تقابل جنگنده‌های روسیه با هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز «دریای ژاپن»

دو فروند جنگنده ارتش روسیه یک هواپیمای جاسوسی نیروی هوایی آمریکا را بر فراز «دریای ژاپن» شناسایی و رهگیری کرده و با موفقیت به پایگاه خود بازگشتند.

به گزارش مشرق، وزارت دفاع روسیه روز شنبه از پرواز اضطراری جنگنده های این کشور برای رهگیری یک فروند هواپیمای جاسوسی‌آمریکا بر فراز دریای ژاپن خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «تاس» وزارت دفاع روسیه در این زمینه اعلام کرد که  یک فروند جنگنده «سوخو-35» و یک فروند جنگنده «میگ-31» متعلق به نیروی دفاع هوایی شرق روسیه پس از اعلام وضعیت اضطراری،  بلافاصله ماموریت خود را انجام داده و هواپیمای جاسوسی آمریکا را شناسایی و رهگیری کردند.

به گفته وزارت دفاع روسیه، نوع هواپیمای جاسوسی آمریکایی «آر سی-135» متعلق به نیروی هوایی آمریکا بود و جنگنده‌های روسی حین این ماموریت هواپیمای آمریکایی را با حفظ فاصله امن همراهی کردند.

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، پس از خروج این هواپیما از قلمروی هوایی روسیه، جنگنده‌های یاد شده  به سلامت به پایگاه خود باز گشتند. روسیه اعلام کرده که حین این ماموریت جنگنده‌های روسیه تمام قوانین بین‌المللی هوایی را رعایت کردند.

 این در حالی است که ایسلند، از متحدان ناتو هفته گذشته  از پرواز چند فروند بمب افکن برد بلند روسیه در حریم  هوایی ناتو  نزدیک  این کشور خبر داد. گارد ساحلی ایسلند مدعی شد که روز سوم جولای (شنبه 14 تیر) بمب افکنهای برد بلند روسیه وارد  بخش کنترل هوایی، وارد قلمروی هوایی ناتو شدند. این بمب افکنها خارج از حریم هوایی ایسلند اما داخل قلمروی هوایی ناتو پرواز کردند. بعد از این حادثه جنگندههای «اف-35» نیروی هوایی ایتالیا مستقر در این پایگاه در جنوب «استاکانس» برای رهگیری بمب افکنهای روسی به پرواز درآمدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس