قالیباف نمایه

قالیباف گفت: همه باور دارند که مشکل اصلی کشور پول نیست، زیرا در دوره ای که درآمد کشور حدود ۱۱۰میلیارد دلار بود وضعیت اقتصادی مردم با شرایط کنونی که درآمد به یک چهارم کاهش یافته، تفاوت چندانی نداشت.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، نخستین چالش کشور را مشکلات مدیریتی دانست و گفت: در حال حاضر همه باور دارند که مشکل اصلی کشور پول نیست، زیرا در دوره ای که درآمد کشور حدود ۱۱۰ میلیارد دلار بود وضعیت اقتصادی مردم با شرایط کنونی که درآمد به یک چهارم این عدد کاهش یافته، تفاوت چندانی نداشت.

بیشتر بخوانید:

برنامه مجلس برای راه‌اندازی کارت الکترونیک خرید

قالیباف: دسترسی جامعه به کالاهای اساسی مشکل دارد

وی با بیان اینکه تامین سلامت و امنیت غذایی در حوزه اقدامات کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس است، که موضوع بسیار حیاتی است، اظهار کرد: ما نمی توانیم ادعا کنیم در تولید برخی محصولات مانند مرغ به خودکفایی کامل رسیده ایم زیرا زنجیره تولید و خودکفایی به درستی طراحی نشده و تمام زنجیره های تولید از داخل تامین نمی شود.

 قالیباف با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل تحریم های ظالمانه توجه ویژه ای به خودکفایی در محصولات کشاورزی و دامی می شود، با طرح این پرسش که آیا امکان این برنامه ریزی در ۱۰ سال گذشته وجود نداشت، ادامه داد: باید به موضوع تامین ماشین آلات کشاورزی و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در کشور توجه ویژه شود، چرا که این امر تاثیر به سزایی بر تولیدات حوزه کشاورزی دارد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به هدررفت محصولات کشاورزی، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۳۰ درصد تولید گندم کشور پیش از طبخ نان یا پس از آن تباه می‌شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی مجلس باید اولویت های اصلی خود را مشخص کنند، گفت: مقرر شده است رؤسای کمیسیون های تخصصی با همکاری اعضای کمیسیون ها، استفاده از ظرفیت مرکز پژوهش ها و سایر متخصصان اولویت های اصلی کشور در حوزه تخصصی خود را در ۳ محور تعیین کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمی توان همه مشکلات را در دستورکار کمیسیون ها قرار داد، ادامه داد: کمیسیون ها باید مسئله محور شده و اولویت ها به گونه ای انتخاب شود که حل آن ها به رفع مشکلات در سایر حوزه ها نیز منتهی شود.

وی با بیان اینکه جلسات صحن علنی مجلس از ۳ روز کاری به ۲ روز کاهش یافته، گفت: این کار به این منظور انجام شده تا فرصت بیشتری برای فعالیت تخصصی کمیسیون ها فراهم شود.

قالیباف تصریح کرد: نظارت با روش کنونی به درستی اجرایی نمی شود و نتیجه ای از آن به دست نمی آید، باید روش کنونی اصلاح شود چرا که در دوره قبلی ۵۰۷ طرح در دستورکار قرار گرفت که تنها حدود ۱۰۰ طرح تصویب و تعداد کمی از آن ها اجرایی شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی را یکی از بازوهای اصلی تقنین دانست و ادامه داد: حضور کارشناسان این مرکز در جلسات کمیسیون ها منجر به چکش کاری طرح ها و لوایح می شود.

وی ادامه داد: دیوان محاسبات نیز یکی از مهم ترین بازوهای نظارتی مجلس است به گونه ای که حتی می توان آن را از سوال و استیضاح نیز قوی تر دانست مشروط بر اینکه اقدامات دیوان محاسبات برخط باشد و هزینه کرد تمامی اعتبارات را سریعا پیگیری و گزارش دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان به صورت ویدیو کنفرانس، یادآور شد: براساس فرمایشات ایشان قانونگذار باید قانونی تصویب کند که زمینه اجرایی داشته باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  34 12
  تو و امثال تو چه میفهمید مشکل چیه
  • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   6 2
   رییس جمهور بنفش میلیارد و اخوندی مولتی میلیارد و وزیرای محبوب شماها میفهمن مشکل چیه با اون برجامشون گند زدن به مملکت ارث باباشون هم طلب دارن
  • IR ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   5 2
   امثال تو تکرار چی ها میفهمن برای دیگران بسه
  • IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   4 3
   تو و امثال تو میفهمید!!! که با رای چشم و گوش بسته به دولت بنفش مملکت رو به این روز انداختید
  • IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   4 2
   تو میفهمی؟
  • IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   4 2
   اتفاقا حرفهاش نشان میده خوب میفهمه
  • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   1 0
   مشکل کشور پول نیست، بلکه دلار است
 • IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  10 16
  سردار غارتگر مجلس ودولت را غارت کن مجلس دلار را دوبرابر کرد از روزی که شما ریس شدی همه چیز دوبرابر شده با حقوق 231 میلیونی خوش بگذران
  • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   5 3
   تهمت نزن سردار عزیز همش به فکر مردمه برو از اون رییس جمهورت که 7 ساله نشسته دست رو دست گذاشته و مسکن نساخته 60 تن طلا رو هدر داده دلار 4200 تومنی داده تا ذخایر ارزی غارت بشه سوال کن چرا اینجوری شد چه ربطی به مجلس 1 ماهه داره اون موقع که احمدی نژاد بود همه فحش ها نثار اون بدبخت می شد حالا به سردار توهین می کنی از خدا بترسین
  • IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   3 4
   اون شبی به عشق سردار دیپلماسیتون به عشق نافرجامتون که دلار میشه هزار تومن باید فکر دلار فعلا 26 تومنی رو میکردید حالا طلبکار هم شدید واقعا که خیلی رو دارید
  • IR ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   5 1
   از روزی که این مجلس روی کارآمده حماقت گفتاری و رفتاری ماله کشای دولت شیخ حسن ده برابر شده
 • حمید IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  10 4
  ازوقتی روی کار اومدن فقط حرف میزنن این مجلسی ها ، این ها روکه مردم می دونن ، شما یه کاری بکنید کار نمی کنید این قدر حرف نزنید
  • IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   2 2
   هفت سال دولت تکراریتون حرف زد کجا بودی خواب تشریف داشتید
 • IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  2 0
  از ماست که بر ماست
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  4 0
  این جمله آقای رییس که می گوید: «در دوره ای که درآمد کشور حدود ۱۱۰ میلیارد دلار بود وضعیت اقتصادی مردم با شرایط کنونی که درآمد به یک چهارم این عدد کاهش یافته، تفاوت چندانی نداشت» بدین معناست که با وجود سقوط اقتصادی کشور، مردم حالشان مثل همان روزها خوش است!! نه اینچنین نیست آقای رییس!! وضع مردم خیلی بدتر شده است.
  • رضا IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
   0 0
   اگر درآمد شخصی خودت یک چهارم شود ولی وضعت بدتر نشود اینو عقلت قبول می کنه
 • IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  4 0
  مشکل مسئولین نجومی بگیر اشراف و چپاولگرشه
 • رضا IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  0 0
  سلام مشرق جان مشکل کشور پول نیست پول دزدها است و ....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس