ارتباط تصویری با صحن مجلس با رهبرانقلاب

رهبر انقلاب خطاب به نمایندگان فرمودند: مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم.

به گزارش مشرق، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ارتباط تصویری با نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی، مجلس یازدهم را «مظهر امید و انتظار مردم» خواندند و با استناد به «بنیه قوی و ظرفیت‌های مادی کشور» و «توانایی‌هایی معنوی و ایمانی ملت» تأکید کردند: اطمینان داریم همه مشکلات موجود قابل حل است و مجلس باید با اولویت‌بندی مسائل، پرهیز از حاشیه‌سازی و نیز کار مخلصانه برای مردم در روند حل مشکلات، تأثیر محسوس بگذارد.

ایشان همچنین با ابراز تأسف عمیق از اوج‌گیری مجدد کرونا، همه را به رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی فراخواندند و افزودند: مردم با گسترش نهضت تعاون به نیازمندان بار دیگر کشور را از طراوت کمک به قشرهای ضعیف وخانواده‎های نیازمند سرشار کنند.

ببینید:

فیلم/ رهنمودهای اقتصادی رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس

عکس/ استفاده رهبر انقلاب از ماسک تولید داخل

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور درصد قابل قبولی از مردم در انتخابات مجلس را با وجود شرایط سخت اقتصادی و تبلیغات مأیوس‌کننده دشمنان نشان‌دهنده امیدواری و انتظار ملت برای حل مشکلات خواندند و به نمایندگان مجلس توصیه کردند: قدر این موقعیت مهم را بدانید.

ایشان مجلس یازدهم را از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب خواندند و افزودند: حضور «جوانان پرانگیزه، پر ایمان، پر توان، تحصیل‌کرده و کارآمد» در کنار شماری از مدیران انقلابی و دارای سوابق اجرایی، و نیز شماری از پیشکسوتان دارای سوابق نمایندگی، مجلس یازدهم را به مجلسی بسیار خوب و امیدبخش تبدیل کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ابراز خرسندی از حساسیت نشان دادن مجلس یازدهم به مسائل انقلاب و سرعت عمل نمایندگان در تشکیل هیئت رئیسه و کمیسیون‌ها افزودند: مهلت چهار ساله نمایندگی، فرصت خوبی برای ریل‌گذاری حرکت عمومی کشور و تأثیرگذاری فراوان در روند حل مسائل و پیشرفت و آینده ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان مشکلات فراوان اقتصادی کشور را به «بیماری» تشبیه و در عین حال تأکید کردند: به علت بنیه قوی و قدرت دفاعی، کشور بدون تردید توان غلبه بر این بیماری را دارد، همان‌گونه که دشمنان نیز امروز اذعان می‌کنند که با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها و فشارهای همه‌جانبه نتوانسته‌اند به اهداف ضد ایرانی خود دست یابند.

ایشان «تورم، کاهش ارزش پول ملی، گرانی‌های بی‌منطق، مشکلات بنگاه‌های تولیدی و مشکلات ناشی از تحریم‌ها» را از جمله مسائلی خواندند که سختی معیشت را بویژه برای طبقات پایین و متوسط به همراه آورده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح برخی ظرفیت‌های کشور افزودند: ایجاد هزاران شرکت دانش‌بنیان، اجرای صدها طرح زیربنایی، بهره‌برداری مستمر از طرح‌های جدید، پیشرفت‌های حیرت‌انگیز در صنایع نظامی و موفقیت‌های تحسین‌برانگیز در مسائل فضایی نتایج استفاده از بخشی از ظرفیت‌های بسیار قوی وگسترده در کشور است.

رهبر انقلاب ظرفیت‌های معنوی ملت را که در ایمان مذهبی و انقلابی مردم ریشه دارد، مکمل ظرفیت‌های فراوان طبیعی، جغرافیایی و تاریخی برشمردند و افزودند: باید ظرفیت‌های معنوی را به عنوان عاملی بسیار مهم، مورد توجه و استفاده قرار داد.

ایشان «حضور بهنگام و فداکارانه مردم در مقابله با موج اول کرونا»، «خدمات بسیار با ارزش ملت در نهضت کمک مؤمنانه به خانواده‌های ضعیف» و «حضور با شکوه و خیره‌کننده مردم در بدرقه سردار سلیمانی» را نمونه‌هایی از ظرفیت معنوی عمیق ملت ایران دانستند و افزودند: مردم در تجلیل از «مظهر اقتدار ملی و جهادی» ایرانیان یعنی شهید سلیمانی نشان دادند که به مبارزه و مقاومت در مقابل استکبار ایمان دارند و برای قهرمان ملی خود بالاترین ارزش‌ها را قائل هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری حضور تعیین‌کننده مردم در مقابله با غائله‌هایی نظیر حوادث سال‌های ۷۸ و ۸۸ افزودند: ملت در مقابله با هر حرکت ضدنظام، دشمن را مأیوس می‌کند و آیا توانایی و ظرفیتی بالاتر از این برای یک کشور قابل تصور است؟

رهبر انقلاب در نوعی جمع‌بندی از این بخش از سخنانشان، بخشی از مشکلات موجود را نیز ناشی از بی‌توجهی و کم‌توجهی مسئولان در طول سال‌های مختلف خواندند و افزودند: اگر تفکر خوداتکایی و اعتماد به نفس ملی بویژه در جوانان همچنان رو به گسترش باشد و از بنیه قوی کشور استفاده شود و امیدهای واهی به بیرون مرزها و شرطی کردن اقتصاد کشور تضعیف شود، من اطمینان کامل دارم که مشکلات اقتصادی قابل حل است.

رهبر انقلاب اسلامی سپس توصیه هایی را خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم بیان کردند.

«نیت الهی و خالص»، «کار برای مردم» و «پرهیز از جو زدگی» اولین توصیه حضرت آیت الله خامنه ای به نمایندگان مجلس بود.

توصیه دیگر رهبر انقلاب مربوط به «سوگند نمایندگان» بود که گفتند: سوگندی که نمایندگان در آغاز به کار مجلس ادا می کنند، یک سوگند شرعی است و بر اساس آن باید به صورت جدی پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای در سومین توصیه، «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از دچار شدن به حاشیه‌ها و اولویت دادن به مسائل فرعی» را مورد تأکید قرار دادند و افزودند: در شرایط کنونی، در موضوع اقتصاد، مسائل اصلی کشور عبارتند از «تولید، اشتغال، مهار تورم، مدیریت نظام پولی و مالی، و عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت».

ایشان در زمینه مسائل اجتماعی هم تأکید کردند: موضوع «مسکن» به عنوان یک مسئله بسیار مهم و کلیدی، مسئله «ازدواج جوانان و راههای تسهیل آن»، مسئله «فرزندآوری و جلوگیری از حرکت کشور به سمت پیری جمعیت» و مسئله «مدیریت فضای مجازی در کوتاه مدت و میان مدت» از دیگر مسائل اصلی کشور هستند.

رهبر انقلاب اسلامی توصیه چهارم خود به نمایندگان مجلس یازدهم را به «تعامل و هم افزایی قوا» اختصاص دادند و گفتند: نقشه کلی تعامل قوا، از جانب دستگاه اجرایی و قوه قضاییه به اینگونه است که آنها باید مصوبات مجلس را به صورت دقیق و کامل اجرا کنند و هیچگونه تعللی در این زمینه جایز نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: این تعامل از جانب مجلس نیز باید به اینگونه باشد که در مصوبات، ظرفیت ها و واقعیت های کشور در نظر گرفته شود.

ایشان در موضوع تعامل قوا خطاب به نمایندگان مجلس تأکید کردند: روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، یعنی سؤال و تفحص به عنوان حق مجلس وجود داشته باشد اما توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: حضور وزرا در یک ماه اول آغاز به کار مجلس و ارائه گزارش از شرایط کشور، کار بسیار خوبی بود اما نباید به وزرا توهین و یا تهمتی زده شود.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: از برخوردهای احساسی و غیرمنطقی پرهیز شود و بیان دیدگاه و نظر مخالف متین، خردمندانه، قوی و قابل توجیه باشد.

ایشان درباره همکاری مجلس با قوای دیگر گفتند: مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند و به شدت با مجادله و گریبان گیری و تشنج میان قوا مخالف هستند و همه بدانند فضای منازعه در رئوس دستگاهها برای افکار عمومی زیان بخش و ناراحت کننده است.

رهبر انقلاب اسلامی، اتحاد و انسجام داخلی و یک صدایی در برابر جبهه گسترده دشمن را تکلیف همه مسئولان و قوا برشمردند و افزودند: امروز جبهه دشمن که خبیث ترین و قبیح ترین آن امریکا است، تمام توان سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی خود را برای به زانو درآوردن ملت قوی ایران به کار گرفته است و در چنین شرایطی حتی با وجود اختلاف سلیقه و نظر در داخل، در مقابل دشمن یاوه‌گو باید دست به دست هم بدهیم و یک سخن گفته شود.

حضرت آیت الله خامنه ای نقش نظارتی مجلس را بسیار مهم و حیاتی دانستند و خاطرنشان کردند: این نقش باید با متانت، خردمندانه و بدون حاشیه ایفا شود.

ایشان همچنین با اشاره به سال آخر دولت گفتند: سال آخر دولتها معمولاً سال حساسی است و باید مراقبت شود که پیگیری امور به هیچ وجه سست نشود و بر همین اساس اعتقاد راسخ دارم که دولت ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند و بعد از پایان دوره قانونی خود، امانت را با ارائه صورت وضعیت، به دولت بعدی تحویل دهند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را به گونه ای مدیریت کنند که به کار مهم کشور لطمه نخورد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین مرکز پژوهش های مجلس و مرکز نظارت بر رفتار نمایندگان را دو مرکز بسیار مهم برشمردند و بر لزوم استفاده مطلوب از دیدگاههای کارشناسی مرکز پژوهش ها تأکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنانشان، گسترش مجدد بیماری کرونا و جان‌باختن روزانه تعداد زیادی از مبتلایان را حقیقتاً غم‌انگیز خواندند و با تجلیل چندین باره از خدمات درخشان و فداکاری‌های کادرهای درمانی که بعضی از آنها نیز در راه خدمت به مردم به بیماری مبتلا شدند و یا جان باختند، گفتند: با وجود این خدمات، بعضی افراد حتی کار ساده‌ای مثل ماسک زدن را انجام نمی‌دهند که من واقعاً از آن پرستاری که فداکارانه در حال ارائه خدمت است خجالت می‌کشم.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به واقعیت تلخ دور شدن کشور از موفقیت اولیه در مقابله با کرونا، خطاب به همه دستگاهها، گروههای خدمت‌رسان و آحاد مردم تأکید کردند: همه نقش خود را به بهترین وجه ایفا کنند تا در کوتاه‌مدت زنجیره سرایت را قطع کنیم و کشور را به ساحل نجات برسانیم.

ایشان مشارکت گسترده مردم در نهضت خدمت مؤمنانه در آستانه ماه رمضان را بسیار با ارزش و گره‌گشا از زندگی قشرهای ضعیف دانستند و افزودند: این نهضت تعاون و احسان باید رشد و توسعه پیدا کند و هر کس به هر شکل که می‌تواند کمک و مراقبت کند که کسی از نیازمندان از قلم نیفتد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان همگان بویژه جوانان را به دعا و توسل عمومی به درگاه خداوند متعال برای دفع بلا فراخواندند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای قالیباف رئیس مجلس در گزارشی از رویکردها، اقدامات و برنامه‌های مجلس، هدف اصلی نمایندگان را حل مسائل مردم و تبدیل مجلس به یک نهاد چابک و انقلابی بیان کرد و گفت: «اصلاح ساختار بودجه ریزی»، «نوسازی نظام مالیاتی»، «حمایت از قشرهای ضعیف»، «رفع موانع جهش تولید» و «تحول در حوزه تجارت خارجی» از جمله‌ محورهای بسته تحولی مجلس یازدهم برای اقتصاد است.

آقای قالیباف «ساماندهی امور نمایندگان و صیانت از آنان»، «شفافیت در فرایندهای قانون‌گذاری» و «توجه ویژه به نظارت در کنار تقنین» را نیز از دیگر برنامه‌های مجلس برشمرد.

رئیس مجلس همچنین با بیان اینکه پرداختن به هرگونه حاشیه‌ای که مجلس را از حل مسائل مردم دور کند خطا است، بر ضرورت همکاری با سایر قوا تأکید کرد.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 9
 • غیر قابل انتشار: 25
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  87 12
  مشرق جان داره به شما امثال شما میگه.........
  • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   46 28
   درود خدا برمشرق واهالی مومن مشرق. خداقوت. خسته نباشید.
  • محمد IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   11 3
   هموطن عزیزم رهبر نفس کشور ماست.
  • رسول IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   6 5
   مشرقیها اونقدر پررو تشریف دارن که اصلا به روی خودشان هم نمیارن که لااقل بخشی از این سخنان رهبر در موردشان مصداق دارد . فرمایشات رهبر اتمام حجت با ابلهانی بود که مدام بر طبل ناکارامدی و استیضاح دولت میکوفتند !!!............
  • IR ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   8 3
   رسول توهین نکن.!!!
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  47 94
  "توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است"
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  57 60
  حضرت اقا مثل پدر خانواده مراقب همه اعضای خانواده است. از تورم گرانی و ... وضع معیشتی مردم ابراز نگرانی و گلایه می کند و سوال پرسیدن و تفحص را حق مجلس می داند و از دیگر سو تذکر می دهد که نمایندگان حق اهانت به وزرا را ندارند ( احتمالا اشاره به برخورد با ظریف). ایشان با بیان اینکه دولتها تا اخرین روزشان باید کار کنند مثل همیشه به انتخاب مردم احترام می گذارند و با درک شرایط , به نمایندگان محترمی ( مثل نماینده کاشمر) یاداوری می کنند که تندروی و پیش کشیدن بحث استیضاح در شرایط کنونی کشور , جز ایجاد حاشیه ثمره دیگری ندارد. کاش دولت قدردان این حمایت باشد.
  • محسن ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   6 1
   بله، کاش دولت قدردان این حمایت باشد و کاش مجلس هم متوجه این تذکراتِ صریح و غیر قابلِ تفسیر باشد.
  • محمد ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   1 2
   ان شاء الله
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  سیدعلی محبوب ترین و بهترین رهبر جهان
 • نام IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  قربون ماسک حضرت آقا برم .
  • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   7 77
   من هم همینطور. جانمان فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
  • IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   8 72
   خیلی ناراحتم آقا ماسک زدند. درود خدا بر رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
  • DE ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   0 5
   نماز
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   2 3
   شما که ناراحتی آقا ماسک زدن یه سر به بی آر تی ولیعصر بزن. به قول مولا علی جاهل را نمیبینی مگر در حال افراط یا تفریط. سلام به مولا علی و لعنت بر معاویه
  • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   1 1
   منظورم از اینکه گفتم ناراحتم آقا ماسک زدند دوست نداشتم بیماری کرونا باشد وآقا ماسک بزنند. پیام ساعت21:47
  • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   0 1
   21:47منظورم از اینکه گفتم ناراحتم آقا ماسک زدند این بود که کاش بیماری کرونا نبود وایشان ماسک نمی‌زدند.
  • IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   0 3
   21:47واذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما.
  • محسن ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   5 0
   عزیزم، ماسک یه تیکه کاغذ یا پارچه ست. کسی قربون کاغذ و پارچه میره؟
  • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   1 6
   محسن. خودمان هم می‌دانیم ماسک یک پارچه س. ولی شدت علاقه خودرا چنین بیان کردیم.
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   1 4
   قربون ماسک زدن حضرت آقا برم.
 • ابوعلی IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  31 24
  ایشان همچنین با اشاره به سال آخر دولت گفتند: سال آخر دولتها معمولاً سال حساسی است و باید مراقبت شود که پیگیری امور به هیچ وجه سست نشود و بر همین اساس اعتقاد راسخ دارم که دولت ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند و بعد از پایان دوره قانونی خود، امانت را با ارائه صورت وضعیت، به دولت بعدی تحویل دهند. یعنی ای نماینده ای که دنبال استیضاح دولت هستی!!!!درکی از موقعیت نداری!!!
 • بیسیمچی IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  39 35
  الهی شکر برای وجود ذی جود رهبرم. چقدر زیبا ترمز عده ای تندرو که نزدیک بود جو خوب ایجاد شده در مجلس یازدهم را به انحراف بکشانند، کشیدند. برادران عزیزم ، دوستانی که تا چندی پیش از توهین های شدید اللحن به وزرا در مجلس حمایت می کردید، بنشینید و با خود فکر کنید که کجای کار می لنگد که از خط ولایت منحرف شده اید. والله این مجلس اگر درگیر حواشی بشود انحرافش از مجلس قبل بیشتر خواهد بود. دوستان بدونید هر کس در وضع کنونی کشور در شیپور جنگ و جدل سیاسی و انتقام حزبی دمید، هر کس با هر نیتی در پی تضعیف دولت و هر ارگان و نهادی ذیل نام جمهوری اسلامی بود، دانسته یا ندانسته خائن است. فرمایش امام خامنه ای فصل الخطاب است. ان شاالله افراد دارای سابقه خوب و جهادی مانند هیئت رئیسه مجلس، افسار عده ای آشوب طلب مسئله دار که دقیقا نقطه ی مقابل و قرینه ی اصلاح طلبان هرج و مرج طلب هستند را در دست خواهند گرفت.
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   2 6
   بیسیمچی گُلی!
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  28 30
  فدایت شوم سید علی دیدن چره نورانی حضرت اقا تنها مرهم درد ما در این روزهای خیلی بده گرونیه
  • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   8 24
   چهره نورانی حضرت آقا.
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  24 69
  خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست. ای رهبر آزاده آماده ایم آماده مجلس انقلابی بازوان ملت است.
 • کیان IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  28 40
  متاسفنه این مجلس کل وقتش بابت سین جین از وزرا و توهین و سیاسی کاری شد
  • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   7 28
   ببخشید اگر نماینده ها وزرا و دولت رو بازخواست هم نکنند به نظر شما این دولت با این وزرا تن به انجام کار برای رفع مشکلات کشور می دهند؟ پس نظر شما این هست که مجلس کلا کاری با دولت نداشته باشد دولت در این سال ها به حال خود رها شده که کشور رو به این نقطه رسونده وزرا باید بابت کارهایی که کرده و نکردند به مجلس پاسخ بدهند مثلا برای نمونه سامانه جامع املاک 5 سال قبل می بایست طراحی و تکمیل می شد تا امروز برای مالیات از خانه های خالی مشکل نداشته باشیم یا وزارت امور خارجه می بایست از همان سال ها که نشانه های بدعهدی اروپا و آمریکا را آشکارا می دید روی سایر کشورها اعم از همسایه و غیرهمسایه حساب ویژه تری برای برقراری ارتباط و تجارت باز می کرد یا وزارت نفت بلافاصله بعد از بدعهدی فرانسوی ها دنبال راهکار می گشت یا وزارت ارتباطات و فرهنگ و ...
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  مردم یک ذره امید داشتند این مجلس دولت را برکنار کند
  • IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   32 40
   امثال تو به وقتش رهبری رو هم قبول ندارید
  • IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   15 37
   امید ما به خداست و چشممون هم به دهان رهبر
  • IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   2 3
   رهبری را قبول داریم
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  6 20
  حضرت آقا امروز مکرراً از لفظ جوزدگی حاشیه پردازی استفاده فرمودند. این برای مجلس انقلابی که خیلی چشمها و امیدها بسمتشون هست بایستی نگران کننده باشه. اون هم درحالیکه فقط یکماه از آغاز کارشون گذشته. امیدوارم نمایندگان محترم تک تک سخنان رهبری معظم که مستقیما به نحوه برخورد و رفتار نمایندگان بازمیگشت رو آویزه گوش کنند. هم تجربهبدی از یک مجلس انقلابی بهاطرها جای نگذارند و هم حضرت آقا رو مجددا چندماه دیگه مجددا مجبور به نقد نکنند. این برای ماها توجیه پذیر نیست. دولت آقای احمدی نژاددردور دوم دولت، ارزش حمایت قشر انقلابی و رهبری معظم رو ندانست و مایه ناراحتی و دلخوری شد. این مجلس هم ارزش این حمایت‌ها و و فرصت طلایی رو بدونه. خراب کردن با عرض معذرت مار یک جفتک انداختن چارپایان.درست مردانه که هنر انسانه. ما انتظار اصلاح داریم نه به رخ کشیدن ها و جوزدگیها. درضمن از ادب و متانت آقای دکتر زاکانی در زمانهای پیگیری پرونده آقای تاجگردون کمال تشکر رو دارم. این هم.ن روش و منش اسلامی،قانونی و انقلابی ست. خواهش میکنم پیام بنده رو منتشر کنید.
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  9 52
  قربون آقا برم که دلم براش تنگ شده بود....
 • علی IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  10 50
  رهبری با عباراتی بسیار زیبا مجلس را مورد خطاب قرار داد که مسئولیت نمایندگان را سنگین تر از ادوار مجلس کرده است لذا نمایندگان باید قدر این حمایتها را بدانند و در جهت حل مشکلات کشور بدون هیچ حاشیه ای اقدام کنند مخصوصا وقتی که سال آخر کاری دولت نیز میباشد و سه قوه باید با همدلی در کنار هم مشکلات را کمتر کنند مردم از حاشیه سازی برخی در دولت و مجلس که باعث گسترش مشکلات مردم میشود خسته شده اند که در انتخابات اخیر در اراء مردم نشان داده شده است لذا نمایندگان انقلابی مجلس فرصت را غنیمت شمرده و شبانه روزی در حل مشکلات کشور براساس محورهای مطرح شده اقدام کنند
 • اصلاح طلب IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  مرسی از رهبر عزیز
 • IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  8 69
  جانمان فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  6 55
  سلام ودرود خدا بر حضرت ماه.
 • محمد IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  13 0
  بیشتر طیف اصولگرا به بیانات رهبر عمل نمیکنن مثال همین توهین هایی ک به ظریف کردن ، رهبر بالغ بر ده بار تذکر داد، یادمان نرود رونسانس گوش نکردن به رهبر از دوره احمدی نژاد کلید خورد
 • SE ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  0 3
  مجلسی مردمی و انقلابی و پاکدست
 • IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  0 5
  یک نکته ظریفی که رهبری فرمودند و کمتر بهش توجه شد به نظرم "تحویل امانت و ارائه صورت وضعیت" در انتهای دولت بود. در واقع چیزی که من برداشت می کنم از این عبارت این هست که باید با صبوری تا جای ممکن اجازه داد تا دولت اصلاح طلب یا منتسب به اصلاح طلبان کارش رو به پایان برسونه و کارنامه اش(صورت وضعیت) رو تکمیل کنه. چون در غیر این صورت تا سالهای سال این دوستان احتمالا ادعا خواهند کرد که شما دولت ما رو برکنار کردید و نگذاشتید و چه و چه ... و گرنه ما ممکن بود تو یکسال آخر شق القمر کنیم و خلاصه این هم میشه پیراهن عثمانشون. لذا همان طور که کارنامه مجلس دهم بهترین معیار داوری بود، کارنامه دولت روحانی هم ان شاءالله بهترین معیار داوری برای مردم باشه.
 • IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  1 2
  خاک تو سر هر کس ماسک نزنه! آقا جانم ماسک میزنه و بعد باید از ماسک نزدن یه عده نادان خجالت بکشه؟
 • GB ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  4 2
  دلار ۲۳ تومنه تا اخر سال ۳۰ تومنو رد می کنه ولی دولت هیچ کاری نمیکنه یعنی کاری نمی تونه بکنه کار ایران تمومه
 • IR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  0 3
  برای تحلیل سخنان حضرت آقا توجه به چند نکته لازم است. اولا کسی حق توهین به دیگری را ندارد. دوم این که سوالی هست پرسیده بشه. سوم جمع دو نکته بالا به اینه که توهین، درِ گفتگو و روشن شدن حق را می بندد. چهارم این که استیضاح در این شرایط موجب بحرانی تر شدن کشور می شود. خداوند این حکیم فرزانه را برای ملت ما حفظ کند. الهی آمین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس