کد خبر 1098237
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی به بیان نکاتی درخصوص وام ودیعه مسکن پرداخت و نوشت:

1_ این وام « ودیعه مسکن »نیست. بلکه، « کمک ودیعه مسکن » است. هدف؛ کمک به تأمین افزایش تحقق یافته در ودیعهٔ اجاره های مسکن اقشار کم درآمد و آسیب پذیر در سال جاری می باشد.

2-با توجه به محدودیت اعتبار تخصیص یافته برای جبران و کنترل آثار شیوع کرونا برای سیستم بانکی(حداکثر 75هزار میلیارد تومان) اختصاص بیش از 20 هزار میلیارد تومان با نرخ 13درصد، آن هم با موکول کردن بر گرداندن اصل وام به پایان دوره یک ساله، با در نظر گرفتن سایر تعهدات کرونایی، مقدور نبود.

3-افرادی که باتأئید وزارت راه و شهر سازی واجد شرایط استفاده از این وام باشند، اگر به جای پرداخت ماهانه سود وام و پرداخت اصل آن در پایان سال، توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، میتوانند با انتخاب خود، این وام را با اقساط 30 ماهه و نرخ 12درصد دریافت کنند.

4- محدودیت منابع اختصاص یافته برای مقابله با آثار کرونا به علت تأمین یک سوم آن منابع، از ذخیره قانونی بانکها نزد بانک مرکزی و در جهت فراهم سازی امکان تعدیل نرخ سود آن بوده است. بانک مرکزی ضمن جهت گیری برای کمک به اقشارکم درآمد و آسیب پذیر ، تمام تلاش خود را بر کنترل نقدینگی و نیز آثار تورمی آن، در شرایط سخت اقتصادی کشور متمرکز کرده است.

5-جامعه هدف این طرح، اقشارکم درآمد و آسیب پذیر جامعه است ازکلیه بانکها میخواهم درکنار تلاش خود برای تأمین مالی واحدهای تولیدی، برای سایر متقاضیان محترم نیز با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (18درصد) وام کمک ودیعه مسکن پرداخت کرده و اولویت لازم را به آن بدهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
    7 0
    این باب وطرح وام مسکن،بسیار خطرناک وامسال وسالهای دیگه باعث فساد ودلالی وگرانی بیشتر رهن واجاره خانه مبشود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس