کد خبر 1086316
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵
علی خاکی صدیق

معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: دانشجویان جدید الورود از اول آبان ماه در دانشگاه ها پذیرش می شوند.

به گزارش مشرق، علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار درباره برنامه های وزارت علوم برای آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان جدید الورود و دانشجویان قدیمی گفت: آغاز ترم جدید دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور، برای دانشجویان ورودی قدیم است چرا که آن زمان هنوز نتایج دانشجویان جدید الورود اعلام نشده است.

آغاز سال تحصیلی جدیدالورودها از اول آبان

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی سازمان سنجش آموزش کشور دانشجویان جدید الورود حدود ۲۰ مهرماه معرفی می شوند از این رو پذیرش این دانشجویان اول آبان ماه ۹۹ خواهد بود.

ورود آموزش مجازی در آیین نامه آموزشی وزارت علوم

معاون آموزشی وزارت علوم درپاسخ به این سئوال که با توجه به استمرار آموزش های مجازی در ترم آینده آیا تمهیداتی برای آموزش های مجازی صورت گرفته است، گفت: در حال بازنگری آیین نامه آموزشی وزارت علوم هستیم و آموزش الکترونیکی در آیین نامه های آموزشی وزارت علوم ورود پیدا می کنند.

اجرای خوابگاه و کلاس خلوت توسط دانشگاه ها

وی درباره چگونگی حضور دانشجویان در خوابگاه و کلاس های درس نیز گفت: بازگشایی خوابگاه ها و برگزاری کلاس ها نیز به امکانات دانشگاه ها بستگی دارد که چه تعداد دانشجو را به صورت حضوری بپذیرند، خود دانشگاه ها در این زمینه برنامه ریزی کرده و اجرا می کنند.

خاکی صدیق با اشاره به شیوع مجدد کرونا و امکان ارسال بخشنامه های جدید درباره برگزاری آزمون‌ها گفت: شرایط دانشگاه ها متفاوت است برخی دانشگاه ها توانسته اند آزمون حضوری برگزار کنند و آن را انجام می دهند، برخی هم نتوانستند برنامه ریزی کنند و شرایط مناسبی هم نداشتند بنابراین آزمون غیرحضوری برگزار می شود.  

نحوه نمره دهی پایان ترم دانشجویان

معاون آموزشی وزارت علوم درباره نحوه نمره دهی پایان ترم دانشجویان و چگونگی پیشگیری از تقلب در آزمون های غیر حضوری گفت: درباره آموزش غیرحضوری و ارزیابی آن، در فروردین ماه سال جاری دستورالعملی به دانشگاه ها ارسال شد.

ارسال دستورالعمل افزایش درصد صحت آزمون های غیرحضوری

خاکی صدیق تاکید کرد: آموزش های غیرحضوری یا آزمون های غیرحضوری، نیازمند یک ارزیابی مستمر هستند و تنها با یک آزمون ارزیابی صورت نمی گیرد. این موضوع از قبل عنوان شده بود و برای افزایش درصد صحت این آزمون ها نیز دستورالعملی را به دانشگاه ها ارسال کرده ایم.

تلاش وزارت علوم برای به حداقل رساندن تقلب در آزمون های غیرحضوری

وی یادآور شد: ولی اینکه آیا تقلب می شود یا نمی شود، در آزمون های حضوری هم متاسفانه تقلب وجود دارد، تمام تلاش ما این است که آن را به حداقل برسانیم.

وی افزود: امیدواریم دانشجویان و استادان جوانب اخلاق آموزشی را رعایت کنند، به هر حال آیین نامه انظباطی هم وجود دارد و اگر احیانا دانشجویی تقلب کند آسان می توانیم متوجه شویم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس