ماجرای ترور شهید بهشتی روی صحنه می‌رود/سه زن راوی «عاشورایی دیگر»

نصرالله قادری در حال نگارش نمایشنامه‌ای با عنوان «عاشورایی دیگر» است که به روایت زندگی شهید بهشتی، حادثه تروریستی انفجار سرچشمه و سرانجام عامل این حادثه می‌پردازد.

به گزارش مشرق، نصرالله قادری نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه نگارش اثری نمایشی، گفت: به سفارش مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در حال نگارش نمایشنامه‌ای با عنوان «عاشورایی دیگر» در خصوص حادثه تروریستی سرچشمه و همچنین زندگی و شخصیت شهید بهشتی هستم.

وی ادامه داد: طرح کلی نمایشنامه تمام و ارائه شده که مورد تأیید هم قرار گرفته است و در حال حاضر ۲ پرده از نمایشنامه را نهایی کرده‌ام. «عاشورایی دیگر» در ۵ پرده نوشته می‌شود.

قادری درباره روند داستان «عاشورایی دیگر» توضیح داد: در این اثر زندگی شهید بهشتی همزمان با واقعه عاشورا پیش می‌رود و داستان نمایشنامه از لحظه کشته شدن کلاهی در خارج از کشور شروع می‌شود و به انفجار سرچشمه می‌رسد.

وی با بیان اینکه داستان «عاشورایی دیگر» از زبان ۳ زن یعنی همسر کلاهی، مادر شهید بهشتی و همسر شهید بهشتی روایت می‌شود؛ تأکید کرد: تمام وقایعی که در نمایشنامه روایت می‌شوند مستند به زندگی شهید بهشتی و کتاب‌هایی است که درباره ایشان نوشته شده است و همچنین برگرفته از اسنادی است که در رابطه با حادثه تروریستی سرچشمه وجود دارد.

این نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر افزود: نگارش نمایشنامه تا نیمه دوم سال جاری به پایان می‌رسد.

قادری در پایان سخنان خود درباره وضعیت اجرای نمایشنامه «عاشورایی دیگر»، یادآور شد: بحث اجرای اثر بر عهده مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری است ولی نمایشنامه را برای سالن‌های بزرگ تئاتر نظیر تالار وحدت و سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر نوشته‌ام.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس