دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری

سیزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم اکبر طبری و دیگر متهمان به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.

به گزارش مشرق، سیزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم اکبر طبری و دیگر متهمان به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.

در ابتدای جلسه قاضی بابایی از وکیل متهم علیزاده خواست در جایگاه قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام متهم علیزاده، از وکیل متهم خواست دفاعیات خود را بیان کند.

وکیل متهم علیزاده گفت: نماینده دادستان در جلسات قبل گفتند که شعبه ١٥ بازپرسی کانون پرونده‌های طبری است این درحالی است که موکل من مشتاق رسیدگی به پرونده‌های طبری نبود.

وکیل متهم علیزاده درباره اینکه گفته شده پیش نویس قرار بازپرس علیزاده در دست طبری بوده است، افزود: این موضوع به موکل من ارتباطی ندارد.

این وکیل اظهار داشت: در اواخر سال ٩۵ دو گزارش توسط سازمان اطلاعات سپاه و به فاصله ۴۵ روز به دادستانی داده می‌شود. گزارش اول درباره دانیال زاده و فریدون و گزارش دوم درباره ارتباط ناسالم دانیال زاده و طبری بوده است. این گزارش به موکل من ارجاع می‌شود.

این وکیل اضافه کرد: پس از بررسی برای متهم طبری قرار منع تعقیب صادر می‌شود و در این قرار برای دانیال زاده تصمیم گیری نشده است.

وی ادامه داد: دلیلی از گناهکاری موکل من در پرونده وجود ندارد.

وکیل متهم علیزاده درباره اتهام رشوه موکل خود گفت: دانیال زاده می‌گوید از رشوه ٣ میلیاردی اطلاع ندارد. زاهدیان نیز تا ٦ ماه نسبت به این رقم اظهار بی اطلاعی کرده است.

وکیل متهم علیزاده گفت: متهم در پرونده‌هایی که قرار منع تعقیب صادر شده است فقط طبری بوده است و حرفی از دانیال زاده و مشایخ نبوده است و طبری هم از خود دفاع کرده است.

وکیل خطاب به رییس دادگاه گفت: لطفا وکیل دیگر نیز صحبت کند.

عبدالعلی محمدی یکی دیگر از وکلای متهم علیزاده گفت: لایحه را تقدیم دادگاه می‌کنم.

دیگر وکیل متهم علیزاده در باب اتهام ارتشا موکل خود گفت: دلیلی که در این مورد وجود دارد اظهارات زاهدیان است.

وی ادامه داد: گفته شده موکل بنده سه میلیارد پول گرفته است که این مبلغ با نرخ امروز معادل ١٣.٥ میلیارد است.

وی افزود: حال فرض بگیریم علیزاده پول گرفته؛ این رشوه را برای کدام تصمیمش گرفته است؟

در ادامه این جلسه دادگاه نماینده دادستان گفت: اگر می‌گوییم کانون پرونده‌های طبری در شعبه علیزاده بوده است با مدرک بیان می‌کنیم. پرونده‌های مهمی که ضابط علیه طبری گزارش کرده است در این شعبه بررسی شده است. افرادی بوده‌اند که املاک بسیار نفیس به طبری می‌دادند و ما دیدیم پرونده این فرد به شعبه علیزاده رفته است و فرآیندهای نادرست در خلال این رسیدگی را لمس می‌کنیم.

قهرمانی افزود: قاضی استقلال دارد و اعتقاد داریم قاضی که استقلال ندارد عدالت هم ندارد.

نماینده دادستان گفت: در پرونده املاک روما بر اساس گزارش اطلاعات سپاه مستندات فنی وجود دارد که نشان می‌دهد که رابطه سویی میان دانیال زاده و طبری وجود داشته است. درباره طبری منع تعقیب صادر می‌شود، اما برای دانیال زاده نه در دادسرا و نه مقام اظهار نظر مفتوح گذاشته نشده است. پرونده تمام می‌شود و به بایگانی رفته است. آیا پذیرش نفوذ ناظر به این است که حتما منع تعقیب صادر شود؟

نماینده دادستان گفت: در گزارش سازمان اطلاعات سپاه در پرونده دانیال زاده و فریدون آمده است دانیال زاده به فریدون رشوه داده است تا فریدون مدیرعامل‌های چندین بانک را منصوب کند. در آن گزارش نشان می‌دهد دانیال زاده از بانک رفاه و ملت تسهیلاتی گرفته است که مشمول اخلال است. اما علیزاده از بانک رفاه و ملت تحقیق نکرده است. چگونه علیزاده منع تعقیب زده است.

در ادامه جلسه دادگاه قهرمانی نماینده دادستان اظهار داشت: وکلای علیزاده می‌گویند زاهدیان دعوی نفوذ کرده و خودش پول دریافتی از دانیال‌زاده را برداشته است که باید بگوییم دانیال‌زاده ۱۲ میلیارد تومان را به هرکس نمی‌دهد، یعنی مطمئن شده که زاهدیان در قبال پرونده‌اش که در شعبه علیزاده بود می‌تواند کاری انجام دهد.

قهرمانی اظهار داشت: وکلای علیزاده اظهار داشتند که انتساب اتهام پذیرش نفوذ برای علیزاده درست نیست چرا که او در موضوع طبری و مشایخ تصمیمی اتخاذ نکرده است که باید در این رابطه گفت چرا علیزاده در آن موضوع برای مشایخ که واسط پولشویی بوده پرونده را جمع شده اعلام می‌کند و به بایگانی می‌فرستد؛ پذیرش نفوذ آیا حتما صدور قرار منع تعقیب است؟!

قهرمانی تصریح کرد: زاهدیان گفته اگر رشوه بوده چرا بعد از رای داده شده که بخشی از آن پس از رای است.
در ادامه نماینده دادستان گفت: جمیع قرائن، گویای پذیرش نفوذ است. این پرونده در چهارماه جمع شده است درحالی که شما می‌دانید که پرونده از مرحله دادسرا تا تجدیدنظر چقدر طول می‌کشد.
در ادامه قاضی از متهم حاجی رضا خواست در جایگاه قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام به وی، از او خواست توضیحات خود را بیان کند.

متهم حاجی رضا گفت: هیچ یک از اتهامات وارده را قبول ندارم بنده تا به امروز آقای قاسم زاده را ندیده بودم و فقط آقای زاهدیان را دیدم.

وی ادامه داد: در جریان پرونده‌ای که در راستای شکایت مرکز توسعه تجارت بود من و شریکم به مشکل برخوردیم که آقای زاهدیان به من گفتند می‌توانیم مشکل تورا حل کنیم، اما سه میلیارد باید بدهی.

این متهم ادامه داد: سهم من از این سه میلیارد، یک و نیم میلیارد است.

این متهم ادامه داد: زاهدیان و شریکم من را سرکیسه کرده‌اند.

قاضی خطاب به این متهم گفت: پولی که پرداخت کردی به عنوان حق الوکاله بوده است؟

این متهم گفت: نه، این را به عنوان حق الوکاله پرداخت نکرده بودم.

قاضی خطاب به این متهم گفت: رای را چگونه دریافت کردید؟

این متهم پاسخ داد: از طریق ثنا

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: اسم قاسم زاده در پرونده چطور آمده است؟

متهم حاجی رضا گفت: قاسم زاده را برای اولین بار یکی از دوستانم معرفی کرد و قرار بود به دوستم یک میلیارد بدهم تا موضوع حل شود، اما در ده روز آخر دوستم به من گفت من قبول نمی‌کنم این‌ها نگاهشان ده میلیارد تومان است. دوستم گفت این را قاسم زاده گفته است.

رییس دادگاه با اعلام ختم دادرسی گفت: زمان جلسه بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  18 2
  وقتی دانیال زاده به فریدون پول میدهد تا مدیر عامل چند بانک را منصوب کند یعنی چی ؟ مگر فریدون چیکاره است ؟! او توسط برادرش یعنی رئیس جمهور می تواند مدیر عامل بانکها را منصوب کند که باید این موضوع بررسی شود وگرنه بازهم پرونده ناقص میماند. باید به مفاسد اقتصادی بصورت ریشه ای رسیدگی کرد تا اختلالی در اطمینان مردم به قوه قضائیه بوجود نیاید.
  • IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
   5 2
   این مسائل هیچ ربطی به اطلاعات سپاه نداره اطلاعات سپاه خیلی زرنگه حولسش به نفوذ موسوی مجد ها باشه.خیلی زرنگ بودن امنیت مراسم رژه اهوازو تامین میکردن داعش نیاد اونجوری همشونو بزنه.
 • سید IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  34 4
  اگه سپاه نباشد فاتحه انقلاب باید بخونیم
  • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
   17 5
   واقعا دم سپاه گرم که شاه مهره دزدی های بنفش رو گرفت از اون ور هم زم رو گرفت خیلی ها سوختن
 • محسن IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  13 5
  تمام توطئه ها خارجی و عوامل جاسوسی غربی را اطلاعات سپاه شناسایی و دستگیر میکند امنیت کشور مرهون سپاه قدس واطلاعات سپاه است
 • علی IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  11 1
  اینا هم مثل داماد شریعتمداری و بقیه 6 ماه میرن زندان بعدش آزاد میشن
 • م IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  11 2
  سپاه گل سر سبده
 • سیروس IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  13 0
  آزادش کنید.کاری که آخرش انجام میدید .الان انجام بدین
 • رسول قاسمی IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  16 3
  دم اطلاعات سپاه گرم خدا وکیلی خدا قوا
 • IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  3 0
  جای این اراجیف کلشون را سوار اتوبوس کنید و تو سفر به شمال بفرستید تو دره .....آبروریزی هم حدی داره .....سیب زمینی به نام جمهوری اسلامی ......
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  7 4
  اطلاعات سپاه و کلا سربازان گمنام، امید دل مردم برای ریشه کنی فساد هستن.
 • US ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  2 3
  سلام اینجور آدما باید ریشه کن شن چون بااین کارا تمام مردم ایران را داره میسوزنند
 • سعیده IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  26 3
  طبری و چند نفری که حکم اعدام دارند و سعودی و ترامپ مخالف اعدامشون هستند را فقط اعدام کنند مردم خوشحال شوند
 • س IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  15 1
  ما مردم ایران میبینیم قوه قضاییه دانه درشت ها را دارد میزند خوشحال میشویم اما کار راحتی نیست .
  • عباس غفاری IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
   18 4
   دمتون گرم اطلاعات سپاه خدا براتون بساز این بیشرفارو گرفتید اگر شما نبودید تکلیف ما چی بود خداوند متعال به شما سلامتی بده
  • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
   2 0
   قوه قضائیه قبلی که بیشتر دانه درشت زدن. تمام معاونین فاسد دولت بهاری روانداخت زندان
 • محمد IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  3 0
  اگرطبری که معاون قوه قضائیه هست،مجرم باشه که هست بایدمحکوم به اعدام شود، چون قوه عدلیه اساسی ترین رکن ازارکان حکومتی هست،

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس