کد خبر 1099651
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
شارمین

بعد از بازداشت شارمین میمندی‌نژاد، با انتشار فیلم‌های جلسات مدیران این مؤسسه زوایای دیگری از فعالیت پنهان مدیران این شبکه مشخص شد.

به گزارش مشرق، ماجرا در رسانه‌های رسمی از یک ماه پیش با بازداشت شارمین میمندی‌نژاد، رئیس جمعیت موسوم به امام علی شروع شد. هر چند پیش از آن هم در مقاطع مختلف اسم این جمعیت و رفتار مشکوک رؤسای آن محل بحث در رسانه‌ها بود؛ از زلزله غرب کشور تا سیل استان‌های شمالی، فیلم‌هایی به شبکه‌های ماهواره‌ای می‌رسید که غیر از سیاه‌نمایی و وارونه نشان دادن واقعیت، هیچ هدف دیگری نداشت! اما وقتی این اظهارات و فیلم‌ها بررسی می‌شد همه به یک اسم می‌رسید: جمعیت امام علی. هر چند آن زمان این جمعیت منکر این قضیه بود اما پس از بازداشت شارمین، همین شبکه‌ها تمام‌قد به حمایت از او و انتقاد از بازداشتش پرداختند.

بیشتر بخوانید:

بعد از بازداشت شارمین میمندی‌نژاد، با انتشار فیلم‌های جلسات مدیران این مؤسسه زوایای دیگری از فعالیت پنهان مدیران این شبکه مشخص شد؛ از توهین به ائمه اطهار تا زیر سوال بردن مراسم عزاداری سیدالشهدا و یا حتی انکار نبوت!!

موضوع فقط به توهین به مقدسات ختم نمی‌شود، جمعیتی که یکی از اصول شبکه‌سازی‌اش خانم‌ها بوده‌اند و با شعار تساوی زن و مرد و همچنین ادعای پیشرفت در این سازمان خیریه از بین جوانان یارگیری می‌کرد دچار انحرافات دیگری هم بود.

بعد از بازداشت شارمین، برخی اعضای جداشده از این جمعیت در رسانه‌ها دست به افشاگری علیه حلقه فساد و نفاق در آن زدند. 

مدتی قبل حتی یکی از اعضای جداشده از جمعیت، از آزار جسمی و جنسی خود در جمعیت پرده برداشت. 

البته این همه ماجرا نیست و بسیاری از جداشدگان از این جمعیت، اعتراض‌های فراوانی را نسبت به دخالت‌های شارمین میمندی‌نژاد در زندگی‌های شخصی خود مطرح کرده‌اند. 

تمام موارد بالا به‌علاوه موارد دیگری که در رسانه‌ها عنوان شده است، تنها شامل عملکرد این جمعیت در حوزه اجتماعی می‌شود. اما هدف نگارنده نه آن چیزی است که تا به حال اعلام شده... بلکه روشن شدن زوایای پنهان این جمعیت است.

بررسی مدل شبکه‌سازی شارمین و دست‌های پشت‌پرده او که به خاندان پهلوی می‌رسد بسیار جالب‌تر از این حواشی است. اگر بخواهم خلاصه بگویم این مدل شبکه‌سازی دارای چند بخش است:

۱- ایجاد یک خیریه

۲- آموزش جوانان و کودکان کم‌بضاعت و به‌کارگیری آنها در رده‌های مختلف شبکه

۳- استفاده از حضور دختران دانشجو برای جذابیت بیشتر شبکه

۴- شبکه‌سازی در استان‌های مختلف حتی شهرهای دورافتاده، با آموزش‌های هیجانی به بهانه کارهای عام‌المنفعه.

تا اینجای کار به ظاهر مشکلی وجود ندارد... اما موضوع از آنجا جالب‌تر می‌شود که این گروه در ‌مسائل سیاسی تمام‌قد ورود می‌کند، در یکی از صوت‌های منتشرشده از جلسات، رئیس این سازمان به صراحت تأکید می‌کند ما باید با نامه‌نگاری به سازمان ملل حکومت را محکوم کنیم، یا در صوتی دیگر می‌گوید: چرا ما باید از مرگ [شهادت] قاسم سلیمانی ناراحت باشیم؟ او قاتل زنان و کودکان ماست.

برای لحظاتی جمعیت امام علی را فراموش کنیم و با یک گروه خیریه دیگر که بانی اصلی کودتای آمریکایی ۱۵ تموز در ‌ترکیه بود و نحوه شبکه‌سازی‌اش آشنا شویم.

مراکز آموزشی مورد حمایت جنبش گولن به ظاهر از سوی تجار و بازرگانان حمایت می‌شود و دانش‌آموزانی که در این مراکز به تحصیل مشغولند معمولا از اقشار فقیر هستند. گولن این افراد را به آسانی به خدمت می‌گیرد، در حالی که سازمانش فاقد ساختار رسمی بین‌المللی یا فهرستی متشکل از اعضای رسمی است. 

اعضای این سازمان می‌گویند تنها از آن رو که تحت تاثیر پیام خدمات اجتماعی گولن قرار گرفته‌اند در این سازمان در کنار یکدیگر به فعالیت مشغولند.

این سازمان خیریه منحله که پس از کودتای ناکام در ‌ترکیه تمام اعضایش بازداشت شدند، سال‌های طولانی تنها به انجام امور خیریه مشغول بود و مسائل سیاسی و امنیتی‌اش شامل رده‌های بالای سازمان می‌شد؛ از ارتباط با سازمان جاسوسی آمریکا تا دریافت پول از سعودی. اگر بخواهم شاکله اصلی این نوع از شبکه‌سازی اجتماعی را بنویسم، می‌گویم: شبکه فریب! و اگر بخواهم شباهت شبکه گولن در ترکیه با جمعیت امام علی در ایران را مقایسه کنم، می‌توانم نظرتان را به موارد زیر جلب کنم:

الف- فریب اعضای رده پایین توسط رهبران: در ترکیه با اسم فعالیت خیریه اسلام‌گرایانه و در ایران فعالیت خیریه با اسم مبارک امام علی(ع) 

ب- سوء‌استفاده از عواطف مذهبی و انسان‌دوستانه اعضا برای مقاصد سیاسی و حتی براندازانه

پ- شست‌وشوی مغزی اعضای رده پایین با سخنرانی‌های پرشور و بی‌منطق جهت زیر سوال بردن اهداف اولیه اعضا برای عضویت، یعنی فردی با نیت خیر در ‌جمعیتی مزین به نام امیرالمومنین عضو گروهی می‌شود که با مرور زمان رئیس جمعیت حتی نبوت را زیر سوال می‌برد. بعد از کودتای آمریکایی در ترکیه اعضای این جمعیت به طور گسترده بازداشت شدند و تمام اموال آنها مصادره شد و هنوز هم بعد از چند سال خبر بازداشت دیگر اعضا به گوش می‌رسد اما روش جمهوری اسلامی با روش دیکتاتورمآبانه و سلبی ترکیه متفاوت بود! به جای بازداشت اعضا به بازداشت رئیس گروه کفایت کرد و پس از آن به روش اقناعی برای آگاه کردن دیگر اعضا رو آورد. هر چند در ‌این روش فشار رسانه‌های خارجی و وابسته به سرویس‌ها بسیار زیاد بود اما این موضوع کم‌کم به فراموشی سپرده شد و عده زیادی از اعضای این جمعیت به نیت شوم کادر مرکزی آن پی ‌بردند که گواه این موضوع هم افشاگری اعضا علیه کادر مرکزی و فساد آنها بود. اما موضوع به اینجا ختم نمی‌شود و بعد از فروکش کردن سوال‌ها و موفقیت‌آمیز بودن روش اقناعی، دست‌های پشت‌پرده دیگری که در ‌تمام بزنگاه‌ها به کمک جریان حامی غرب در ‌ایران می‌آیند باز هم در حال فعال شدن هستند. بنا بر ‌اطلاعاتی که در فضای رسانه‌ای و مجازی منتشر شده است، باز هم شبکه بازیگران و اینفلوئنسرها می‌خواهند به کمک رئیس این جمعیت بیایند.

این اطلاعات می‌گوید: خانه سینما با محوریت «ف - م» و «ر - ک»  در تدارک انتشار بیانیه‌ای تند با محوریت موضوع «اعدام مجرمان آبان‌ماه» و «اعتراض به دستگیری اعضای جمعیت امام علی» است. در این راستا «ف - م» شخصا در حال تماس با سلبریتی‌ها و رایزنی برای جمع‌آوری امضای بیانیه است. 

حال باید دید روش ایرانی مقابله با این شبکه در ‌این مرحله وارد چه فازی خواهد شد؛ همچنان اقناع یا قطع دست پروژه‌بگیران خارجی و هشتگ‌پرانان علیه امنیت روانی جامعه!

منبع: وطن امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  41 1
  رافت اسلامی شما با این ها پدر این ملت و مملکت رو درآورده. مشاغل و پست های حساس پر از از بهایی ها نجس و جهودهای مخفی شده که به اسم دین و اسلام و انقلاب و با یقیه ی بسته و تسبیح و ریش مردم رو متنفر کردن از انقلاب. تا کی مدارا. عموم این ها هم از جریان اصلاحات بیرون میاد، داستان چیه؟!!! نمی خوایید تمومش کنید؟
 • علی IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  16 1
  ف م و رک اینان خائنانی بیش در لباس میش نسبت کشور نیستندو فساد افسار گسیخته وتباهی در سینمای کشور حال فعالیت و عملکرد اینان است که باید مستند سازی و از خاته سینما بدور انداخته شوند
 • احمد IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  31 1
  علی و آل علی به کمرش بزنن انشالله.
  • عبدالله مومن IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
   9 0
   خب هر چه زودتر این ملعونین را به آن دنیا به خدمت اربابشان یزید بفرستید تا ریشه خائنین در این کشور خشکانده شود و همکاران بعدی اش . جرئت مقابله با انقلاب اسلامی ایران را نکنند.
 • سید IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  24 0
  قطعاً جمعی از سینماگران کشورمان که تعدادشان هم کم نیست عمله سازمان های جاسوسی صهیونیستی هستند که در راستای اهداف براندازانه آن ها بر علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند!!
  • وطن پرست IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
   11 0
   التماس میکنیم یک بار برای همیشه مشکل این وطن فروشهای درپیتی رو حل کنین . یا همشونو بریزین تو دریا یا آدمشون کنین. البته مشکل رسانه های بی در و پیکر مجازی هستند که اول مسولش باید محاکمه بشه
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  18 1
  «توبه گرگ مرگ است». محترم قضایی از حالا گوشزد کرده باشیم.
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  10 1
  بازم رافت اسلامی شامل حالشون میشه ،بابا خسته شدیم
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  9 0
  نفوذ از اول انقلاب بود منتهی در شرایط جنگی احساسات ملی و مذهبی مردم اجازه رشد نمیداد.بعد از جنگ نفوذیها رفتند درسیستم و اجازه رشد و درامد زیاد پیدا کردند.از طرفی مهره چینی و نمک گیر کردن افراد و در حین حال حذف یا زمین گیر کردن افراد کارا و متعهد کردند.هنوزم ادامه داره.اگر میخواهید درست شود رو این قسمت کار کنید.پیشنهادی که دارم این افراد به راحتی قابل شناسایی نیستند پس بر فرض بودن اینها .سیستمی بگذارید ه قدرت چرخشی و بر اساس کارایی احزاب در اقتصاد و بقیه موارد باشد.تا مردم خودشان انتخاب کنند و نظام هزینه ندهد.نفوذیها هم مجبور شوند کار کنند تا انتخاب شوند نه اینکه مفت بخورند و در برند
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  3 0
  چرا صدا و سیما یا شبکه های اجتماعی قبل از اینکه برخی افراد در حمایت از اینها علیه حکم قوه قضائیه هشتگ بزنن برای شناسوندن این افراد به ملت کاری نمی کنند؟ واقعا صدا و سیمای ما خیلی بی عمله . در قضیه هواپیمای ماهان هم به خوبی می تونست روی این مساله مانور بده اما کاری انجام نداد.
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  5 0
  پدر ملت را درآورديد خب اسم نحس اين آشغالها را درست بنويسيد
  • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
   0 0
   شارمین میمندی نژاد پسر یه ساواکی..... که به دستور خاتمی موسسه خیریه جمعیت امام علی رو راه انداخت که هدفش کار کردن روی مخ، خانواده های کم بضاعت مذهبی بود
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  2 0
  به نظر من قوه قضائیه هم باید یک مرکز ایجاد کنه برای مقابله با این هشتگ سازان. باید دست برتر رو داشته باشه و قبل از اعلام حکم اعمال خبیثانه محکومین را در ذهن مردم جا بندازه تا با چند تا هشتگ و ربات تحت تاثیر قرار نگیرن. اگر می خوای چاپش نکن مشرق ولی تو رو خدا اگر می تونی به قوه قضائیه و صدا و سیما انعکاس بده
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  4 3
  فاطمه معتمد آریا و رضا کیانیانم
 • بختیاری US ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  2 0
  خباثت ونفاق این دلقک کم عقل کاملا مشخصه از یک طرف بانام مولا علی علیه السلام مردم رو جذب میکنه واز طرف دیگه به امام حسین علیه السلام ومولا علی علیه السلام وهمچنین اصل اسلام تاخته.! ****************************************** از اهل تابوت هم بدتری دیلاق بی عقل انشاالله در کنار اهل تابوت تاابد گرفتار بشی اگر توبه نکنی !
 • محمد IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  1 0
  بایددنبال مواردمشابه هم. بود.
 • IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  0 0
  حرامی رو اعدام کنید .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس