام داده که فیلم این بازی ها را تهیه کرده ایم و حریفان را مورد آنالیز قرار می دهیم. همچنین اگر مسابقه تدارکاتی دیگری هم انجام بدهند تلاش می کنیم فیلم آن بازی ها را دریافت کنیم.

وی در پایان اظهار داشت:مسئله مهم و امیدوارکننده برای همه ما انگیزه بسیار خوب و تلاش بازیکنان است که با تمام وجود در تمرینات کار می کنند و می‌خواهند بالاترین میزان آمادگی را به نمایش بگذارند. این اتفاق بسیار مثبت و خوبی است. جا دارد از زحمات بازیکنان و همکارانم در کادر فنی تشکر کنم که در این موقعیت زحمت می کشند تا بهترین کارایی را داشته باشیم و امیدوارم در فرصت کوتاه باقیمانده بتوانیم تیم را به آمادگی مطلوب برای حضور در این مسابقات برسانیم.

منبع: فدراسیون فوتبال

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس