کد خبر 1093531
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹
image-20200711080404-2.png

زن جوان که مدتی قبل از اتهام معاونت در قتل شوهرش تبرئه شده بود با نظر دادگاه دوباره محاکمه خواهد شد.

به گزارش مشرق، رسیدگی به این پرونده از ۱۹ دی سال ۹۵ آغاز شد؛ زمانی که پلیس شهریار جسد مردی میانسال را داخل گونی در اطراف شهر پیدا کرد. با شناسایی هویت مقتول بلافاصله خانواده وی در جریان قرار گرفتند. همسر 45 ساله وی به‌ نام مژگان به سردخانه پزشکی قانونی رفت و جسد شوهرش را شناسایی کرد. این زن گفت: من و همسرم زندگی خوبی داشتیم او با کسی هم مشکل و اختلاف نداشت.نمی‌دانم چه کسی ابراهیم را کشته است، در حالی که تحقیقات برای افشای راز این جنایت آغاز شده بود پلیس به رابطه پنهانی مژگان با یکی از دوستان صمیمی شوهرش به‌ نام رضا پی برد.

 به این ترتیب بار دیگر زن جوان تحت بازجویی قرار گرفت اما وی که نمی‌توانست دیگر پنهانکاری کند، گفت: من و شوهرم با هم اختلاف داشتیم اما از وقتی که دوست شوهرم پا به خانه ما گذاشت این اختلاف بیشتر شد. رضا هم با همسرش اختلاف داشت و می‌خواست جدا شود او کم کم به من ابراز علاقه کرد و گفت حاضر است به خاطر رسیدن به من ابراهیم را بکشد. اما من هرگز راضی به مرگ شوهرم نبودم.او پدر فرزندانم بود اما رضا می گفت یا طلاق بگیر و با من ازدواج کن یا ابراهیم را می‌کشم. او چند بار پیشنهاد قتل شوهرم را مطرح کرد اما من نپذیرفتم اما بالاخره ابراهیم را کشت.

بیشتر بخوانید:

پسر ۵ ساله، قربانی حسادت زن سنگدل +عکس

 مژگان ادامه داد: آن روز من به همراه پسرم در خانه یکی از اقوام‌مان در تاکستان بودیم و دخترم هم در دانشگاه بود که رضا با من تماس گرفت و پرسید ابراهیم کجاست به او گفتم شوهرم در خانه تنهاست.عصر همان روز وقتی دخترم از دانشگاه به خانه برگشت گفت پدرش ناپدید شده است. ما آن روز را دنبال شوهرم گشتیم تا اینکه آخرشب رضا با من تماس گرفت و گفت ابراهیم را کشته است. من هم از ترسم سکوت کردم و حرفی به پلیس نزدم. به‌دنبال اظهارات این زن، متهم به قتل بازداشت شد و اعتراف کرد. اما در ادامه تحقیقات روشن شد متهم مدتی قبل سند چند خانه و زمین را به‌نام مژگان کرده است .

این مرد در این باره به مأموران پلیس گفت: من و همسرم با هم اختلاف داشتیم و می‌خواستیم از هم جدا شویم، چون می‌ترسیدم همسرم اموالم را توقیف کند خانه و زمین‌ها را به‌ نام مژگان سند زدم. من عاشق او بودم و قرار گذاشته بودیم مدتی بعد از کشته شدن ابراهیم با هم ازدواج کنیم که بازداشت شدیم. در ادامه مژگان گفت: بعد از قتل همسرم می‌خواستم واقعیت را به پلیس بگویم اما رضا خانه و زمین‌هایش را به‌عنوان حق السکوت به‌ نام من سند زده بود.

من هیچ وقت راضی به قتل شوهرم نبودم و در این ماجرا دست نداشتم.اختلاف‌های من و شوهرم به خاطر اعتیاد او بود. سرانجام این زن و مرد در شعبه ۱۷ دادگاه شهریار پای میز محاکمه ایستادند و قضات دادگاه؛ رضا را به قصاص محکوم کردند، اما مژگان از اتهام معاونت در قتل شوهرش تبرئه شد. پس از صدور حکم دادگاه، پدر ابراهیم به حکم صادره اعتراض کرد. به این ترتیب پرونده در شعبه ۲۶ دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و حکم اعدام قاتل تأیید شد اما قضات دیوان عالی کشور حکم تبرئه زن جوان از اتهام معاونت در قتل شوهرش را نقض کردند و پرونده را به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستادند تا وی باردیگر در این اتهام از خود دفاع کند.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • آریا IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  41 3
  من واقعا حیرونم که پس تو دانشکده حقوق چی به ما یاد دادن ... پس آ ئین دادرسی کیفری و حقوق جزا چی میگه ؟ واقعا دادگاه های ایران احکام صفر و صدی صادر می کنند ! خود این زن در اعترافاتش بارها عنوان کرده فاسقش بارها تهدید به قتل شوهرش کرده ولی او کوچکترین اقدامی جهت دفع خطر نکرده و با وجود اطلاع از قاتل همسرش از معرفی او به پلیس استنکاف نموده . اگر اینها همدستی با قاتل نیست پس چیست ؟ مانده ام حیران که کدام قاضی توانسته اورا تبرئه کند !!!
  • PL ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   11 9
   در دانشکده حقوق به ما یاد دادن که با یک متن ژورنالیستی حکم محکومیت یا براءت کسی رو صادر نکنیم. مباحثی مثل معاونت در قتل خیلی بار فنی و حقوقی داره و تا زمانیکه از جزییات باخبر نباشیم نمیتونیم نظر قطعی بدیم
  • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   1 10
   در قانون نگفته عدم اطلاع دادن از خطر، جرم هست مگه اینکه وظیفه قانونی اطلاع دادن داشته باشه ..در قتل هم کلا ،موضوع عوامل فیزیکی موثر در قتل هست ، در ضمن بچه های اینها پدرشون رو از دست دادن ،مادرشون رو هم از دست بدن آیا به نفع بچه ها و جامعه هست ؟ قانون برای بهتر کردن وضع جامعه وضع شده
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   2 1
   افرین عقده هاتو خالی کن
  • محمد IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   3 1
   احتمالا سفارش طبری کارش را کرده....
  • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   3 3
   به پلیس بگه رضا منکر میشد میگفت نه دروغ !بعد همگی آزاد میشدن و خانوادگی به قتل میرسیدن
  • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   8 1
   مجازات این زنان هرزه باید شدیدتر از قاتل باشد حتی اگر بخاطر نقص قانون مجازات نشود اثر وضعی گناه سنگین باعث زندگی ذلیلانه در دنیا خواهد شد و در اخرت در اتش جهنم است ان شاءالله
  • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   8 1
   بهتره یه همچین مادر پاکی! سایه سر بچه هاش نباشه، اون بچه ها دقیقا میخوان چی بشن
  • مجید IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   2 3
   اگه یه کم دیگه درس بخونین و بعد تشریف ببرید دفتر کنار چند نفر از همکاران وکیل و قاضی های سابق و چند ده دادگاه را تجربه کنید ممکنه متوجه بشین احکام و قوانین ریزه کاری ها و پیچیدگی های زیادی داره وگرنه اگه قرار بود یه کتاب قانون به دست کسی بدهند و بگن قاضی شو که قضاوت کار هر کسی میشد
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  11 0
  اتهام به نظر به دوطرف مربوط میشه چون هم از قبل تهدید کرده که شوهرت می کشم وهم اینکه روز جنایت بهش گفته شوهرت کجاست گفته توخونه تنهاست اگر واقعا مرضی نداشت ونمی خواست کشته بشه چراگفته توخونه تنهاست!؟زنی که فساد اخلاقی داشته ورابطه ی پنهانی آیا میشه باور کرد که درست میگه!؟واقعا خاک برسر چنین زنان بی حیایی که باید الگو برای بچه هاشون باشند ولی برعکسشن..
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  11 0
  مقصر اصلی تبرئه شدی کسیکه با برقراری رابطه با دوست شوهرش عامل اصلی قتل بوده
  • IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   0 0
   آقا مجید شما از میزان سواد من و اینکه چند دادگاه رو تجربه کردم اطلاعی نداری ولی اگر از حقوق اطلاعی داشتی اینو میدونستی که هیچ قاضی ای حق زیرپا گذاشتن مرّ قانون رو نداره و همانطور که کمک نکردن به سانحه دیده ای که محتاج کمک است جرم محسوب می شود اطلاع از خطر جانی و نیت شخصی که در رابطه نامشروع با شماست و قصد ایراد صدمه جانی به همسر شما دارد یک جرم واضح است . تمام ریزه کاریهای قضایی از دید شما ، باید در جهت اعمال بهتر و کامل تر قانون باشد نه زیر پا گذاشتن آن که می تواند یک رویه قضایی خطرناک شود که خود یکی از دلایل مهم نارضایتی مردم از قوه قضائیه در سالهای اخیر بوده است .
 • IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  11 0
  پناه بر خدا از شر شیطان
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  9 0
  زن جوان!!!٤٥سال يعني در استانه ميان سالي!
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  17 0
  مرگ بر زنان بد فطرت، مرگ بر فمنیسم.
 • 77 IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  10 0
  اوه اوه امان از اون کسایی ک تو شورای حل اختلافن و حکم میدن . واقعا بیسواد ،بیفکر و خشکمغز
  • من IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   2 3
   اصلا معلوم نیست این خبر درسته یا بازار گرمی بخش خبریه. همین خبر وت همین فایل به یه اسم دیگه با تغییر اسم خانم و اقا دوباره وارد کرده.؟؟؟
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  10 0
  دیگا گول این زن رو نخوریدیعنی هر قتلی رو میخونم یک زن پشت پرده قرار داره
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  0 0
  9:54 وقتی بچه ها بزرگ بشن لابد می پرسند.پدرمون بخاطر چی کشته شد بعد میگوید فساداخلاقی من-حیف اسم مقدس مادری که یدک می کشد..

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس