ظریف نمایه

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات عراقی وارد بغداد شد.

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) در صدر هیاتی بلندپایه برای دیدار و گفتگو با مقامات عراقی به این کشور سفر کرد.

پیش از این سخنگوی وزارت خارجه عراق درباره سفر ظریف به عراق گفته بود: «سفر فردای وزیرخارجه ایران به بغداد در راستای تقویت روابط دو جانبه میان دو کشور صورت می‌گیرد».

احمد الصحاف ادامه داد: «در این سفر، چالش‌های مشترک و امکان استفاده از فرصت‌های پیش‌روی ممکن در راستای منافع مشترک مورد بررسی قرار خواهد گرفت».

الصحاف در پایان افزود که ظریف «با سه رئیس (رئیس جمهور، رئیس هیأت وزرا و رئیس پارلمان) و همچنین وزیرخارجه عراق دیدار خواهد کرد».

سفر ظریف به عراق در حالی انجام می شود که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق قرار است برای اولین بار در پس از تصدی این سمت روز سه شنبه به تهران سفر کند. الکاظمی قبل از تهران نیز به ریاض سفر می کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در پی شیوع کرونا سفرهایی به سوریه، ترکیه و روسیه داشت و با مقامات این کشورها دیدار و گفتگو کرد.

استقبال مسئولان عراقی از وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران
استقبال مسئولان عراقی از وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران

محمد جواد ظریف پس از ورود به بغداد با «فواد حسین»، همتای خود دیدار و گفت‌وگو کرد و سپس در کنفرانس مشترک با وی شرکت کرد.  

دیدار با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر، «برهم صالح» رئیس جمهوری، «وائل الزیدان» رئیس شورای عالی قضایی و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق از برنامه های مهم سفر ظریف به عراق است.

ادای احترام و قرائت فاتحه توسط وزیر خارجه کشورمان و هیات همراه در محل شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران‌شان نزدیک فرودگاه بغداد

وزیر امور خارجه در بدو ورود به بغداد، در محل شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی حضور یافت و با قرائت فاتحه، یاد آنان را گرامی داشت.

دانلود

اظهارات ظریف در بدو ورود به بغداد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات عراقی وارد بغداد شد در بدو ورود در جمع خبرنگاران ضمن تشریح اهداف این سفر عنوان کرد: سفر امروز فرصت بسیار خوبی را با توجه به سفر نخست‌وزیر عراق فراهم کرده که قبل از سفر ایشان هماهنگی‌های لازم برای سفر انجام شود.

وی عنوان کرد: امروز در بغداد فرصت خواهم داشت با مقامات مختلف عراقی ریاست جمهوری، نخست‌وزیر، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه و همچنین با مسئولان سیاسی عراق و رئیس حشد الشعبی ملاقات داشته باشم.

این نخستین سفر ظریف پس از تصدی مصطفی الکاظمی به عنوان نخست‌وزیر عراق است.

رئیس دستگاه دیپلماسی قرار است با «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق دیدار و گفت‌وگو کند. دیدار با برهم صالح رئیس جمهور، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان از دیگر برنامه‌های ظریف در مدت حضورش در بغداد است.

وی همچنین در این سفر قرار است با «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی و «سید عمار الحکیم» رئیس جریان حکمت ملی نیز دیدار و امشب بعد از انجام این دیدارها به تهران باز خواهد گشت.

کنفرانس خبری وزرای امور خارجه ایران و عراق در ساختمان وزارت خارجه در بغداد
کنفرانس خبری وزرای امور خارجه ایران و عراق در ساختمان وزارت خارجه در بغداد

ظریف با فؤاد حسین همتای عراقی دیدار کرد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز (یکشنبه) در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات عراقی به بغداد سفر کرد، در اولین برنامه دیدارش با «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق دیدار و به گفت‌وگو نشست.

در گفت‌وگوی ظریف و فؤاد حسین چه گذشت؟

محمدجواد ظریف و فواد حسین وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق امروز (یکشنبه) در دور دوم گفت‌وگوهای خود در خصوص ابعاد مختلف روابط دوجانبه از جمله سیاسی، اقتصادی، امنیتی و ... گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

سفر پیش روی نخست وزیر عراق به ایران، پیگیری توافقات سفر حسن روحانی به عراق، تقویت و تشدید همکاری‌ها برای پیگیری حقوقی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، تقویت روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه به ویژه برگزاری (مجازی) کمیسیون مشترک اقتصادی، مقابله مشترک با تروریسم، تقویت همکاری و انتقال تجربیات برای مقابله با کرونا از جمله محورهای گفت‌وگوی دو مقام ایرانی و عراقی بود.

  دور اول گفت‌وگوهای دو وزیر خارجه به صورت خصوصی برگزار شد.

دیدار با برهم صالح رئیس جمهور، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان از دیگر برنامه‌های ظریف در مدت حضورش در بغداد است. (بیشتر بخوانید)

توضیحات ظریف درباره سفرش به بغداد

ظریف: منطقه ما نیاز به آرامش دارد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز در رأس هیأتی به بغداد سفر کرده پس از دیدار و گفت‌وگو با «فؤاد حسین» همتای عراقی در نشست خبری مشترک ضمن ابراز خرسندی از حضور در عراق از مهمان‌نوازی مردم و دولت دوست عراق و دوست و برادر قدیمی‌اش فؤاد حسین قدردانی کرد که با محبت و مهربانی او و هیأت همراه را پذیرفتند.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: روابط ایران و عراق با خون جوانان ما در مقابله با داعش پایدار شده و این روابط هیچگاه به هیچ شکلی از بین نرفته است.

وی افزود: برای ما عراق قوی و پر صلح و آرامش و دارای روابط سازنده و خوب با همه همسایگانش همراه با قدرت و آرامش و ثبات اهمیت دارد و شاهد نقش موثر عراق در منطقه خلیج فارس هستیم.

ظریف عنوان کرد: بسیار خوشحالیم که روابط دو کشور براساس احترام به حاکمیت، تمامیت ارضی و عدم مداخله در امور داخلی با جدیت پیگیری شده و در کنار یکدیگر در برابر تروریسم ایستاده‌ایم و این دشمن مشترک بشریت را جوانان ایرانی و عراق با کمک یکدیگر و با رشادت مردم بزرگ عراق شکست داده‌اند. (بیشتر بخوانید)

فواد حسین: عراق به دنبال روابط متوازن با کشورهای همسایه است

«فواد حسین» وزیر خارجه عراق پس از گفت‌وگو با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مقر وزارت خارجه در بغداد، با او در یک کنفرانس خبری مشترک در جمع خبرنگاران حاضر شد.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق، (واع)، فواد حسین در این کنفرانس خبری گفت: با آقای ظریف درباره روابط دوجانبه و مبادلات تجاری و پرونده اقتصادی و تاثیر ان بر روند مقابله با کرونا گفت‌وگو کردیم.

وی ادامه داد که «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر به زودی به ایران سفر می‌کند. (بیشتر بخوانید)

ظریف با نخست‌وزیر عراق دیدار کرد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی صبح امروز (یکشنبه) راهی بغداد شد، در ادامه دیدارها با مقامات عراقی با «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در دو جلسه خصوصی و جمعی انجام شد، در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه، سفر قریب الوقوع نخست وزیر عراق به ایران و مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر شد.(بیشتر بخوانید)

تاکید «الکاظمی» بر اهمیت توسعه روابط بغداد-تهران

نخست‌وزیر عراق امروز از محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و هیأت همراه او استقبال کرد و درباره روابط دوجانبه و مسائل مهم مشترک در زمینه‌های مختلف با هیأت ایرانی رایزنی کرد.

بر اساس این گزارش، ظریف در این دیدار تاکید کرد که ایران به سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر عراق به تهران به چشم آغاز یک مرحله جدید همکاری میان دو کشور می‌نگرد.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق آمده است: الکاظمی در این دیدار بر اهمیت روابط دوجانبه میان عراق و ایران، توسعه و شکوفایی آن در زمینه‌های مختلف در راستای منافع دو ملت و اقدام مشترک برای حمایت از امنیت منطقه و ثبات آن تاکید کرد. (بیشتر بخوانید)

دیدار ظریف با هادی العامری

جزئیات دیدار ظریف با هادی العامری

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی به بغداد سفر کرده در ادامه رایزنی‌ها با مقامات عراقی با هادی ( ابو حسن ) العامری رئیس ائتلاف فتح عراق دیدار و در خصوص مسائل مختلف روابط دوجانبه و نیز پیگیری شهادت سرداران مقاومت، مبارزه با تروریسم و دیگر موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

ظریف پیش از این نیز با فؤاد حسین وزیر خارجه و در نشست خبری مشترک حضور یافت. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با همتای عراقی عنوان کرد که منطقه ما نیاز به آرامش دارد و گفت: برای ما عراق قوی و پر از صلح و آرامش و دارای روابط سازنده و خوب با همسایگان از اهمیت برخوردار است. (بیشتر بخوانید)

دیدار ظریف با رئیس جمهور عراق

ظریف با برهم صالح دیدار و گفت‌وگو کرد

حمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز (یکشنبه) با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر روابط دیرینه و تاریخی دو کشور، توسعه و تعمیق آن را به نفع دو ملت و کشورهای منطقه خواندند.

در دیدار ظریف و برهم صالح همچنین در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و برخی موضوعات مهم برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور، پیگیری شهادت سرداران مقاومت، مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه رایزنی و تبادل نظر شد.(بیشتر بخوانید)

دیدار ظریف با سید عمار الحکیم

ظریف با سید عمار الحکیم دیدار کرد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارها و رایزنی‌هایش در بغداد با سید عمار الحکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق و ائتلاف عراقیون دیدار و گفت‌وگو کرد.(بیشتر بخوانید)

تاکید بر خروج نیروهای آمریکا در دیدار ظریف و حشدالشعبی

محمدجواد ظریف و فالح فیاض رئیس الحشد الشعبی عراق بعدازظهر امروز (یکشنبه) در بغداد دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه، پیگیری ترور سرداران مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس، تصمیم قانونی دولت، مردم و پارلمان عراق مبنی بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از این کشور و سایر موضوعات مورد علاقه گفتگو و رایزنی کردند.

وزیر امور خارجه که به منظور رایزنی با مقامات عراقی و در رأس هیأتی امروز به بغداد سفر کرد، پیش از این با وزیر خارجه، نخست‌وزیر، رئیس جمهور، رئیس ائتلاف فتح و رئیس جریان حکمت ملی عراق و «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین قرار است در ادامه دیدارهایش با مقامات عراقی با محمد الحلبوسی رئیس پارلمان نیز دیدار و بعدازظهر امروز نیز به دعوت نیچروان بارزانی به اقلیم کردستان عراق سفر خواهد کرد. (بیشتر بخوانید)

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 13
 • محكم بزنيد IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  6 14
  منطقه ما نياز به بمباران سنگين ايران دارد .
  • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   9 7
   همیشه قبل از مهمل گفتن یه نگاهی به عکس قبل و بعد از شخم زدن عین الاسد بنداز
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   10 7
   سلام من زمان شاه سال ۵۴بود ده ساله بودم بابام میرفت درمحله ای که خانه های امریکایابودسنگ کاری وبنایی میکرد البته صاحبکارش ایرانی بود روزاول من برادرم که دوسال کوچکتربود رفتم بیرون برابازچند بچه امریکایی جلوتربوددستمو بالابردم وسلام کردم که باهاش بازی کنیم یکی تفنگ ساچمه ای داشت گرفت بطرفم وزدخوردرو پوست سرم دویدمبطرف خانه اونم سریع داشت تفنگو ساچمه میزاشت که بزنه چون هدفش زدن توچشم یاسرم بود مارفتیم خونه پدر که دید دویدچوب برداشت بره بزندشون صاحب خانه محکم گرفتش ونزاشت بره بعدکه اروم شد دلیل نزاشتنش رو گفت میدونی اگه میرفتی به خودتم تیرمیزد اینا که مارو انسان حساب نمیکنند تازه باباشم میفهمید میمد باکلت سوراخ سوراخت میکرد ما زمان شاه باخفت زندگی میکردیم بخدا الان خوب زمانه ایه ما درمقابل امریکایا نه دادگاهی داشتیم نه حامی شاه که بدتر از همه مثل بزغاله ازشون میترسید مردم ایران که عقلشونو ازدست نداده بودند انقلاب کردند که حالا بعضی نفهمیده یه چیزایی میگن بخدا امریکایه اگه ازفلان دختر خوشش میمد کسی نمیتونس حرفی بزنه نه بعنوان همسربعنوان یکبار مصرف باورکنید خوب موقعیتیه مواظب باشیدو حفظش کنید گرسنگی بکشیدولی بزاریدکشور پیشرفت کنه نه که مثل اون احمقا ک پیشرفتو به ارزانتر شدن پراید میدونند نه این فکر نادان هاست
  • عبدالله مومن IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   6 5
   این که ظریف می گوید که منطقه نیاز به آرامش دارد یعنی ای اربابم آمریکا. خیالت راحت باشد که ما از تو انتقام نمی گیریم
  • IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   2 3
   عین الاسد یادش نرفته ترام
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  6 16
  دکتر ظریف کبیر نباید به این کشورهای دوزاری سفر کنه اینا در شان ایشون نیستن.
  • حسين DE ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   10 9
   درست ميگى دكتر ظريف كبير تو بايد سفر كنه به واشنگتون ولى با يك بليط يكسره .
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   7 3
   وزیر برجام :/
  • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   6 5
   راس می گی به خدا. لیاقتش همینه که تو کشورهای اروپایی ببرنش زیر پای اون اسب و باهاش توافق امضا کنن اینم از کری تضمین بگیره و برگرده مشکلات ایران رو حل کنه
  • IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   1 2
   دکتر ظریف بیشترین سفرش به عمان !!!!! بود ،بعد از مرحوم بن علوی ،جایگزینش شده الکاظمی=کبوتران نامه بر به سوی...............
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  20 4
  منطقه نیاز به آرامش دارد! یعنی به درک که سردار سلیمانی شهید شد! ما آرامش را حفظ می کنیم و هیچ غلطی نمی کنیم!
  • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   1 3
   من ترجیح میدادم ظریف رو ترور کرده بودن و الان شهید سلیمانی رفته بود از محل ترورش دیدن کنه ولی خوب، چاقو دستهٔ خودشو نمی‌برّه!!!
 • حسين DE ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  11 7
  آقاى ظريف منطقه ما زمانى روى آرامش را خواهد ديد كه يانكيها را با پس گردنى و اردنگى انداخت بيرون.
  • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   0 3
   14:36 آفرین گل گفتی! یه اردنگی هم از طرف من بزنین!
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  12 5
  14:10 دکتر ظریف کبیر؟! :)))))))) یاد اعلی حضرت همایونی رُب پهلوی می افتم!
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  4 7
  وزیر خارجه ای که به امریکایی بی شرف اعتماد کرد و سرش کلاه گذاشتند و این سفه هم فکر کرد امضای کری تضمین است
 • SE ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  15 6
  منطقه ما نیازمند انتقام خون سردار سلیمانی و ابومهدی است که در رگهای مردم برای انتقام می جوشد
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   4 0
   هاجی انتقامو که گرفتید امریکاییها رو بیچاره کردید با اون انتقام.یه بار انتقام میگیرن
  • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   1 2
   ما هر چندبار بخوایم انتقام میگیریم تا دلمون خنک شه، سؤالی هست؟؟!!
 • محمود IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  3 0
  سلام خدمت مشرق عزیز و خسته نباشید با عرض پوزش پاراگراف پنجم خط دوم که رئیس وزرا نوشته شده اشتباه ترجمه شده. رئیس الوزراء به معنی نخست وزیر میباشد.
 • 1 IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  2 0
  تو هم دلت پهباد reaper می خواد و شهادت بگو به پرزیدنت ترامپ
 • IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  3 0
  عراقی ها چرا در اتاق جلسات از پرچم ایران استفاده نکردند فقط پرچم عراق است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس