کد خبر 1091322
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۵
قتل نمایه

متهمان پرونده معروف به «جنایت رگباری» در حالی زوایای جدیدی از ارتکاب سه قتل عمدی مسلحانه درون یک خودروی پژو پارس را در حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد فاش کردند.

به گزارش مشرق، تحقیقات گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی درباره پرونده قتل مسلحانه سه مرد که بیست و چهارم اردیبهشت گذشته در بخش رضویه مشهد رخ داد، با دستگیری عاملان این جنایت وحشتناک که دو برادر به نام های «حسن و حسین-خ» بودند در حالی ادامه یافت که در نهایت سه قبضه سلاح جنگی و یک قبضه سلاح شکاری وینچستر نیز از متهمان کشف و ضبط شد.

این گزارش حاکی است، روند تحقیقاتی این پرونده جنایی با دستور قاضی علی اکبر احمدی‌نژاد به بازسازی صحنه قتل مسحانه کشید تا متهمان چگونگی و جزئیات این حادثه هولناک را مقابل دوربین قوه قضاییه تشریح کنند. در همین حال برای حفظ امنیت محل بازسازی صحنه جنایت و پیشگیری از هر گونه رخدادهای تلخ دیگر با تدابیر و دستورات ویژه مقامات قضایی، تک تیراندازهای پلیس در ساختمان های مرتفع مستقر شدند و دیگر نیروهای انتظامی نیز برای کنترل  جاده ها و محل وقوع قتل به یاری کارآگاهان اداره جنایی آمدند. همزمان با آغاز بازسازی صحنه قتل، ابتدا کارآگاه سرهنگ ولی نجفی (افسر پرونده) به بیان خلاصه ای از محتویات پرونده و چگونگی دستگیری عاملان این جنایت در کلبه جنگلی شهر گرگان پرداخت و در ادامه قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با تفهیم مواد قانونی و اتهام سه قتل عمدی به دو برادر از آنان خواست، حقیقت ماجرا را بیان کنند چرا که اظهارات آنان در مراحل دیگر دادرسی مورد استناد قضایی قرار می گیرد.

 ابتدا «حسین-خ» با بیان این که ۳۲ ساله و متاهل است با اشاره مقام قضایی مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد و درباره روز حادثه گفت: آن روز با «محمد-ب» (مقتول ۵۰ ساله) که از بستگان برادرم است، تلفنی تماس گرفتم اما نمی دانستم او در کنار مردی به نام «علی-ت» نشسته است! ما از قبل با «علی-ت» اختلاف داشتیم و کدورتی بین ما وجود داشت. زمانی که مشغول گفت وگو با محمد بودم او گفت که «علی-ت» نیز در کنارش حضور دارد! با شنیدن این جمله او را نکوهش کردم که چرا نزد علی رفته است! ولی محمد از پشت خط به من گفت که «علی» صدای مرا می شنود! او این را گفت تا من جمله یا کلمه زشتی را به کار نبرم! ولی من که نمی دانستم او صدای مرا می شنود جملاتی را بر زبان راندم که موجب دلخوری و کدورت بیشتر شد.

در این هنگام علی گوشی را از محمد گرفت و با من در نزدیکی منزلش قرار گذاشت تا حرف هایمان را رو در رو بزنیم. من هم بی درنگ به روستای خادم آباد (محل زندگی علی-ت) رفتم. به آن جا که رسیدم درگیری شروع شد و علی به همراه پسر  و دیگر نزدیکانش با بیل و چوب به سوی من حمله کردند و مرا کتک زدند. من هم با برادرم «حسن» تماس گرفتم و ماجرا را برایش شرح دادم. او با اسلحه شکاری وینچستر به محل آمد و گلوله ای هوایی شلیک کرد این در حالی بود که طرف های مقابل نیز با کلت جنگی تیر هوایی شلیک کرده بودند. متهم پرونده جنایی ادامه داد: در همین هنگام خودروی گشت نیروهای انتظامی رسید و من و برادرم به سمت زمین های کشاورزی فرار کردیم و در آن جا با برادر دیگرمان به نام «علی» تماس گرفتیم. وقتی او نزد ما آمد ابتدا ما را به آرامش دعوت و بعد هم شروع به نصیحت کرد که دعوا عاقبت خوشی ندارد. مادرمان مریض است و... او که از ما بزرگ تر است همچنین از ما خواست به خانه بازگردیم تا شب با «علی-ت» در این باره صحبت کند! چرا که معتقد بود این گونه نزاع ها بارها رخ داده است و چیزی جز بدبختی و زندان به دنبال ندارد!

خلاصه برادرمان با گفتن این جملات از ما جدا شد و ما هم تصمیم به بازگشت گرفتیم اما در همین لحظه یکی از خواهرزاده های «علی-ت» به نام «محمدرضا» با برادرم «حسن» تماس گرفت و با حالتی تهدیدگونه گفت: «یا بروید با هم آشتی کنید یا به در منزلتان می آییم!»

این جمله اش خیلی به من برخورد و با او قرار گذاشتیم تا در شهرک یکدیگر را ملاقات کنیم! بلافاصله اسلحه کلاشینکف و کلت جنگی را برداشتیم و سوار بر پژو پارس به طرف شهرک حرکت کردیم.  من اسلحه را روی پایم گذاشته بودم و رانندگی می کردم که ناگهان خواهرزاده های «علی-ت» را درون پژو پارس «محمد-ب» دیدیم که در مسیر شهرک بودند. محمد که رانندگی خودرو را به عهده داشت با دیدن ما از سرعت خودرو کاست و من هم در کنار او توقف کردم. بی درنگ از پشت فرمان بیرون پریدم و خودرو را دور زدم تا به سمت سرنشین جلو برسم. دیگر نفهمیدم چه می کنم و شروع به شلیک کردم. برادرم حسن نیز با کلت جنگی شلیک می کرد.

  در این هنگام قاضی احمدی نژاد پرسید آیا اسلحه کلاشینکف روی شلیک رگباری بود؟ که متهم پاسخ داد: نه! رگباری شلیک نکردم اما آن قدر پشت سر هم گلوله ها را شلیک می کردم که صدای رگباری می داد. متهم ۳۲ ساله در ادامه اعترافاتش افزود: پس از آن هم از محل گریختیم و با خودروی پژو ۲۰۷ یکی از دوستانمان به کاشمر رفتیم و با کمک دوست کاشمری که قبلا در زندان با هم آشنا شده بودیم به تهران و شمال کشور گریختیم که در نهایت نیز چند روز بعد داخل کلبه جنگلی دستگیر شدیم!

 در ادامه بازسازی صحنه جنایت، «حسن» (دیگر متهم پرونده جنایی) نیز ضمن تایید اظهارات برادرش به شلیک گلوله با اسلحه کلت جنگی در صحنه جنایت اعتراف کرد. در همین حال قاضی احمدی نژاد پرسید: چرا بلافاصله به سوی سرنشینان خودرو شلیک کردید و فرصت گفت و گو ندادید؟ «حسین» (متهم پرونده) گفت: چون آن ها هم مسلح بودند و  اگر ما شلیک نمی کردیم آن ها ما را می کشتند!

مقام قضایی گفت: ولی طبق بررسی های دقیق قضایی هیچ گونه سلاحی از مقتولان کشف نشد، که متهم پاسخ داد: وقتی به پژو پارس شلیک کردیم سرنشینان یک دستگاه خودروی ۲۰۶ نیز در همان نزدیکی بودند ولی جرئت نداشتند جلوتر بیایند، بعد از فرار ما از صحنه حادثه احتمالا اسلحه مقتولان را با خود برده اند! با وجود این ما قصد کشتن آن ها را نداشتیم!

قاضی احمدی نژاد سوال کرد: «محمد-ب» که از بستگان خودتان بود چرا او را به قتل رساندید؟ حسن (متهم دیگر) گفت: او را که اصلا نمی خواستیم آسیب ببیند. او   از بستگان برادرم «علی» بود اما آن لحظه حسین به خاطر کتکی که خورده بود، خیلی عصبانی بود و متوجه شلیک هایش نمی شد!

  با پایان یافتن اظهارات متهمان، قاضی ویژه قتل عمد نیز با دستور بازداشت موقت، آنان را روانه زندان کرد تا دیگر مراحل دادرسی سه قتل مسلحانه در یک خودرو طی شود.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • مجید IR ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  26 0
  با اسلحه کلاشینکف و سکوت شلیک کردیم آنقدر پشت سر هم شلیک کردیم که صدای رگباری میداد با وجود این ما قصد کشتن آن ها را نداشتیم! قصد کشتن نداشتن! احتمالاً میخواستن یه کم قلقلک شون بدن اما اونا جنبه شو نداشتن ، مردن
 • ایران SE ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  25 1
  چه خبره مشهد هر روز من دارم از مشهد همچین چیزایی میشنوم...چطوری دلتون میاد هموطن خودتون رو اینطوری بکشید ...با داعش چه فرقی دارین؟؟؟؟خاک بر سرتون
  • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
   1 3
   خدا شفات بده
  • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
   1 4
   عقب افتاده
 • IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  18 0
  "در این هنگام قاضی احمدی نژاد پرسید آیا اسلحه کلاشینکف روی شلیک رگباری بود؟ " سوال بسیار کلیدی که سرنخ حل معما بود. بنظر کمی دیگر ادامه پیدا می کرد تانک هم می آوردند.
 • IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  19 5
  در حدیث داریم که نزدیکترین حالت انسان به شیطان ، زمانی است که عصبانی است.
 • DE ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  8 4
  در خراسان رضوی و مشهد باید بیمارستان روانی ساخته شود اینگونه که پیداست آن گوشه به روان درمانی احتیاج دارند. همیشه خبرهای اینگونه می‌شنویم.
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  0 0
  9:42 داره ایران تیمارستان همدان معروفه-
 • عباس IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  3 0
  سر تا پای داستان‌شون دروغه!
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  2 0
  فرهنگ غربتی
 • رضا CH ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
  2 0
  تمام داستان بو ميده .....اينها توي كار مواد مخدر بودند هيج ادم معمولي كلاش تو خونه نداره ......مطمعن هستم كه جريان شديدا در راستاي مواد مخدر و جنگ باندهاي مواد مخدر هست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس