کد خبر 1099133
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
مهدوی کیا گل محمدی

مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه یحیی گل‌محمدی توانایی مربیگری در تیم‌های خارجی را هم دارد، درباره اتفاقات دوره اول حضور یحیی در پرسپولیس و دلخوری مهدی مهدوی کیا توضیحاتی داد.

به گزارش مشرق، رضا ترابیان پیشکسوت فوتبال ایران و تیم پرسپولیس یکی از دوستان نزدیک یحیی گل محمدی است. ترابیان در فروردین ۱۳۹۲ و در دوره اول مربیگری یحیی گل محمدی در پرسپولیس به کادر فنی این تیم اضافه شد اما در پایان فصل و با جدایی یحیی، او هم به کارش در پرسپولیس خاتمه داد.

بیشتر بخوانید:

پیروانی: پرسپولیس به دنبال سومین دبل است

گل‌محمدی: میراث پیشکسوتان را به دوش می‌کشیم

ترابیان، درباره قهرمانی پرسپولیس با گل محمدی و کسب چهارمین جام متوالی در لیگ برتر گفت: بعد از جدایی گابریل کالدرون از پرسپولیس، قبول هدایت تیم کار هرکسی نبود چون تیم وضعیت خوبی داشت و در صدر جدول قرار گرفته بود. هر مربی‌ای این ریسک را قبول نمی کرد چون اگر نتیجه نمی گرفت حرف و حدیث و حاشیه زیادی ایجاد می شد. 

وی ادامه داد: یحیی این ریسک را کرد چون به خودش و توانایی هایش اعتماد داشت. در این چند سال، یحیی پخته تر شد و در هر تیمی هم که حضور داشت، مثمرثمر بود از نفت و ذوب آهن گرفته تا پدیده. او نشان داد یک مربی با درایت، باهوش و با پشتکار است. نتایج پرسپولیس با این مربی یعنی ۱۰ بازی و کسب ۹ برد و یک تساوی خودش گویای همه چیز است.

بیشتر بخوانید:

پوکر قهرمانی پرسپولیس در وضعیت بغرنج مدیریتی استقلال

مربی پیشین پرسپولیس توانایی گل محمدی در مربیگری را بیش از این دانست و افزود: یحیی سال ها با پشتکار و صداقت کار کرده و جزو مربیانی است که می تواند در تیم ملی هم مربیگری کند. علاوه بر این او فاکتورهای مربیگری در تیم های خارج از ایران را هم دارد. 

ترابیان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اتفاقات دوره اول حضور گل محمدی در پرسپولیس که در نهایت منجر به کناره گیری وی شد، خاطرنشان کرد: اتفاقات آن سال جریان خاص خودش را داشت. قبل از بازی با سپاهان، برنامه ریزی شده بود که مهدی مهدوی کیا (بازیکن وقت پرسپولیس) در یک مراسم خوب خداحافظی کند. برنامه این بود که دو تیم دقایقی بازی کنند؛ سپس بازی متوقف شود و مهدی دور افتخار بزند. مراسم خوبی پیش بینی شده بود. 

وی تاکید کرد: با این حال سردار رویانیان (مدیرعامل وقت پرسپولیس) قبل از بازی کادر فنی را جمع کرد و گفت که موافق خداحافظی مهدوی کیا نیستم. او گفت مهدی می تواند بازی کند و مثمرثمر باشد. یحیی هم تصمیم را به خود مهدی سپرد که اگر دوست دارد بازی کند و در انتهای مسابقه، از دنیای فوتبال خداحافظی کند. 

مربی پیشین پرسپولیس یادآور شد: مهدی خودش هم دو دل بود و اعلام کرد تصمیم با کادر فنی باشد، بهتر است. رویانیان یک جورهایی توپ را به زمین یحیی و مهدی انداخت و باعث شد خداحافظی مدنظر شکل نگیرد. در واقع یحیی و مهدی قربانی شدند. قرار بود خداحافظی خوبی باشد ولی رویانیان همه چیز را بر هم زد. آن مسئله، نیمکت نشینی مهدی و دلخوری هایی را در پی داشت. جریان بازی هم خوب پیش نرفت و اشتباهات فردی و اتفاقات پنالتی هم صورت گرفت و شکست خوردیم.

ترابیان در پاسخ به سئوالی مبنی بر تاثیر فشار بعضی از پیشکسوتان برای جدایی یحیی گل محمدی در آن مقطع، اظهار کرد: آن فشارها طبیعی بود. یحیی مربی جوانی بود و بعضی ها نمی توانستند راحت بپذیرند که یک مربی جوان کار کند. همه این اتفاقات دست به دست هم داد تا فشار زیادی شکل بگیرد. به نظرم اگر یحیی همان موقع در پرسپولیس مانده بود، نیازی به مربیان خارجی و این همه هزینه نبود و می توانست تیم را قهرمان کند. یحیی در تیم های دیگر مربیگری و ثابت کرد که دیگران درباره اش اشتباه می کرده اند. 

«در پاسخ به این سئوال که آیا در جریان بازیکنان مدنظر گل محمدی برای فصل بعد قرار دارید؟» ترابیان در پاسخ به این سئوال گفت: خیر اطلاعی ندارم ولی بازیکنان این فصل پرسپولیس غیرت کردند. آنها به خوبی پشت هم بودند و با کمبودها و مشکلات مالی ساختند. مشکل مدیریتی و بلاتکلیف بودن باشگاه برای یک مدت هم تیم را اذیت کرد ولی کادر فنی و بازیکنان غیرت کردند که تیم جمع شد. آنها سنگ تمام گذاشتند. امیدوارم مدیریت برای فصل بعد مشکلی نداشته باشد. امسال نقص هایی بود ولی بازیکنان با مدیریت یحیی مشکلات را جمع کردند. شاید هر سال این اتفاق رخ ندهد. 

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس