«حکایت‌های کمال»؛ روایت فضایی خاطره‌انگیز از دهه چهل

مجموعه پنج جلدی «حکایت‌های کمال» اثر محمد میرکیانی است که داستان‌های تهران قدیم را روایت می‌کند.

به گزارش مشرق، مجموعه پنج جلدی «حکایت‌های کمال» اثر محمد میرکیانی، با ۱۵۰ داستان کوتاه فضایی خاطره انگیز و دوست داشتنی از دهه ۴۰ تهران قدیم را روایت می‌کند.

این کتاب برای پدران و مادران یادآور خاطرات گذشته و برای نوجوانان لبریز از آداب و رسوم، بازی ها، غذاها، پوشاک و مشاغل، آدم ها، ماجراها و کوچه‌ها و محله‌های قدیمی و خلاصه بیم و امیدهایی از گذشته است. بیم و امیدهایی که واقعاً باید آن‌ها را فقط در قصه‌ها جست و جو کرد.

مجموعه پنج جلدی «حکایت‌های کمال» با زبان ساده و روان، در تمام لحظه‌ها از تصاویر خاص و به یاد ماندنی سرشار است. لحظاتی که فقط با خواندن داستان‌ها می‌توان به آن دست یافت. هر خواننده‌ای که «حکایت‌های کمال» را بخواند، از ماجراهای آن حرفی برای گفتن خواهد داشت؛ به ویژه بزرگسالان که گذشته‌های دور دوباره در ذهنشان جان می‌گیرد.

نکته‌ آخر این که سبک زندگی و آموزه‌های پنهان در «حکایت‌های کمال» موج می‌زند. همان اتفاقی که پس از پخش قسمت اول سریال حکایت‌های کمال از شبکه دو سیما روی داد. انتشارات به نشر وابسته به آستان قدس رضوی «حکایت‌های کمال» را در پنج جلد با تصویرگری محمد حسین صلواتیان منتشر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس