کد خبر 1087768
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
کرونا

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت طی یک کنفرانس خبری پیش‌بینی کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان طی هفته آینده از ۱۰ میلیون نفر عبور خواهد کرد.

به گزارش مشرق، «تدروس آدهانوم قبریسوس» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (چهارشنبه) طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد که طی هفته آینده، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

خبر خوش درباره واکسن ایرانی کرونا

انتقاد سازمان بهداشت جهانی از سیاسی کردن مبارزه با کرونا

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، مدیرکل جهان بهداشت تصریح کرد که تاکنون ابتلای بیش از ۹.۱ میلیون نفر از مردم جهان به «کووید-۱۹» و مرگ بیش از ۴۷۰ هزار نفر بر اثر بیماری کرونا به سازمان جهانی بهداشت گزارش شده است.

وی سپس با اشاره به این مطلب گفت: «انتظار داریم که ظرف هفته‌ آینده مجموع مبتلایان (به کرونا) به ۱۰ میلیون نفر برسد».

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ابتلای دستکم ۹ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۵۳۵ نفر از مردم جهان به ویروس کرونا مورد تأیید قرار گرفته است که از آن میان ۴۸۲ هزار و ۹۲۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا با دو میلیون و ۳۸۱ هزار و ۳۶۹ مورد ابتلا و ۱۲۱ هزار و ۹۷۹ مورد فوتی، بیشترین آمار و ارقام مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان را دارد و بعد از آن برزیل با یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۶۳۱ مورد ابتلا و ۵۳ هزرا و ۸۳۰ مورد فوتی در جایگاه بعدی قرار دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha