کد خبر 1101212
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
راشد الغنوشی: از نخست وزیر جدید تونس حمایت می‌کنیم / دموکراسی در تونس پیروز شد

رئیس پارلمان تونس در واکنش به تلاش ناکام مخالفان وی برای سلب رای اعتماد او از ریاست پارلمان آن را پیروزی دموکراسی در تونس خواند.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه تونسی الصباح نیوز، به دنبال رای نیآوردن لایحه سلب اعتماد از راشد الغنوشی به عنوان رئیس پارلمان تونس، وی اظهار داشت: رای نیآوردن این لایحه، پیروزی دیگری را برای دموکراسی در تونس رقم زد و من  رای اعتماد دوباره نمایندگان مجلس قانونگذاری را با آغوش باز می‌پذیرم.

رهبر حزب النهضه تونس تاکید کرد: بنده با تانک به مجلس نیآمده‌ام بلکه از طریق آراء مردمی وارد پارلمان شده و نمایندگان مرا به عنوان رئیس مجلس قانونگذاری انتخاب کرده‌اند. اگر نمایندگان بار دیگر به من رای اعتماد نمی‌دادند، آن را می‌پذیرفتم چراکه به اصول دموکراسی پایبند هستم.

بیشتر بخوانید:

رئیس‌جمهور تونس نامزد حزب النهضه را مأمور تشکیل کابینه کرد

بازندگان انتخابات غافلگیرکننده تونس

تونس به منزلگاه جدید داعش تبدیل می‌شود؟ +عکس

وی با بیان اینکه بایستی فرهنگ دموکراسی، گفت‌وگو و آزادی در تونس تقویت شود ، اظهار داشت: باید ساختار نظامی سیاسی  در کشور یکی باشد و بر اساس تفکیک قوا ( پارلمان- دولت و دستگاه قضایی ) عمل کند.

راشد الغنوشی از آمادگی مجلس قانونگذاری برای همکاری با نامزد تشکیل دولت جدید تونس خبر داد و تصریح کرد: ما به طور کامل از هشام المشیشی حمایت می‌کنیم  و او را مورد تائید قرار می دهیم زیرا خواهان موفقیت تمام ارکان نظام و دولت هستیم.

لایحه سلب اعتماد از رئیس پارلمان تونس در نشست صبح دیروز در صحن پارلمان مطرح شد و از 217 نماینده مجلس قانونگذاری تونس فقط 97 نفر به آن رای مثبت دادند لذا آرای لازم را کسب نکرد و این لایحه رد شد.

لایحه سلب اعتماد از راشد الغنوشی توسط حزب غربگرای الدستوری تهیه شده بود و برای تصویب آن دست کم نیاز به 109 رای موافق نمایندگان مجلس قانونگذاری تونس داشت.

حزب الدستوری راشد الغنوشی را به ناتوانی در مدیریت و دخالت در مسائلی خارج از وظایف قانونی اش متهم کرده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس