روحانی نمایه

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز گزارش استان‌ها امیدوار کننده بود، گفت: حدود ۱۰ استان نام برده شده که قبلا در پیک بیماری بودند و الان از پیک عبور کرده‌اند.

به گزارش مشرق،  حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: باید از همه مردم عزیزی که با ستاد ملی کرونا و مسیر سلامت جامعه دارند بخوبی همکاری می‌کنند تشکر کنیم. امروز جزو روزهایی بود که گزارش استان‌ها امیدوار کننده بود.

وی ادامه داد: حدود ۱۰ استان نام برده شده که قبلا در پیک بیماری بودند و الان از پیک عبور کرده‌اند. اگر مردم به همین صورت ادامه دهند شاهد آمار خوبی در هفته‌های آینده خواهیم بود. در بانک‌ها، ادارات و مراکز عمومی پروتکل‌ها خوب رعایت می‌شو.د حتما نیاز داریم با فرد متخلف برخورد شود و حتما در ماه محرم مقرراتی که می‌گذاریم مسئولین تکایا، مساجد و هیات ها مسئولیت را قبول کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: نحوه برخورد با متخلفین را قرار شد وزارت کشور و بهداشت تصویب کنند و به ستاد  بیاورند. تمام مقرراتی که از روز اول توسط وزارت بهداشت اعلام کرده است بر قوت ادامه دارد تا زمانی که همین وزارت بهداشت اعلام کند واکسن این بیماری در دسترس است.

ببینید:

فیلم/ متخلفان پروتکل‌های بهداشتی شناسایی می‌شوند

روحانی اظهار داشت: اقدامات سخت‌گیرانه را باید ادامه دهیم. راهبرد ما در مقابل ویروس تغییر نکرده است. اولین قدم آموزش و توضیح دادن به مردم است. هنوز هم با کاری که شده باید به مردم توضیح بیشتری دهیم. مردم باید مسائل بهداشتی را مقدم بر هر چیزی بدانند. در شرایط امروز ماسک الزامی شده است. اجتماعات هم چنان در سراسر کشور ممنوع است.

وی با تاکید بر اعلام آمار در برخورد با افراد متخلف در ادارات گفت: باید افراد مبتلا را شناسایی و از جامعه جدا کنیم. کشورهایی هستند که با سیستم مانیتورینگ افراد مبتلا را رهگیری می‌کنند اما ما این سیستم را نداریم و باید با موبایل این کار را انجام دهیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: به استان‌ها اختیاراتی دادیم تا ستادهای استانی دستورالعمل‌هایی برای اقدامات سخت‌گیرانه را انجام دهند. یکی از مسائل مهمی که بر آن تاکید داریم تقویت بخش سلامت است. باید تخت بیمارستانی، ونتیلاتور و تعداد پرستار افزایش یابد. امسال تخت ویژه و بیمارستانی را تقویت می‌کنیم. وزارت بهداشت می‌تواند به افرادی که به عنوان پرستاران جدید می‌خواهند استخدام شوند؛ آنهایی که قرارداد خدمت کار معین داشتند و یا شرکتی بودند و در بخش کرونا کار و فعالیت می‌کردند در استخدام به آنها اولویت دهد.

روحانی بیان داشت: لازم است از سخنان حکیمانه و مجتهدانه دیروز رهبر انقلاب تشکر کنم. همانطور که ایشان اشاره کردند مرجعیت نهایی که متولی امر سلامت جامعه در شرایط فعلی است منحصرا ستاد ملی مبارزه با کرونا است. پس ما مسیر را اشتباه نرویم و از این خانه به آن خانه نرویم. مقرراتی که این ستاد می‌گذارد برای همه لازم الاجرا است و رهبری هم خیلی متواضعانه گفتند من هم دستورات را رعایت می‌کنم.

وی در مورد مراسم محرم بیان داشت: حتماً محرم ما محرمی است که بوی عزاداری امام حسین (ع) به مشام همه خواهد رسید. باید فضا، فضای حسینی شود و همه خیابان‌ها و کوچه‌ها پرچم حسینی باشد. فضا را باید فضای سوگوارانه کنیم. اما مناسک و نحوه عزاداری ممکن است به دلیل رعایت پروتکل‌ها با سال‌ها قبل متفاوت باشد. همه باید دستورالعمل‌هایی که تا پایان هفته ابلاغ می‌شود را رعایت کنند. 

روحانی افزود: وظیفه همه متولیان هیات‌های مذهبی مراعات رعایت سلامتی همه عزاداران است. همه باید با هم همکاری کنند. دشمنان ما منتظرند یک بهانه پیدا کنند. نباید بگذاریم همچین بهانه‌ای دست دشمنان دین بیفتند. ما باید ارمان عاشورا را زنده نگه‌داریم. خود عاشورا برای حیات جامعه آن قیام بر پا شد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سخنان رهبری فصل الخطاب بود، گفت: در جلسه امروز برای مستاجرانی که در تنگنا هستند مصوبه خوبی را تصویب کردیم که به ان‌ها در زمینه ودیعه کمک کنیم. البته برای استخدام کسانی که در بخش کرونا فعال بودند هم تصمیماتی داشتیم. برای شروع کار مدارس در نیمه شهریور چارچوب‌های اصولی را تصویب کردیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • سید IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  8 0
  همچنان که دولت تو از رکود عبور کرد!! (سخنرانی مشهد)!
 • دوقطبی سازی ممنوع IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  2 0
  این مجادله را خود روحانی شروع کرد! چرا گفت امسال عزاداریها باشکوه!؟ برگزار میشود؟؟؟ مگر خودش رییس ستادکرونا نیست؟ پس این بازیها چیست؟ دنبال چیست؟
 • امیر IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  8 0
  یه وقت خسته نشید از این همه کار و تلاش
 • CH ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  4 0
  اقای روحانی برو اجتماعات سواحل دریای خزر رو ببین
 • DE ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  2 0
  ۱۰ استان که قبلا در پیک بیماری بودند الان از پیک عبور کرده‌اند و در پیک نیک هستند/ افراد مبتلا را از طریق موبایلشان رهگیری می‌کنیم ولی همین ما نتونستیم رانتخواران و دزدان بیت المال و داداچ ها را با اسناد و شواهد معتبر و مدغن شناسایی کنیم با وجود اینکه آن دزدها هم همراه داشتند و تنها و تکخور نبودند. علی برکت چی؟ کی میدونه؟آقا اجازه ما بگیم ؟ بگو . آقا اجازه علی برکت الله. آفرین آفرین صد آفرین به آفرین علی برکت الله بله بله .
 • احمدخواجوند IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  3 0
  سیایت روحانی مثل قیمت ارز هست هرروز بالا پایین میره
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  3 0
  آیا کسی در ایران حرف حسن روحانی را باور می کند؟
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  2 0
  همچین نراضی از مرگ بیچاره ها نیست ... کمی بیشتر سخت گرفته بود نزدیک ۱۰۰۰۰ نفر الان در خانواده هاشون بودن
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  2 0
  اقای روحانی دیگر فقط بازی ریاست جمهوری می کند. یک سره دستورات عجیب وغریب می دهد. بدون فایده و ضابطه. کشور وملت هم ول است
 • IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  1 0
  روز مرگ و کفن پیچ شدن تو رو هم میبینیم ان شاالله تا میتونی به ریش ملت بخند و مسخره کن ملت رو عصبی کن ملت رو باعث اوج گرفتن کرونا فقط و فقط خودتی مستر روحانی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس