کد خبر 1093392
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
پرویز فتاح  نمایه

رئیس بنیاد مستضعفان از ساخت ۸ هزار مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول خبر داد و گفت: امسال نیز ۵ هزار واحد برای این قبیل خانوارها در دست ساخت است.

به گزارش مشرق، سید پرویز فتاح با اشاره به برنامه‌های بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن و اتمام پروژه‌های نیمه تمام، اظهار کرد:  بنیاد آمادگی ساخت هر چه بیشتر مسکن برای مستضعفان را با تمام ظرفیت دارد و می‌تواند نیاز به زمین، وام قرض الحسنه، سیمان و مصالح و... را تامین کند لذا در کنار مجلس و دولت برای تامین مسکن محرومین هستیم.

بیشتر بخوانید:

اقدامات حمایتی بنیاد مستضعفان در چابهار +عکس

زندگی مردم چابهار در چنین شرایطی به‌هیچ عنوان قابل قبول نیست

وی افزود: تاکنون ۸ هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول ساخته شده و ۵ هزار نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است.

وی ادامه داد: اتمام پروژه‌های دولتی که ۹۰ درصد آن پیشرفت فیزیکی داشت اما دولت نمی‌تواند بودجه ۱۰ درصد باقیمانده آنها را تامین کند توسط بنیاد مستضعفان پیشنهاد شده است. براین اساس بنیاد می‌تواند با بودجه خود ۱۰ درصد باقی مانده را تکمیل کند اما اینجا یک مشکل قانونی وجود دارد و آن اینکه دولت مجاز نیست در قبال کمک بنیاد، بخشی از اموال، شرکت‌ها و سهام خود را به بنیاد مستضعفان واگذار کند لذا اگر اصلاح قانونی صورت بگیرد بسیاری از طرح‌های نیمه تمام دولت به اتمام می‌رسد.

وی تصریح کرد: درصورت موافقت دولت با این پیشنهاد بنیاد مستضعفان، تشخیص و انتخاب پروژه‌ها با مجلس و دولت خواهد بود چراکه وزن مالی هر پروژه متفاوت است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس