کد خبر 1090921
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۵
حوادث نمایه

سرکرده این شبکه یک زندانی فراری تبعه خارجی است!

به گزارش مشرق، اعضای یک شبکه بزرگ سرقت که در قالب باندهای چند نفره به منازل شهروندان دستبرد می زدند در حالی با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند که یک زندانی فراری سرکردگی این شبکه را به عهده داشت.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته با تشریح چگونگی دستگیری اعضای این شبکه سرقت های سریالی که به «خفاش های  زنگی» معروف شده اند، در گفت وگویی اختصاصی گفت: ششم دی سال گذشته، وقتی اعضای یک خانواده شبانه به منزل ویلایی خودشان در خیابان فلسطین مشهد مراجعه کردند درحالی با به هم ریختگی اتاق ها روبه رو شدند که سارقان طلا وجواهرات و تلفن های همراه آنان را به سرقت برده بودند.

سردار محمد کاظم تقوی افزود: به دنبال شکایت مال باخته و با تشکیل پرونده در کلانتری، مشخص شد که سارقان از طریق نورگیر پشت بام وارد منزل شده و حدود دو میلیارد تومان اموال با ارزش را ربوده اند . وی اضافه کرد: با توجه به تخریب قفل درها و چگونگی ورود سارقان به منزل مذکور، بررسی های مقدماتی نشان داد که سارقان پنج جوان لاغراندام نقابدار بوده اند که چهره خود را با ماسک و شال پوشانده و تنها اشیای گران قیمت و کم حجم را سرقت کرده اند این درحالی بود که آثاری از تردد مشکوک یک دستگاه پراید در محل سرقت نیز به دست آمد بنابراین پرونده مذکور برای ردیابی اطلاعاتی و تجزیه و تحلیل های کارشناسی به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و بدین ترتیب گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره عملیات ویژه و اطلاعات جنایی با هدایت و نظارت مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) رسیدگی به ماجرای سرقت ها را آغاز کردند چرا که بررسی های اولیه در پرونده های سرقت نشان می داد منازل دیگری هم با این شگرد در نقاط مختلف شهر مورد دستبرد سارقان قرار گرفته اند.

رئیس پلیس حافظان امنیت سرزمین خورشید ادامه داد: کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی وارد عمل شدند و به سرنخ هایی از یک شبکه بزرگ سرقت رسیدند که از حدود دو ماه قبل (آبان) فعالیت های مجرمانه خود را با دستبرد به اموال منزلی در منطقه شهرک شهید رجایی آغاز کرده بودند. سردار تقوی با اشاره به تجزیه و تحلیل های کارشناسی سرقت های مذکور در نقاط جغرافیایی شهر تصریح کرد: تحقیقات غیرمحسوس و شبانه روزی کارآگاهان در پوشش های مختلف اطلاعاتی بیانگر آن بود که پلیس با یک شبکه گسترده سرقت روبه روست که با خودروهای پراید ۱۱۱ و ۱۳۲ و حتی موتورسیکلت به اموال و منازل مردم دستبرد می زنند.

این تحلیل ها همچنین نشان داد: ردی از یک زندانی فراری به نام «نثار احمد» در این پرونده وجود دارد که از آبان گذشته به منظور ردمال به شاکیان از زندان مرخصی گرفته و دیگر بازنگشته است و از همان زمان سرقت های شبکه معروف به «خفاش های زنگی» در گوشه و کنار شهر خودنمایی کرد. سکاندار امنیت خراسان رضوی ادامه داد: بنابراین رصدهای اطلاعاتی در این باره متمرکز و مشخص شد این فرد تبعه خارجی که از سال ۹۴ به اتهام ۴۰ فقره سرقت از منازل در زندان به سر می برد پس از فرار از ادامه تحمل مجازات، شبکه دیگری از چند باند سرقت با همدستی دیگر هموطنانش تشکیل داده و به اموال با ارزش منازل دستبرد می زند.

وی گفت: این جوان ۲۷ ساله قبلا در باندی دستگیر شده بود که سرکردگی آن را فردی معروف به «بلند» به عهده داشت و در عملیات پلیس با شلیک گلوله به هلاکت رسید اما نوچه او  به تحمل پنج سال زندان محکوم شد و اکنون شبکه دیگری از سرقت را تشکیل داده است. سردار سرتیپ دوم محمد کاظم تقوی خاطرنشان کرد: با جمع آوری مدارک موجود و همچنین بازبینی و مطالعه دیگر پرونده های سرقت های مشابه در مراکز انتظامی، گروه کارآگاهان اداره عملیات ویژه به سرپرستی «سرگرد همتی» به طور شبانه روزی تحقیقات گسترده ای را در دستور کار قرار دادند و علاوه بر استفاده از تجهیزات نوین پلیسی و تجربیات سلسله مراتب فرماندهی، منابع و مخبران محلی را نیز به کار گرفتند تا این که مشخص شد اعضای این باند در یک کافه در منطقه شهرک شهید رجایی پاتوق دارند و فقط در شب های تعطیلات (پنج شنبه و جمعه) به منازل دستبرد می زنند.

فرمانده با تجربه خراسان رضوی که نشان امنیت اهالی سرزمین خورشید را بر دوش دارد با تاکید بر این که همه اعضای این شبکه باید در یک عملیات ضربتی دستگیر می شدند، افزود: وقتی کارآگاهان یکی از اعضای ۲۵ ساله این شبکه را هفدهم اردیبهشت در خیابان حر ۱۳ به دام انداختند و دریافتند که بیشتر اعضای شبکه سرقت از اتباع خارجی هستند، بلافاصله دستور کنترل مرزهای شرقی کشور با هماهنگی قاضی شعبه ۲۰۳ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در دستور کار قرار گرفت چرا که اطلاعات واصله بیانگر آن بود که دیگر اعضای این شبکه قصد خروج از مرز را دارند. سردار تقوی گفت: همزمان نیروهای کلانتری شهرک ناجا سه جوان زورگیر را در ایستگاه قطار شهری دستگیر کردند و با انتشار تصاویر آنان در روزنامه خراسان مشخص شد یکی از آن ها از متهمان تحت تعقیب در شبکه «خفاش های زنگی» است که خود را با نام جعلی به پلیس معرفی کرده است بنابراین با انتقال این متهم به پلیس آگاهی «نثار احمد» سرکرده این شبکه نیز به همراه برادرش دستگیر شدند و دیگر اعضای شبکه در عملیات ضربتی و هماهنگ کارآگاهان با همکاری صمیمانه نیروهای اداره اطلاعات جنایی به دام افتادند که تاکنون به ۱۵ فقره سرقت از منازل اعتراف کرده اند. سردار محمدکاظم تقوی درباره شگرد اعضای این شبکه نیز گفت: آن ها در ابتدای شب تعطیلات که مردم به مهمانی، خارج از شهر  یا خرید می روند منازل چراغ خاموش را شناسایی می کردند، سپس با زدن زنگ منازل از خالی بودن آن ها اطمینان حاصل می کردند و از روی دیوار، پشت بام یا منازل همسایگان وارد خانه های ویلایی می شدند و فقط به دنبال طلا و جواهر و اشیای گران قیمت می گشتند!

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی تاکید کرد: ۱۱ عضو این شبکه به همراه مالخران دستگیر شده و به چند میلیارد تومان اموال سرقتی در مناطق مختلف شهر اعتراف کرده اند ، برخی از آنان نیز هنگام فرار از چنگ پلیس با تیراندازی به دام افتاده‌اند. سردار تقوی با قدردانی از همکاری عوامل پایگاه بسیج، نیروهای کلانتری و همچنین کارآگاهان اداره عملیات ویژه و اطلاعات جنایی پلیس آگاهی برای دستگیری اعضای این شبکه گسترده به شهروندان اطمینان داد همه اقدامات مجرمانه و تبهکارانه متهمان ریشه یابی می شود و گزارش آن به مراجع قانونی به منظور پیشگیری از وقوع جرم ارسال خواهد شد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  9 0
  "با توجه به تخریب قفل درها و چگونگی ورود سارقان به منزل مذکور، بررسی های مقدماتی نشان داد که سارقان پنج جوان لاغراندام نقابدار بوده اند " منظورتون اینه که دوربین ها رو چک کردن؟ "رئیس پلیس حافظان امنیت سرزمین خورشید " بجای شعر گفتن امنیت واقعی ایجاد کنن.
  • عبدالله مومن IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
   4 0
   مقامات قضایی بفرمایند که اجرای حکم قرآنی والسارق والسارقه. فاقطعوا ایدیهما را برای چه کاری و چه زمانی باید اجراء کرد؟
  • به ۱۱:۴۲ - IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
   0 2
   16شرط دارد که باید محقق شود تا دست را قطع کرد.
 • ناشناس IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  10 0
  بفرستید توزندان برای پروار بندی تا خوب چاق وچله بشن و برای سرقتهای بعد ارزندان اماده تر
 • ترسو IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  8 3
  همچین عنوان زده اراذل خارجی انگار از ناف فرنگ اومدند چهار تا دونه افغانی شیپیشو هستن اعدامشون کنید بروند پی کارشان !!!
 • حمید IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  4 0
  تورو خدا احساس ندامت در بین این خلافکارها می بینید و یا در اکثر خلافکارها که یک بار می روند زندان و بعد با تجربه بیشتری میان بیرون و دوباره خلاف می کنند آیا ندامت در آنها می بینید. اینها فقط برای مردم دردسر درست می کنند و بعد آقایون مسول می گویند ببخشید ما نمی دانستیم و ...
 • US ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  8 0
  ترحم بر پلنگ تیز دندان، ستمکاری بود بر گوسفندان.
  • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
   4 0
   به این دزدها در مشهد پلنگ گفته می شود . مناطق جرم خیز به علت ترس مردم از آزادی مجدد این پلنگها و آزار و اذیت مردم ، همکاری خاصی نمی کنند . این معضل را پیگیری کنید .
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  4 0
  اینها را به جرم دزدی قطع ید و یا اعدام نمایید . اصلا برای ما مهم نیست که یارانی هستند و یا آلمانی هستند و یا اینکه عراق و کویت و ترکمنستان و افغانی باشند . برای ما اجرای عدالت در دادگاه می باشد . چرا وقتی قانون کشور اجرا نمی کنید ، انتظار دارید اینها توبه کنند ؟؟ اینها پلنگهای منطقه مشهد هستند . 2 تا اعدام بقیه ماستاشون را کیسه می کنند .
 • من IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  4 0
  همچین باافتخارولبخندعکس فرمانده انتظامی سرزمین خورشیدروزدن که انگاریه شهرامن وبدون خلاف وجنایت روتحت کنترل داره.چهارتا دزدپیزری روگرفتن افتخارنیست افتخاراینه که شهرت ازنظرجنایت وخلاف تواخرلیست شهرای دیگه باشه نه اول!!!!!هرموقع صفحه حوادث بازشدمحال بوده اسم مشهدتوش نباشه.
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 2
  بالاخره فیلم های خارجی اثرات سازنده خود را روی جوانان می گذارد و مسئولین محترم ج.ا. ایران نظاره گران خوبی هستند...!!!؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس