کد خبر 1086740
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
حسام الدین آشنا

مشاور رئیس‌جمهور به جای عذرخواهی از آدرس‌های گمراه‌کننده‌ای که در طول این سالها به رئیس‌جمهور و مردم داده، مدعی شد برجام قربانی منتقدان شده است.

به گزارش مشرق، کیهان در ویژه های خود نوشت:

حسام‌الدین آشنا در توییتر نوشت: برجام قربانی زیاده‌خواهی دوسویه شد؛ دلواپسانی عرب‌زبان و عبری‌زبان که به آمریکایی‌ها می‌گفتند چرا زیاد دادید و کم گرفتید و دلواپسانی فارسی‌زبان که به ایرانی‌ها می‌گفتند چرا کم گرفتید و زیاد دادید. هر دو طرف به ظاهر بسیار بیشتر می‌خواستند ولی در عمل هر دو بسیار کمتر بدست آوردند.

جا دارد آقای آشنا پاسخ دهند که آیا برجام را با همه منافذ و خلل و فرجش - غرب بتواند زیرپا بگذارد و طرف ایرانی حتی نتواند شکایت کند- منتقدان نوشتند یا دولت و وزارت خارجه؟! منتقدان نوشتند که تعهدات ایران نقد باشد و ظرف 3 ماه کاملاً ادا شود و تعهدات طرف مقابل نسیه مطلق باشد، یا دولت برجام؟! منتقدان گفتند تحریم‌ها دیگر برنمی‌گردد و ده‌تا ترامپ هم سرکار بیایند نمی‌توانند آن را به هم بزنند، یا روحانی و ظریف و آشناهای دولت؟!

منتقدان گفتند اوباما را بسیار مؤدب یافتیم یا روحانی که به دولت آمریکا اعتماد کردند و کلاه برجام سرشان رفت؟! ترامپ و عرب‌زبان‌ها و عبری‌زبان‌ها، برجام را از همان روز اول زیرپا گذاشتند یا دولت اوباما که با تحریم‌های ویزایی، ارعاب شرکت‌های خارجی، تأیید بر برقراری تحریم‌ها، ریل‌گذاری تحریم‌های جدید مانند کاتسا، عملاً وعده‌های کاهش تحریم‌ها را به صفر رساند؟!

فروش 1/5 میلیون بشکه‌ای نفت در سال 91 و 92 را منتقدان برجام به زیر 300 هزار بشکه رساندند یا برجام و روند خواب‌آور آن؟! نقدینگی 470 هزار میلیاردی، با برجام  2400 هزار میلیارد شد یا بدون آن و... توافق مورد انتظار با غرب که بعدها برجام نام گرفت، قبل از هر چیز قربانی منطق «توافق به هر قیمت» و «اجرای توافق به هر قیمت» و «ماندن در توافق به هر قیمت (ولو به تنهایی)» شد؛ جایی که آمریکا و اروپا یقین کردند تیم آقای روحانی، خود را به برجام دخیل بسته‌اند و مانند  امری مقدس قصد جدایی از آن در هیچ شرایطی را ندارند. آیا با این وضع، دلیلی داشت دولت آمریکا ولو در لفظ پایبند تعهدات برجام باقی بماند؟!

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  12 1
  رو که رو نیست سنگ پای قزوین رو هم رد کرده
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  9 0
  فعلا آشنا باید به قتلهای زنجیره ای که در آن دخیل بوده است جواب دهد و در موضعی نیست که سوالی بپرسد
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  12 2
  **برجام مفتضح؛ سندی روشن و واضح بر: 1- عدم عبرت آموزی ازتاریخ و رفتارهای قبلی آمریکا و اروپا 2- بی توجهی متکبرانه به راهنمائیهای دلسوزانه رهبر 3--توهمات خود بزرگ بینی دولت بی تدبیر است.
 • عاشق ایران IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  6 1
  خوب این نگه چی بگه
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  8 1
  اقای اشنا / برجام قربانی منتقدان نشد . صنعت هسته ای ایران و عزت این کشور و اقتصاد و معیشت مردم و امنیت و ارامش ملت و دانشمندان شهید و مظلوم هسته ای این مرز و بوم قربانی نقشه ها و طراحی های اتاق های تاریک شما و دوستان اصلاح طلب و نفوذی های غربزده و لیبرال شد . این لکه ننگ مثل قراداد ننگین ترکمن چای و...به اسم جریان غربزده در تاریخ ایران ثبت خواهد شد .
 • ییلان IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  11 1
  خواهشا این عهدنامه ترکمنچای را شفاف برا مردم توضیح بدین
 • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  5 13
  جناب کیهان دوستان شما که بر سر کار بودن چه گلی به سر ملت زدن؟
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
  0 1
  بی عرضه گی و خیانت خود را گردن این و آن نیندازید لالقل مرد باشید از خسارتی که به ملت زدید و خون شهدایی که پامال کردید عذر خواهی کنید و خود در محکمه حاضر شوید
 • RO ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
  0 1
  بر جام کلاه گشادی بود که سر ما ملت فقیر رفت سفره این ملت هر روز کوچک و کوچکتر می شود آقازاده ها که کوچکترین ناراحتی ندارند دولتمردان کنونی و قبلی هم بجان هم افتادند که گناه را گردن دیگری بیندازند آقایان قبل از امضای بر جام همه سکاندار مملکت در جریان بودند مگر گروه احمدی نژاد با آمریکا مذاکره نکرد؟چرا کسی حرفی نمیزند؟ حالا منافع کدام گروه درمعرض خطر افتاده؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس