مرزبانی

سردار گودرزی از ابلاغ ‌تشکیل قرارگاه هوشمندسازی مرزی کشور خبر داد و گفت: امروز امنیت مطلوبی در مرزها حاکم است.

به گزارش مشرق، سردار گودرزی در حاشیه سفر به خراسان شمالی با اشاره به تشکیل قرارگاه هوشمندسازی در مرزبانی اظهار داشت: مرزبانی به عنوان خط مقدم نیروهای مسلح در حراست از مرز های کشور باید خود را از استفاده از تجهیزات فاوایی، به روز و قوی کند.

‌فرمانده مرزبانی ناجا از ابلاغ ‌تشکیل قرارگاه هوشمندسازی مرزی کشور به  فرماندهان  و معاونان فاوا فرماندهی مرزبانی سراسر کشور افزود: ‌وظیفه مرزبانی هر کشور دفاع از حدود و ثغور یک کشور است، ‌جایگاه و اهمیت مرزبانی بر کسی پوشیده نیست و امروز امنیت مطلوبی در مرزها حاکم است.

بیشتر بخوانید:

وی ‌با تاکید بر تحقق شعار سال " جهش تولید" خاطر نشان کرد: محور اصلی فعالیت مرزبانان نیروی انتظامی در مرزها، شناسایی دست‌های پنهان و ریشه‌ای در بحث قاچاق کالا، سوخت، سلاح ، مهمات و مقابله جدی با پدیده شوم قاچاق است.

کشف ۴۶ تن مواد مخدر توسط مرزبانان/ افزایش ۸۷ درصدی کشفیات مخدردر مرزها

سردار گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مرزنشینان در حاشیه مرزها اعم از آبی و خشکی کشور، نقش به سزایی در تولید امنیت دارند و تعامل مطلوبی بین سران طوایف، متنفذین، مرزنشینان و مرزبانان وجود دارد و مرزهای ایران اسلامی از ثبات و امنیت لازم برخوردار هستند.

وی به کشفیات مواد مخدر در چهار ماهه اول سال جاری در مرزهای کشور اشاره کرد و افزود:طی این مدت ۴۶ تن انواع مواد مخدر کشف که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۷ درصد افزایش کشفیات را نشان می دهد.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی ناجا از هوشمندسازی و استفاده از تجهیزات نوین در حوزه مرز خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر بخشی از مرزها هوشمند شده و در تلاش هستیم که از سیستم های الکترونیکی،اپتیکی،رادارها،پهپادها و دوربین های حرارتی برای پایش استفاده کنیم که این دوربین ها می تواند به مرزبانان در کنترل شبانه روزی مرزها کمک کند.‌

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس