شهیار قنبری

شهیار قنبری در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) ترانه هتاکانه نون و پنیر و سبزی را با صدای داریوش و ابی روانه بازار کرد و بارها در بزنگاه‌های سیاسی به نظام و انقلاب حمله کرده است.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - احیای فرهنگ عامه رژیم پهلوی و برجسته‌سازی عناصر مرتبط با آن، دیگر تئوری توطئه نیست و شناسایی برخی روندها، تصدیقی حتی برای تطهیر و مشروعیت بخشیدن به هنرمندان معارض آن دوره است. طی یک دهه اخیر، اتصال عناصر فعال فرهنگی ضد انقلاب و معارض حتی در فضای رسانه‌های رسمی به صورت مجدانه‌ای پیگیری می‌شود.

در ویژه برنامه نوروزی دورهمی مهران مدیری در دهم فروردین ماه ۱۳۹۹ ،«بنیامین بهادری» حضور پیدا می‌کند و در میان تمامی قطعاتی که او در تمامی این سالیان اجرا کرده، ترانه کودکانه با محتوایی جدید اجرا می‌شود. این ترانه پیش از انقلاب توسط اسفندیار منفرد زاده با ترانه‌ای از شهیار قنبری، توسط مرحوم «فرهاد مهراد» اجرا شد.

بهادری این تک ترانه را  با تغییر متن آن در سال ۱۳۸۸ باسازی و عرضه کرد و با اینکه این تک ترانه به مدت ده سال در مارکت ایرانی وجود داشت، هیچ حاشیه‌ای به همراه نداشت و نکته جالب اینجاست یکی از آثار «بنیامین» بود که مورد  کنجکاوی گروه‌های نخبه‌ (حداقل برای یکبار گوش دادن) بود، آنهم توسط طبقه نخبگانی که خوانندگی، ساختار موسیقی و صدای بنیامین را به عنوان خواننده قبول ندارند.

در ده سالی که از انتشار این قطعه می‌گذرد، هیچ اراده‌ای از سوی قنبری برای شکایت از بنیامین نبوده، ناگهان پس از ده سال حقوق مالکیت ترانه کودکانه موضوعیت پیدا می‌کند.

اجرای این قطعه ۱۰ سال واکنش منفردزاده و شهیار قنبری خالقان این اثر را به همراه نداشت تا اینکه در دهم فروردین‌ماه امسال در  برنامه «دورهمی» در میزانسی خاص که توسط «علی اوجی» برنامه‌ریزی می‌شود، اجرای این ترانه توسط بنیامین، حواشی سازماندهی شده‌ای را به همراه داشت.

شهیار قنبری ترانه‌سرای خارج‌نشین به همراه اسفندیار منفردزاده که از هر دو فعالان سیاسی و مخالف حاکمیت هستند، نسبت به بازسازی ترانه «کودکانه» پس از ده سال، صرف اجرای آن در برنامه دورهمی، چندین بیانیه و واکنش را  منتشر کردند.

این واکنش‌های قنبری در حالی رخ می‌دهد که او یک ترانه سرای فراموش شده  است که این روزها حتی خوانندگان لس‌آنجلسی تمایلی به همکاری با او ندارند. خاطرات گذشته و ممنوعه‌هایی مثل قدغن برای شهیار قنبری کارکردی ندارد، لذا با این حواشی طراحی شده از داخل کشور دوباره بر سر زبان‌ها می‌افتد.

فضای رسمی و غیررسمی رسانه‌ای داخلی به این واکنش‌ها در مقیاسی گسترده دامن می‌زنند تا جایی که خبر شکایت قنبری از بهادری به سرعت در فضای مجازی منتشر می‌شود. در ده سالی که از انتشار این قطعه می‌گذرد، هیچ اراده‌ای از سوی قنبری برای شکایت از بنیامین نبوده، ناگهان پس از ده سال حقوق مالکیت ترانه کودکانه موضوعیت پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید:

حیاتی و کلیدواژه «ارادت به ابی» / آیا حیاتی به راه مزدک می رود؟

متن اعتراضی شهیار قنبری در اینستاگرام نسبت به اجرای دوباره ترانه کودکانه توسط بنیامین بهادری در برنامه دورهمی

یک خبرنگار حوزه موسیقی هم البته به آتش‌بیار رسانه‌ای این جدل و چالش رسانه‌ای تبدیل می‌شود. مهمترین سئوالی که در آن مقطع در میان اهالی آگاه به عرصه موسیقی مطرح می‌شود، پرسش بسیار مهمی است. آیا «قنبری» توسط وکلایش می‌تواند علیه یک خواننده داخلی اقامه دعوی حقوقی کند؟

سابقه:

شکایت ترانه‌سراهای خارج از کشور تاکون سابقه نداشت، اما در سال ۱۳۹۶  اردلان سرفراز ـ ترانه‌سرا ـ که مثل شهیار قنبری در ایران اقامت ندارد، از سه خواننده،رضا صادقی، سینا سرلک و علی لهراسبی، به دلیل سرقت ادبی شکایت می‌کند، پس از مدتی به دلیل حضور پیدا نکردن این سه خواننده در دادگاه، به صورت غیابی حکم محکومیت دو سال حبس تعزیری برای آن‌ها صادر می‌شود. اردلان سرافراز از جمله ترانه‌سراهای که کارنامه‌ای شبیه شهیار قنبری دارد و از قضا مهران مدیری در کنسرت خود با افتخار اعلام می‌کند از اردلان سرافراز اجازه گرفته تا ترانه سوغاتی را در کنسرت خود اجرا کند. در این پروژه بزرگ تطهیر هنرمندان مخالف حکومت در خارج از کشور، گویی برنامه مهران مدیری و دورهمی نقش بسزایی دارد.

بخشی از ترانه اتل متل اردلان سرافراز خواننده : ابی (ابراهیم حامدی)

شهر سیاه جادو به دست ما بنا شد
به خواب قصه رفتیم این خود ماجرا شد
خونه رو دست دشمن رفتیم و جا گذاشتیم
تکلیف زندگی رو به مُرده ها گذاشتیم

بیشتر بخوانید:

حمله مطرب‌ها به چادر؛ حجاب برتر چگونه ابزار اغواگری می‌شود؟ +عکس و فیلم

آیا ترانه‌سراهایی که سال‌های متوالی علیه نظام فعالیت کرده‌اند و یک مورد خاص و ویژه مثل شهیار قنبری که ترانه موهن «نون و پنیر و سبزی» را در سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی سروده، می‌تواند شکایات حقوقی و رسانه‌ای خود را  در مراجع قضائی داخلی دنبال کند؟

هنوز ۲۴ ساعت از اعلام شکایت شهیارقنبری در رسانه‌های داخلی نمی‌گذرد که یکی از خبرنگاران موسیقی (بهمن بابازاده) در کانال تلگرامی‌اش از گفت‌وگویی زنده‌ با «بهادری» خبر می‌دهد. در گام نخست پروژه تطهیر شهریار قنبری  توسط بهادری صورت می‌پذیرد. 

بهادری در گفت و گو با بابازاده، ضمن توجیه خود برای اجرای این قطعه در برنامه دورهمی و اینکه ارشاد به این قطعه مجوز اعطا کرده، میزانسن وقایع مرتبط با این اجرا را به صورتی ارائه می‌دهد که تنها هدف او از این بازسازی زنده کردن دوباره نام منفردزاده و قنبری است. او با تمجید فراوان از مجموعه فعالیت‌های شهیار قنبری بدون در نظر سوابق سیاسی و ترانه‌های سیاسی او، پروژه تطهیر «گوشه نشینان آلتونا» را وارد فاز دیگری می‌کند.

در مرحله بعدی پروژه تطهیر، بنیامین گفت و گوی زنده‌ای را با خود شهیار قنبری در اینستاگرامش ترتیب می‌دهد و مرحله ستایش این ترانه‌سرای ضد انقلاب توسط خواننده‌ای که در درگاه‌های رسمی موفق به اخذ مجوز شده و مطابق قوانین ارشاد فعالیتش را آغاز کرده، به سرفصل اصلی این گفت وگو تبدیل می‌شود.

در این گفت‌وگو بهادری بارها از لفظ «استاد» استفاده می‌کند و قنبری را در چند نوبت ستایش می‌کند و جای او را در فضای موسیقایی کشور خالی توصیف می‌کند.

این پروژه هدفمند که از یکی از برنامه‌های پرمخاطب سیما آغاز شد، در مرحله بعدی با نشریه هفتگی «چلچراغ» ادامه پیدا می‌کند.«چلچراغ» نشریه‌ای که با حمایت طیف‌ تندرو اصلاح‌طلب منتشر شود، گفت و گو آخرین شماره‌اش را با عنوان پرطمطراق «اختصاصی» به این ترانه سرای مخالف نظام اختصاص داده است. 

تصاویری از آخرین گفت و گوی نشریه چلچراغ با شهیار قنبری و صدای این ترانه سرا

بیشتر بخوانید:

دفاع شاعر دولتی از ترانه‌سرای ضدانقلابی

کلیت مصاحبه چلچراغ، محتوای بی‌خطری را به مخاطب ارائه می‌دهد و وجوه معارضانه‌ای در متن آن نمی‌توان جستجو کرد اما عکس روی جلد چلچراغ و عنوان کلمه «اختصاصی» صرفا برای یک هدف استفاده شده است؛ مشروعیت بخشیدن به تولیدات شهیار قنبری و تطهیر چهره‌ای که چهل سال علیه نظام فعالیت سیاسی داشته و ترانه‌های تند ضدنظام و ضدانقلاب تولید کرده است. پس از این جلد، بهمن بابازاده که به صورت عمدا یا سهوا پروژه تطهیر را پیش می‌برد و سایر رسانه‌های مجازی، اقدام به انتشار تبریک تولد برای این چهره می‌کنند.

شهریار قنبری متولد ۱۳۲۹ شاعر، ترانه‌سرا، آهنگساز و خواننده مقیم لس آنجلس، (فرزند «حمید قنبری» دوبلور ،دوبلور معروف جری لوئیس، خواننده، بازیگر و گوینده رادیو ) در بخش اعظمی از تولیدات موسیقایی با رویکرد معارضانه علیه جمهوری اسلامی در مقام ترانه‌سرا چهل سال فعالیت‌ مبارزه مستمر فرهنگی - سیاسی علیه جمهوری اسلامی را دنبال کرده است.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده کنسرت خوانندگان ایرانی در عربستان سعودی/ قاچاقچی اعدامی کوکائین چگونه لس آنجلسی‌ها را به دست‌بوسی بن سلمان برد؟ +تصاویر

از سروده‌های معارضانه شهریار قنبری

اودر مقام یک ترانه‌سرای معارض خارج‌نشین، در تمامی فعالیت‌های تبلیغی علیه حاکمیت جمهوری اسلامی در ۴۰ سال اخیر نقش پررنگی داشته است. حتی با وقوع انقلاب اسلامی در نخستین‌های روزهای پیروزی او به همراه مسعودامینی، علیرضا میبدی آلبوم‌هایی از اشعار و فعالیت‌های تبلیغی خود علیه انقلابیون پیروز تحت عنوان شبانه، در داخل کشور (در سال ۱۳۵۸ ) به صورت هفتگی منتشر می‌کردند، پس از دستگیری مسعود امینی ، قنبری به همراه میبدی و چند تن از ترانه‌هاسراهای دیگر از کشور گریختند.

حضور موثر در تحریک افکار عمومی و حضور فعال در تجمعات خارج از کشور همزمان با فتنه ۸۸
حضور موثر در تحریک افکار عمومی و حضور فعال در تجمعات خارج از کشور همزمان با فتنه ۸۸

حضور موثر در تحریک افکار عمومی و حضور فعال در تجمعات خارج از کشور همزمان با فتنه ۸۸

پیام شهریار قنبری به امیر جوادی فر از فعالان فتنه در ۱۸ تیر ۱۳۸۸

فعالیت موثر در فتنه ۸۸

شهریار قنبری پس از فتنه ۸۸ در اغلب تجمعات اعتراضی علیه نظام در خارج از کشور حضور پررنگی داشت و اگر توانایی حضور در یکی از مشارکت‌های جمعی  را نداشت، با نگارش و انتشار بیانیه‌های مکرر و مصاحبه‌های پی‌درپی سعی در برافروختن آتش این فتنه مثل سایر همکارانش در خارج از کشور را داشت. 

قنبری در داخل کشور مرتبطان فراوانی داشت و از طریق برنامه‌ تلویزیونی‌اش به  فتنه ۸۸ می‌پرداخت و با برخی از عناصر فتنه ۸۸ مثل امیرجوادی‌فر رابطه بسیار نزدیکی داشت.

او در گفت و گو با صدای آمریکا (VOA) در خصوص امیر جوادی‌فر از کشته‌های فتنه ۸۸ از فرهودی مجری این شبکه در برنامه دو روز اول می‌خواهد که کلیپ سخنرانی پدر جوادی‌فر را پخش کنند و شبکه تلویزیونی صدای آمریکا صدای شهریار قنبری را بر روی تصاویر و فیلمی از فتنه ۸۸ و جوادی‌فر پخش می‌کند و خطاب به شهریار قنبری می‌گوید: شما گفتید که جوادی‌فر قرار بود فیلم مستندی از زندگی شما بسازد، آیا این موضوع صحت دارد؟

قنبری در ادامه برنامه می‌گوید: امیر جوادی‌فر بهترین همراه قدغن‌ها بود! اگر قرار باشد من کسی را به عنوان بهترین شنونده این برنامه و بهترین همراه این برنامه انتخاب کنم، بی تردید باید نام امیر جوادی‌فر را ببرم، چون شنبه و یکشنبه‌ای نبود که امیر جوادی‌فر تماس نگیرد و وسط برنامه سخن نگوید و با آن صدای آکنده از زندگیش، صدای امیر با همه صداهایی از ایران شنیده‌ام فرق داشت، چرا فرق داشت؟ برای اینکه صدای های دیگر همه کسل و غمگین هستند!! به امیر گفتم امیر جان رویای ساخت مستند زندگی شهیار قنبری را فراموش کن، تو نمی‌توانی این کار را در تهران انجام دهی!!!

خط ارتباطی شهریار قنبری با بسیاری از شاعران و ترانه‌سرا و تحریک آنان توسط این فعال سیاسی - هنری کاملا مشخص است و پرونده جوادی‌فر از زوایای دیگری این موضوع را روشن‌تر می‌کند.

سید مهدی موسوی محکوم امنیتی فرار که تمامی اشعار خود این خط ارتباطی میان جریان ترانه‌سرا و شاعران را با این چهره عیان‌تر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

«بردیا کیارس» کیست/ همکار صهیونیست‌ها چگونه گزینه رهبری ارکستر سمفونیک ایران شد؟ +عکس و فیلم

هتاکی به امام خمینی و رهبر انقلاب

 قنبری، مجموعه ی بزرگی از سروده های معارضانه‌ را در کارنامه‌اش ثبت کرده و در اشعار عاشقانه‌اش از ابیات مستهجنی هم استفاده می‌کند. اغلب ترانه‌های معارضانه وی،  بر تحریک پذیری توده‌ها و قیام علیه حاکمیت تاکید دارد. در ۱۴ خرداد ۱۳۶۹ همزمان با نخستین سال عروج بنیانگذار انقلاب ترانه‌ «نون و پنیر سبزی » با صدای داریوش(اقبالی) و ابی(ابراهیم حامدی) منتشر شد و در همان روزها قنبری در گفت و گویی با «احمدرضا بهارلو» به صراحت الفاظ تمثیلی قبیحی را به بنیانگذار انقلاب اسلامی نسبت داد.

نون و پنیر و سبزی یکی از نخستین ترانه‌های تبلیغی ضد جمهوری اسلامی

نون و پنیر و سبزی یکی از نخستین ترانه‌های تبلیغی ضد جمهوری اسلامی

این رویه همچنان در ادامه فعالیت‌های این ترانه سرا برجسته است و همواره رهبر انقلاب را با عناوینی هتاکانه در ترانه‌هایش یاد می‌کند که می‌توان به ترانه دوصدایی فائقه آتشین(گوگوش) و مهرداد آسمانی با عنوان «آخرین خبر» اشاره کرد.

 شهیار قنبری انقلاب اسلامی را وقیحانه اشتباهِ پدران جوانان امروزی می داند، در مصاحبه اش با رسانه معاند رادیو فردا می گوید :

اظهارات شهیار قنبری در رادیوفردا در حمایت از فتنه گران، اسفند ماه ۱۳۸۹ 

تمامی این موارد یک از هزارانِ شهیار قنبری و افراد مرتبط با اوست، فردی که به انقلاب اسلامی عناد دارد، از فتنه حمایت کرده و می کند، تمام عمرش را مصروفِ تولیداتِ ضدارزش کرده است، با هتاکانِ به پیامبر اکرم (ص) همراهی می کند و حمایتشان می کند، با تجزیه طلبان و اعضای گروهک های برانداز بر علیه نظام اسلامی همراه است و . . . اما وزارت ارشاد دولت یازدهم در اقدامی ضدارزش به کتاب این معاند مجوز نشر اعطاء می کند.

بعدها  سایت موسیقی ما با مدیریت بهمن بابازاده که سال‌های متوالی از با حمایت ویژه  معاون هنری ارشاد و خانه موسیقی  با افتخار مصاحبه با این او را در تیتر خـود درج می کند :

 

همزمان با این پروژه تطهیر که مرحله نخست آن  در پاییز و زمستان سال ۱۳۹۶  انجام شد، اعطای مجوز نشر کتاب های قنبری  که شامل ترانه هایی است که بخش بزرگی از آن سروده ها توسط خوانندگان ضدانقلاب و مبتذل خوانده شده‌اند، از طریق وزارت ارشاد صورت می‌پذیرد. در واقع اجرای بازسازی ترانه کودکانه، مطرح شدن موضوع شکایت قنبری از بنیامین بهادری و حجم وسیعی از تبریکات مجازی خبرنگاران داخلی، قطعه دومی از پازل تطهیر چهره‌ای است که لحظه‌ای از دشمنی با نظام و انقلاب عقب‌نشینی نکرده است.

بیشتر بخوانید:

پاره‌سنگ دومی که یغما گلرویی پرتاب کرد/ حامیان داخلی ترانه‌سرای شاهین نجفی و ابراهیم حامدی چه کسانی هستند؟

امید می‌رود که مسئولان سیاسی و قضائی و مدیران صدا و سیما به این روند تطهیر و مشروعیت بخشیدن به چهره‌ای نظیر او دقت و مراقبت بیشتری داشته باشند و هریک وظیفه‌ خود را در مقابله این پروژه عمل کنند. این قطعا آخرین برنامه طراحی‌شده گروههای نفوذی در موسیقی کشور نبوده و برنامه‌های مشابهی برای دیگر خوانندگان و ترانه‌سرایان بدنام ضدنظام نیز طراحی شده است که در صورت برخورد قاطع، طراحی‌های آتی هم نقش بر آب خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 81
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 41
 • همین و بس IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  مشرق نیوز عزیز یک چیزی را برایت بگویم تا خیال خودت و طرفدارانت راحت باشد خمینی کبیر و خامنه ای کبیر مانند آب دریا هستند که اگر تمام سگهای عالم هم به آن لب بزنند، نجاستی به آنها نمی نشنید همین و بس
  • IR ۰۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   28 13
   اگه می خواید حرص این پیرمرد طالب توجه رو در بیارید به جای شهیار بنویسید شهریار.انگار موشو آتیش زدند پیداش میشه:)
  • IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   46 19
   دریایی بزرگ با نام انقلاب خمینی عزیز
  • 000 IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   17 10
   مشرق نفوذی خودتان را پبدا کنید من که تا حالا اسم این سه تا خواننده یا ترانه سرا را اصلا نشنیده بودم معنی آن اینست که این ها در قیاس با برخی خواننده های قبل انقلاب افراد مشهور و شناخته شده ای نبودند حالا پروژه نفوذ چه می کنه از سایت مشرق به معرفی این افراد و ترانع توهین آمیزی کع اصلا اون هم نشنیده بودم مب پردازه آهای نفوذی تون را پیدا و در همین سایت خودتان معرفی کنید
  • علی IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   11 7
   حرف به ظاهر منفی ولی معنای بسیار مثبتی داشت
  • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   14 7
   یک سوال فنی راجع به تیتر مشرق: مگه اصولا عین نجاست قابل تطهیره؟
  • IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 4
   درسته همین وبس.
 • امیر IR ۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  23 48
  بنیامین دیگه کیه که از این و اون کپی برداری می‌کنه . درضمن ، آقای قنبری خواننده خوبیه. مشرق خیلی گزارش خوب و جامعی بود
 • IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  74 19
  چلچلراغ دفعه قبل به دلیل توهین به مقام معظم رهبری و همچنین ارزشهای اسلامی ، توهینی که لایقش فقط خود نویسندگان و گردانندگانش بودند توقیف شد از وقتی در این دولت خسارت بار و ضد فرهنگ بازگشایی شد هم هرچند وقت یکبار هم با رذالتی مثال زدنی نسبت به رهبر انقلاب و امام خمینی ره عقده گشایی و دشمنان مردم و کشور را تطهیر می کند
 • جمشید IR ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  69 35
  خدا دهان توهین کنندگان به امام و رهبری را بشکند
 • IR ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  16 38
  ولی اگر بشود با مهربانی و رافت اسلامی و فراموشی سال های گذشته بنحوی با تکنیک هایی این افراد را به داخل جذب کرد در همین حد که دیگر علیه انقلاب و ملت و کشور فعالیت نکنند یعنی همان جاذبه حداکثری و دافعه حداقلی که واقعا یک هنر بسیار بزرگ است ضربه بزرگی بهشان زدیم لعنت بر ضدانقلاب و معاند و منافق ولی ای کاش بشود این ها را حداقل تا حدی جذب کرد واگر بر راه اشتباه خود اصرار کردند بعد برخورد کنیم اینجوری بخوایم بگیم یکی 10 سال پیش 20 سال پیش چه کرده پس محکومه دافعه حداکثری خواهد بود من واقعا با شنیدن قصه شعر نون و پنیر و سبزی و اهانت به امام خدابیامرز غصه دار شدم اما خود امام تعریف مهربانی و گذشت و جذب حداکثری بود راه حل کلی چیست ؟
  • IR ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   12 3
   مثبت اشتباهی.. دوران خلخالی. راهمه یادشان هست
  • IR ۰۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   11 10
   مطمئن باشید روزی خواهد امد که هژمونی استکباری استعماری و استسماری شیطان بزرگ ایالات متحده امریکا ی جهانخوار دیگر وجود خارجی نداشته باشد همانگونه که هژمونی اتحاد جماهیری شوروی دیگر وجود خارجی ندارد البته فقط شاید اسمی از این ها فقط در کتب درسی مشاهد گرددمطمئن باشید در ان روز هم هیچکدام از عمله های خود فروش و وطن فروش شیطان بزرگ و هیچکدام از شبکه های روسیاه معاند که علیه مردم سرافراز ایران در حال عقده گشایی و لجن پراکنی بیست و چهار ساعته میباشند انها هم دیگر وجود خارجی نخواهند داشت این جماعت ضد استقلال و آزادی ،کشور فروش این جماعت مردم فروش خلاف جریان انقلاب اسلامی سالها تاخته اند اما از روسیاهان میباشند اما بشارت که در ان روز انقلاب اسلامی ایران قدرتمندانه بر قله های افتخار جهانی مثل نگین انگشتری گرانبها خواهد درخشید پس بگذارید اخرین زوزه های کفتاران پیر جیغ کشیده شود
  • IR ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   10 4
   مگر انانی که برگشتند مورد رافت قرار نگرفتند به کدامشان بی احترامی گردید انهایی که مخالف هستند و در زمین دشمن بازی میکنند خودشان را به دشمن فروخته اند
  • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   7 7
   02:18 من فکر کنم CIA و موساد و اینها هم خیلی ازین پیشنهاد شما خوششون بیاد چون آدم اینجا کم دارن شاید اینا اومدن با سفیر انگلیس و زیبا کلام اینا یه تیم بر انداز خوب تشکیل دادن!!! اگر هم به یک نفر بخوان اجازه بدن برگرده ایران فقط اردشیر زاهدی هست که حداقل در ظاهر پتهٔ ربع پهلوی و خاندانشو ریخته رو آب و چند ساله داره از قضیهٔ هسته ای ایران دفاع میکنه و میگه به یانکی‌ها اعتماد نکنین نه اینهایی که هنوز یک متر زبونشون درازه!!!!
  • IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   5 3
   دوست عزیز با رافت اسلامی خیلیا از جمله حبیب مرحوم،جواد یساری،....به وطن برگشتن ولی اینا خودشون مشکل دارن و نمیخوان برگردن مثل ابی که میره واسه بن سلمان وحشی جنایتکار میخونه بعدم از خوندن اهنگ خلیج فارس اظهار پشیمونی میکنه
 • BE ۰۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  5 11
  شهریار قلی
 • IR ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  10 10
  اصلاح طلبان جواب دهند دیگر چه کارهایی است که در جهت منافع شیطان بزرگ امریکا بر نداشته اند از هم صدایی با ریاست جمهور شیطان بزرگ تا هم صدایی با عمله های ذلیل و خود فروش به شیطان بزرگ همه در کارنامه اصلاح طلبان ثبت است علی برکت ا...
 • FR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  7 8
  3 تا كامنت فقط مردم از فتنه و فتنه گر خسته شده اند
 • IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  7 8
  شاید ما تنها کشوری در دنیا باشیم که اپوزیسیون نه تنها آزادانه می تواند علیه حکومتش فعالیت کند، بلکه به طرق مختلف بودجه هم از حکومت میگیرد و حتی دولت را هم در دست میگیرد!!! نوبره به خدا، دموکراسی اینجاست بقیه ادای ما رو درمیارن. یه خورده از همین اردوغان یاد بگیرید که تمام مخالفانش سرکوب کرده و حتی هنرمندان و سلبریتی هاشون هم از ترس جیکشون درنمیاد
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  6 11
  بنیامین گل است و مهربان و درستکار
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  20 15
  تا زمانی که مردم از نظام دفاع میکنند و پشت نظام هستند این پشه ها و خاشاک ها هیچ غلطی نمیکنند نگران حال مردم باشید جای این فسیلها در موزه است
 • ربذه IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  19 13
  فضای فرهنگی بی صاحب کشور ما یک ابراهیم رئیسی می خواد.
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  10 12
  اینشهریار مزدور پالان سرخودازسگ کمتراست اگر به ایران بیاید مثا سگ میکشم اش یک مویگندیه امام رابه هزاران مزدورمثا او ترجیه میدهیم
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  11 10
  اصلاحات در حال گذار از یک جناح منتقد و مثلا مصلح سیاسی به یک گروه کاملا اپوزیسیونی است! اپوزیسونی که در کمال ناباوری میتوانند به قدرت و مناصب اجرایی در کشور برسند اون هم به شکل قانونی! وقتش نرسیده که این جناح و خیلی از افرادش غیر قانونی اعلام بشن و باهاشون برخورد بشه؟
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  9 10
  خداوند رحممت کند خلخالی را جایش خالی است . البته مرحوم اقای خلخالی تا اخر عمرش هم مورد تایید مرحوم اقای منتظری بود هم به پشتوانه او این کارها را می کرد. ولی الان جایش خالی است تا این ادمهای فاسد را بدون محاکمه کارشان را تمام کند .
 • محمد بیکی IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  16 15
  هنری که بوی توحید ودین ندهد اوج بی هنری است
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   8 4
   خخخخ
 • ناشناس IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  17 9
  شما که اصلا در حدی نیستید که من بخوام جواب این مضخرفاتتون رو بدم ... فقط یک سوال دارم اگر با شهیار مشکل دارید چرا ترانه وحدت رو هر سال در صدا و سیما می شنویم یا کودکانه رو؟ شهریار قنبری یکی از ماندگارترین ترانه سراهای این مملکت ... حالا با نظام شما مشکل داره که دلیل بر این نمیشه که شاعر بدی باشه حالا اگر مجیزتون رو می گفت می شد حافظ زمان ... ماندگار ترین ترانه های ما رو گفته با صدای فرهاد عزیز و بزرگ
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  12 9
  چقدر وقیح اند این لوس آنجلسی ها و همکاران نوکر داخلیشون
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  4 10
  اونوقت چرا آقای حشمت الله طبرزدی همیشه و دیشب از تهران با شبکه ایران اینترنشنال هرچی خواست به رهبر گفت؟ چرا شما مشرقی ها حرفی نمی زنید؟!
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  11 8
  شهیار قنبری بزرگ ترین ترانه سرای معاصر است و در زمان شاه هم ممنوع الکار و زندانی شد و کلا امثال او و ایرج جنتی عطایی و اردلان سرفراز و منصور تهرانی با حکومتها سر سازش ندارند و البته هر حکومتی خودش مداح و ترانه سرا و خواننده دربارش را دارد که مطابق میلش میخوانند و نباید کاری به کار اینها داشته باشد
  • IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   15 6
   نه عزیزم زندگی در لس آنجلس خرج داره خرجشم به دلاره پس درآمدشم باید با دلار باشه
 • دختر چادری IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  10 25
  هر کس علیه تفکر شماست میشه برانداز، چلچراغ محبوب ترین نشریه جوانان ای رانه.
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   2 3
   از سمت خودت حرف بزن
  • دختر ساپورتی IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   چلچراغ منفورترین نشریه جوانان ایران است ایران است
  • IR ۰۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
   0 0
   درود بر چلچراغ
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  2 2
  از علی اوجی که چتاش با سالومه رو شد بعید نیست اینکارا شاید اجازه اینکاراشم از اون میگیره
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  7 2
  اباطیل مشرق، اگه ترانه سرای فراموش شده ست، ده صفحه نوشتی چیو بگی؟
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  10 2
  ترانه " بوی عیدی" فراموش شده است؟ مشرق جان گاهی یه آزمون هوش از کارکنانت بگیر، اینا رو کی مینویسه؟
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  2 3
  ۱مشت تاریخ مصرف گذشته فسیل که به هر بهانه ای میخوان دوباره دیده شن و کسی به حساب بیارتشون وگرنه اگر واقعا ادم بزرگی بود با بنیامین درنمیفتاد و الکی اینهمه شلوغش نمیکرد.۱سری عقده ای خل و چل چلچراغیم که فقط میخوان خودشونو مطرح کنن و بگن ما روشن فکریم هر از گاهی ازین غلطا میکنن
 • بانو IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  11 12
  میفرمایید ترانه فراموش شده ست؟ والا من کاملا مذهبی م، لیبرال و برانداز هم نیستم، خیلی ترانه قشنگ و ماندگاریه، هر چیزی که مطابق سلیقه شما نیست یا بار اعتراضی داره نکوبونید و بقیه رو متوجه تحجر خودتون نکنید.
  • IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   3 5
   منم لیبرالیم ها بی حجابم ها و ضدانقلابم ها ولی موافق کوبوندن اینا هستم آدم رو متوجه روشنفکربودن خودتون نکنید
  • IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   1 4
   یکی از نشانه های آخرالزمان وجود طلاب ومذهبی های فاسدی چون تو هست پس زیاد به مذهبی بودنت توجه نکن
  • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   1 4
   زمانی که امام زمان ظهور می کند قاریان قرآن ومذهبی های چون تو میرن جلوشو میگیرن و میگویند ما به دین تو نیازی نداریم
  • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   0 3
   زمانی که امام زمان بیاد 16هزازقاری قران ومذهبی هایی چون تو بانو جلویش را میگرن ومی گویند ما به دین تو نیاز ندازیم متحجر وخشنی ای مهدی فاطمه از آن راهی که آمدی بازگرد! وگویند که مهدی کذاب است وگرنه اینقدر نمی کشت!تحریف دین
  • بانو IR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   1 3
   بالاخره حق پدیدار میشه عزیزان و این تهمت های شما هم به یاد من خواهد ماند.
  • IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   آره حق پدیدار خواهد شد بانو امام زمان زجر زیادی از دست شما روشنفکران مذهبی خواهد کشید در آخرالزمان بر مر کب ها سولر خواهید شد و درکارت تجارت با شوهران شریک خواهید شد خوب این حدیث را به خاطر بسپار
  • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   آره خوب به خاطر بسپار زن مرکب سوار و تاجر
  • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   1 1
   پیامبر:در آخرالزمان گروهی از امت من به خوک مسخ خواهند شد چرا ؟ سلمان فارسی :آیا اینان نماز نمیخوانند پیامبر :نه نماز میخوانند وروزه میگیرند ولی آلات موسیقی مینوازند و به موسیقی گوش مدهند بانو ………
  • به بانو IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   1 3
   . در چنین روزگاری چیزی از شما مومنان واقعی باقی نمی ماند مگر ته مانده ای همانند ته مانده ی دیگ غذایی که خورده اند و یا باقیمانده ای که در ساک دستی باقی می ماند.»(3) و درعوض مذهبی های فاسد چون تو بانو زیادند
  • به بانو IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 4
   شخصیت های بزرگ در نزد آنها حیله گر خوانده می شوند و اشخاص حیله گر در نزد مردم، با شخصیت و وزین خوانده شوند. مومن در نزد آنان حقیر و بی مقدار می شود و فاسق به پیش آنها محترم و ارجمند باشد، کودکانشان پلید و گستاخ و بی ادب و زنانشان بی باک و بی شرم و بی حیا شوند، پناه بردن به آنها خواری و اعتماد به آنان ذلت و درخواست چیزی از آنها نمودن، جامه درویشی به تن کردن و مایه بیچارگی و ننگ است. در آن هنگام خداوند، آنان را از باران به هنگام، محروم سازد و در وقت نامناسب بر آنها ببارد.آری بانو شخصیت حیله گر
  • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 2
   بانو ساکت شو!!!!؟مذهبی که اینجور باشه وای به حال … رسول خدا ميفرمايند: «واي بر مردم آخرالزمان از روش زندگیشون ! نه از مردم مشرکشان، بلکه از مردم مسلمانشان که چيزي از فرايض ديني را انجام نمی دهند نمي‌دهند و اگرکسی نيز از پي فراگيري معارف ديني برونداورا متحجر بداننند ، منع شان مي‌کنند و تنها از اين خشنودند که آنها درآمد آساني از مال دنيا داشته باشند و موسیقی گوش دهند و آلات لهو ، هر چند ناچيز باشد؛ من از اين مذهبی ها مسلمانان بيزارم و آنان نيز از من بيزارند.»
  • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   به بانو عرض میکنم می‌گوید به امام باقر علیه السلام عرض کردم:« می‌گویند وقتی حضرت مهدی علیه السلام قیام کند، اموراتش به‌سهولت و بی‌زحمت درست خواهد شد و به اندازه خون حجامت هم خون به زمین ریخته نخواهد شد.» امام علیه السلام فرمود:« سوگند به کسی که جانم در اختیار اوست، این‌طور نیست. اگر قرار بود کارها بدون رنج و زحمت سامان یابد، در آن زمان که دندان مبارک پیامبر اکرم را می‌شکستند و صورتش را مجروح می‌کردند، برای رسول خدا سامان می‌یافت . سوگند به کسی که جانم در اختیار اوست، تا وقتی در اثر جنگ و مبارزه، عرق و خون (از چهره‌هامان) پاک نکنیم، کارها سامان نمی‌یابد.» امام علیه السلام وقت گفتن این جمله به پیشانی خود دست کشید.
  • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   4 2
   خیلی از اهنگ ها از مداحی هایی که شما گوش میدید آرام تره، چرا باید با مداحی ها بتونن کلیپ رقص بسازن؟ شما همه چیز و ول کردین اهنگ و گرفتین؟ همه کارهای که همپالگی های شما انجام میدن و باعث وهن اسلام میشه هیچه، فقط موسیقی حرامه؟
  • بانو IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   4 3
   امام زمان با شما که در مقابل ظلم به مسلمانان چین سکوت میکنید و برای جرج فلوید گریبان چاک می دهید چه خواهد کرد؟ مشرق اگر آبرو داری منتشر کن.
  • US ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   1 4
   کجای قرآن نوشته مرکب سوار شدن و تجارت کردن زن حرامه؟
  • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 1
   بانو من الان سکوتم را میشکنم ومی گویم لعنت برچین راضی شدی
  • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   3 3
   از نظر اینها کلا هنر حرامه، پس مشرق برا چی صفحه فرهنگ و هنر داری؟ اصلا شما که موسیقی و قبول ندارین برا چی میاین نظر میدین بحث و منحرف میکنین. واقعا که سیرکه
  • به پرچم آمریکایی IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   به قال رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم): سيکون في آخر أمّتي رجال، يرکب نساؤهم على سروج کأشباه الرجال يرکبون على المياثر[1]حتَّى يأتوا أبواب المساجد، نساؤهم کاسيات عاريات، على رؤوسهن کأسنمة البُختُ العِجاف، لا يجِدنَ ريحَ الجنّة. فالعنوهنَّ فإنَّهنَّ ملعونات. رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: در آخر امت من، مرداني پیدا می شوند که زن هایشان همچون مردها بر روی زین ها سوار می شوند، در آن عصر بر فراز تشک ها سوار می شوند و تا در مساجد می روند، زنانشان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستد و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است، انها عطر بهشت را نمی شنوند، آنها را لعنت کنید که انها از رحمت خدا به دور هستند [1] واژه میاثر که در این حدیث به کار رفته به معنای تشک های نرم است که موقع نشستن روی انها حرکت کنند درست مانند صندلی های اتومبیل های امروزی که به دلیل داشتن فنر موقع نشستن حرکت می کنند و موجب آسایش بیشتر مسافران می باشند. تعبیر حدیث برای مردم عصر نبوت بسیار لطیف است که می فرماید: روی تشک های نرم سوار شده تا در مساجد می آیند و در عصر ما افراد فراوانی از معتقدین به خدا و روز رستاخیز سوار اتومبیل ها تا در مساجد می آیند.11:28
  • م IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   البته احتمالا منظور بانو ترانه "بوی عیدی " است. چون کل مقاله در مورد اون بود. چرا اینقدر جبهه می گیرید.
  • به جناب آمریکایی IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 1
   سلمان پرسید: آیا چنین چیزی واقع خواهد شد، یا رسول الله؟! پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمود: آری! ای سلمان در آن زمان زنان در تجارت با شوهران خود شریک می شوند،
  • خطاب به بانو IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 2
   ببین بانو اونایی که سکوت کردند دربرابر مسلمانان چین فهمیدی خداوند به شعیب (علیه‌السّلام) وحی کرد که صد هزار نفر از قوم تو را عذاب خواهم نمود، شصت هزار نفر از نیکان آنها، و چهل هزار نفر از بدان را.» شعیب عرض کرد: بدان سزاوار عذابند، ولی نیکان چرا؟ خداوند فرمود: «داهَنُوا اَهْلَ الْمَعاصِی وَ لَمْ یغْضِبُوا لِغَضَبِی؛ برای این که آنان با گنهکاران مداهنه و سازش کردند، و به خاطر خشم من نسبت به آنها، خشم به آنها نکردند (و نهی از منکر ننمودند).» [۱۹
  • خطاب بهمتون خصوصا بانو زیبا IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 1
   در این زمان مردم غنا و آواز را دوست دارند. رقص و طرب و غنا را حلال می شمرند. آلات ساز و آواز ظاهر می شود. تار و طنبور زنی را مستحسن شمارند و نیکو بیاموزند. زن های آوازه خوان و رقاصه آشکار می شوند. زن های آوازه خوان و آلات آواز برای خود اتخاذ می کنند. لهو و آلات لهو ظاهر شود عابرین بروی بگذرند (بی توجه بگذرند) و احدی احدی را منع نکند. برای غنا و آوازه مالها خرج می کنند همچنین آلات غنا و موسیقی در حرمین (مکه و مدینه)ظاهر می شود.
  • به11:16 IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   حضرت محمد (صلی الله و علیه وآله) برای سلمان بیان فرمود از چیزهای بدی که در آخرالزمان به وقوع می پیوندد و از علامات قیامت است که از آن جمله این است که مداحی قرآن را به حالت غنا و موسیقی می خوانند. رسول خدا (صلی الله و علیه وآله) از نشانه های آخرالزمان این است که : آوازه خوانی آشکار شود ، و قرآن را با لحن موسیقی میخوانند.
  • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 1
   بببین بانو من از جورج فلوید دفاع کردم و نه می کنم فهمیدی نه شرقی نه غربی
  • به م IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   نمیخواد سوپر من بشی اون کسی جبهه گیری کرد بانو بود که خودرو جبهه مذهبی خوند روشنفکر …
  • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   حضرت فرموده است: «در امت من عذاب به زمین فرو رفتن، مسخ و تبدیل شدن به صورت حیوانات، و سنگ باریدن بر آنان وجود دارد و سبب آن نیز دنبال زنان آوازه خوان و بی‌بند بار رفتن و شراب خواری است».[8]
  • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 3
   به 11:16 دوباره قضاوت کردی زود!!!؟من مداحی گوش نمیدم درضمن من او مداحی ها را شدیدتر ازاین ها ردو تکذیب وتوبیخ می کند
  • به پرچم آمریکایی IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 2
   حضرت فرموده است: «در امت من عذاب به زمین فرو رفتن، مسخ و تبدیل شدن به صورت حیوانات، و سنگ باریدن بر آنان وجود دارد و سبب آن نیز دنبال زنان آوازه خوان و بی‌بند بار رفتن و شراب خواری ومرکب سواری وتجارت زنان است».[8]
  • IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 2
   جناب سیرک توداری موضوع را منحرف میکنی وگناه را تبدیل به هنر می کنی معروف را منکر و منکر را معروف میکنی
 • ho3ein021 IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  2 4
  واقعا جای تاسف داره برای وزارت ارشاد که چرا همچین مجوزی داده و انتشارات نگاه اون رو چاپ کرده.
 • حمید IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  4 2
  برادر جان شما که بهتر وبرتر از بقیه این اسامی را بر سر زبانها انداختی به نظر بنده خودت در راس این پروژه هستی .بس کنید این ژستهای ننه من قریبم را.
 • محمد IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  6 6
  حالا کی این فسیل های بدبخت رو یادشون میاد. ابی یه هرزه فاسد- داریوش هم معروف به فافا هرویینی معتاد
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  4 3
  اینها از حیوان پستتر هستندمزدور مزد بگیر وطن فروش که هموطنایش را به مزدوران وهابی وغربی میفروشد اصلاحطلبی که اینها راتطهیر میکند هزار مرتبه بدتر از این میباشد
 • صادق IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  3 4
  مرگ بر ضدولایت فقیه
 • IR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  2 4
  دریا با زبان سگ نجس نمی شود
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  1 1
  شما هم هرجا و هر زمان که بخواهید همش میزنید!؟
  • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 1
   نه میگیم نازت کننن ؟؟؟؟!
 • اصغر زمانی IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  3 2
  حداقل نظرات یکنفر مخالف را هم بگذارید،،، همیشه که حلوای شما شیرین نیست،،،این آقایانی که این هنرمندان را نمیشناسند،،بخاطر شستشوی مغزی در این چندین سال هستش،،،گناهی ندارند جز بلاهت
 • ایرانی وطن. پرست IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  2 2
  میخوان یه جوری خودشون رو مطرح کنن و بگن ما هم هستیم اگه تو موسیقی دان و خواننده ایرانی بودی اون ور چه میکنی حالا دیدی هیچ کس یادت نمیکنه با این جور شکایت ها داری خودتو مطرح میکنی زهی خیال باطل ملت ایران دیگه آگاه شدن گول این جور حرکات رو دیگه نمیخورن والسلام

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس