حسن رحیم پور ازغدی

دفتر طرحی برای فردا که به نشر آثار استاد حسن رحیم پور ازغدی می پردازد، در پاسخ به انتشار یادداشتی در روزنامه جمهوری واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

۱. ویروس «جعل خبر» و سپس تغذیه از آن و توهین به شعور مردم متاسفانه در حال گسترش است؛ اما در دنیای دروغ، به جواب درست نمی‌توان رسید. روزنامه نگاری به نام «مسیح مهاجری» نیز به زنجیره‌ای‌ها پیوسته و در روزنامه‌اش به دروغ نوشته است آقای رحیم پور بعد از ماجرای قتل اخیر یک سیاهپوست در آمریکا  توصیه کرده به آمریکا برویم و جنبش سیاهان را هدایت کنیم و چون این کلیپ  با زیرنویس انگلیسی در سطح وسیعی در آمریکا منتشر شده و دولت آمریکا هم (لابد چون زبان انگلیسی بلدند) از سخنان او مطلع شده‌اند، این  موجب واکنش‌های منفی داخلی و خارجی و خطری برای منافع ملی می‌شود! عقل رسانه ای را می‌بینید؟! 

و اما ماجرا چیست؟

 این  سخنرانی، شش سال قبل (۱۳۹۳) انجام شده و در سال گذشته  با عنوان «نیم نگاهی به نظریه مقاومت بین الملل» و در تبیین مبانی«دیپلماسی عمومی» و ضرورت گفتگو با افکار عمومی غرب، پخش شده است.

ناگهان در هفته گذشته،  یک کلیپ گزینشی و ترکیبی سه دقیقه‌ای از آن، ابتدا در رسانه‌های اسرائیلی و ضدانقلاب خارج کشور همچون شبکه‌های سلطنت طلب و سپس در داخل توسط کسانی چون مهاجری و تاجزاده و پنج رسانه زنجیره‌ای داخل کشور که معمولا گرسنه دروغ و لجن هستند، منتشر و عیناً با همان تحلیل رسانه‌های دشمن، تکرارشد.

روح  جرج فلوید بیچاره هم از ماجرا بیخبر!

به ویژه که این سخنرانی ۶ سال پیش از این و در پاسخ به تهدیدهای صریح و مکرر حاکمیت ایالات متحده مبنی بر دخالت در امور داخلی ایران  و حمایت از اغتشاشات و تلاش برای براندازی جمهوری اسلامی، متقابلا به شکاف‌های درون جامعه آمریکایی و کینه‌های طبقاتی و نژادپرستی بسیار عمیق آمریکا اشاره و مستدلاً توصیه  می‌کند که با افکار عمومی در غرب و به ویژه آمریکا در این باب باید سخن گفت و نباید از «دیپلماسی عمومی»، غفلت کرد.

۲. مورد دیگر،  جمله سازی در مورد پوشش زن و برهنگی در عرصه عمومی بود که یک مطالبه مردانه  از سوی مردان فاسد است که به نام «حقوق زن»، طرح می‌شود. سخنی کاملا درست که این داخلی های پای شبکه های ماهواره، آن را با قرائت آن سوی آبی‌ها می‌شنوند و بازتاب می‌دهند.

اما برای چندمین بار به اطلاع می‌رساند؛ آقای رحیم پور هیچ صفحه ای در اینستاگرام و توییتر  نداشته و متاسفانه بیش از چهل صفحه مجازی در توییتر و اینستاگرام و فیسبوک و.... به نام آقای رحیم پور و بدون اطلاع و هماهنگی  مدتهاست که مشغول فعالیت هستند و هیچ یک به تماس های ما پاسخ نمی دهند و برخی از این صفحات، کاملاً دشمنانه و به قصد تحریف و تخریب فعالیت می کنند.

پلیس محترم فتا نیز که حواسشان به همه جا هست در پاسخ به تقاضای ما برای بستن این صفحات غیرقانونی یا دسترسی به مسئولین صفحات  فیک و تقلبی که غالبا درخارج از کشور بوده  و در مطالب، دست می‌برند و با نشر سخنان و تصاویر دیگران و گاه بی‌ربط و غلط انداز، کارشان تهیه خوراک برای بیماران رسانه ای است، در پاسخ فرمودند ما نمی توانیم در حریم شخصی آنان دخالت کنیم و باید از طریق دادگاه اقدام کنید.

پس این دفتر نیز فعلاً چاره‌ای جز تکذیب های گاه به گاه ندارد تا در آینده چه شود.

اما با رسانه  بیمار و زباله گرد داخلی چه میتوان گفت؟ 

شاید تنها یک نکته: ظرفیت درست خواندن و جرئت اندیشیدن داشته باشید. چرا نمی‌توانید متن این دو سخنرانی را منتشر و نقد کنید تا منصفانه قضاوت شوند و قضاوت شوید؟

 کاش «رسانه» باشید نه «دستگاه تولید زباله».   

تا تکذیبیه بعدی، درود بر هرکه به  برتری«حقیقت»،  ایمان دارد.

 دفتر طرحی برای فردا، نشر آثار حسن رحیم پور

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  مسیح مهاجری غلطه درستش دجال مهاجری است
  • IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
   0 0
   اینها خودشون هم می دونند کارشون به جایی نمیرسه و عملا بی تاثیره، منتهی چون یک آخور مفتی پیدا کردند در خزانه ی آمریکا، پولشون رو می گیرند و از این جور دلقک بازی ها در می آورند. نه آمریکا براشون مهمه، نه ایران، نه هیچ کس و هیچ چیز دیگری، فقط پول. شما مطمئن باش به همین علینژاد دو زار پول بیشتری از آمریکا بدی، میاد برای جمهوری اسلامی غزل عاشقانه میگه. اینها به دلیل مشکل ایدئولوژیک با جمهوری اسلامی این کار ها رو نمی کنند چون اصلا دانش و سوادشون به این چیز ها قد نمیده، چون تو ایران بهشون چیزی نماسیده بلند شدند رفتند نوکر آمریکا شدند.
  • علی IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   16 1
   آقای مسیح مهاجری اصلا نیازی به مطالعه و شنیدن سخنان آقای ازغدی و هر شخص دیگری را ندارند چون جناب مهاجری علم غیب دارند.
  • محمد IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   21 2
   در حال باید یک جوری به آقای مهاجری بفهمانید عقل کل و دانا به همه مسایل هستند حتی بدون اطلاع از موضوع.
 • JP ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  65 5
  صداقت بهترین سلاح است....
  • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
   66 14
   22:10 در مقابل آدمهای مثل مهاجری، کشیده، تودهنی و دادگاه تنها سلاح هست!
 • مجید IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  45 11
  حضرت آقا فرمودند اگر این حرفها، مشکلات، دشمنی ها نباشد باید تعجب کرد فرمودند در مسیر حرکت به سوی قلّه وجود خار و سنگ و صخره طبیعی است فرمودند مهم این است که حرکت ادامه داشته باشد پس آقای ازغدی و دوستان ایشان ، از این چیزها برنیاشوبید
 • ۱۲۵ IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  51 10
  مسیح مهاجری اصلا فکر نمیکرد کارش به اینجا برسد ولی به قول حضرت امام شیطان قدم به قدم آدم را منحرف میکند.
 • علی IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  26 8
  درود بر آقای ازغدی اما جناب مشرق من خودم شاهد بودم که شما بعضی وقت به استناد به صفحه توییتری آقای ازغدی (که به گفته خود آقای ازغدی وجود ندارد) مطلب گذاشتید از امثال تاج‌زاده توقعی نیست اما..... واقعاً شما چرا؟؟؟؟
  • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   7 1
   منم یادمه
 • وطن پرست DE ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  54 7
  حالم از این کثافت ها بهم می خوره. اصلاحطلب ها زالوهایی هستند که با دروغ پرلکنی خون ازادی بیان رو از بدنه اجتماع می مکند. ای کاش از این روزنامه ها شکایت می شد!!!
 • IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  13 28
  دقیقا همون کارهایی را انجام دادند که شماها نیز برای مخالفان خودتون انجام میدهید. در واقع کپی برابر اصله.
  • IR ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
   0 0
   عجب! تو که راست میگی.... زامبی و آدم خوارتر از اصلاح‌طلبان در کره خاکی نیست
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  6 0
  این آقای ازغدی می گیرد.
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  9 7
  اینکه باید توپ را به زمین حریف انداخت کار درستی است . چگونه آنها از آشوب ها در مناطق دیگر جهان بخصوص در ایران به نفع خود استفاده میکنند .و با بزرگ نمایی انها سعی در نا ارامی کشور دارند هر چند اغتشاشات بی هدف و بی اساس باشند ولی اینک که در امریکا یک حرکت مردمی و اصیل ایجاد شده باید آنرا در راستای مبارزه با صهیونیزم جهانی هدایت کرد و نگذاشت خواب آرام به چشم سران فتنه گر و زالو صفت آنها برود.
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  7 0
  بابا مشرق، خودت هم گوش کن. من اینطور تو ذهنمه که دیدم شما هم توییتر از ایشون میذاری
 • حکیم IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  11 0
  آقای مهاجری درخصوص استاد صفایی حایری هم بدون مطالعه کتاب های ایشان کتابهای استاد صفایی را نقد کردند البته استاد ترجیح دادند بعد از فوت شان جوابیه برای آقای مسیح مهاجری ارسال شود.
 • عبدالله IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  0 0
  "از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید، تا دروغ گو رسوا و مجازات شده و کسی جرات دروغ پراکنی نداشته باشد.
 • FR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  0 0
  مهاجری هم می خواهد با این اقدامات همانند هم پالکی هایش بیش از پیش خودرا مطرح وبا دگراندیشان و سکولارها هم پیاله شود.
 • IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  0 0
  به اصطلاح فیل سوخ و متفگر و نزریه پرداز

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس