امیری: نمایشی برگرفته از کتاب تقریظ شده مقام معظم رهبری در رادیو نمایش+فیلم

مجموعه هفت قسمتی «یارکجاست» به نویسندگی امیر امیری بر اساس سفرنامه یار کجاست نوشته رحیم مخدومی از رادیو نمایش و رادیو معارف پخش می شود.

به گزارش مشرق، مجموعه هفت قسمتی «یارکجاست» به نویسندگی امیر امیری بر اساس سفرنامه یار کجاست نوشته رحیم مخدومی از رادیو نمایش و رادیو معارف پخش می شود.

«امیر امیری» کارگردان تئاتر ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: این مجموعه نمایش رادیویی که به سفارش رادیو معارف در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است روایتی است از سفر حج تمتع جمعی از هنرمندان کشور در سال های خفقان پس از کشتار حجاج ایرانی در مراسم برائت از مشرکین.

وی در ادامه افزود: این مجموعه رادیویی سفرنامه حج رحیم مخدومی یکی از نویسندگان دفاع مقدس در دهه هفتاد است که توسط مقام معظم رهبری تقریظ شده است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از مطالعه‌ این کتاب، در تقریظی بر آن نگاشتند: «بار دیگر موسم حج شد و وقت انس و معاشقه‌ی من با سفرنامه‌های حج. دود کبابی به ضرورت، با مصداقی از «وصف‌العیش، نصف‌العیش»؛ و «ماشاءالله کان». اما بی‌شک این یکی از بهترین سفرنامه‌های حج است که من خوانده‌ام.»

امیری اظهار داشت: این نمایش روایتی از وقایع سفر حج  است در سالی که بخاطر شیوع بیماری کرونا برای اولین بار مناسک حج ابراهیمی تعطیل شده است و فرصتی است تا با ابزار نمایش این آیین ارزشمند زنده نگه داشته شود.

«یارکجاست» به کارگردانی مینو جبارزاده ، تهیه کنندگی مهدیه تقی زاده و با هنرمندی امیر فرحان نیا، مجتبی طباطبایی ، میرطاهر مظلومی، مهدی نمینی مقدم، عباس توفیقی و تعداد دیگری از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو از روز شنبه چهارم مرداد ماه ، ساعت ۱۷ به روی آنتن رادیو معارف می رود و ساعت ۵ صبح از رادیو نمایش پخش می شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس