کد خبر 1086064
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
ابتلای 6 عضو کارزار ترامپ به کرونا؛ استقبال سرد از تجمع انتخاباتی «تالسا» و ماسک نزدن حاضران

شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» در گزارشی ضمن انتقاد از عدم ماسک نزدن حاضران در تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ در «تالسا»، از ابتلای ۶ نفر از اعضای کارزار او به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش مشرق، به دنبال برگزاری اولین تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ بعد از شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا در آمریکا، رسانه آمریکایی از بی‌توجهی به مقررات فاصله گذاری در تجمع انتخاباتی در تالسا و همچنین وضعیت وخیم این شهر از منظور ابتلا به کرونا خبر داد.

طبق گزارش «ان‌بی‌سی نیوز» در تجمع انتخاباتی شهر «تالسا» ایالت «اوکلاهاما»  هیچ گونه فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام نشد.

این رسانه گزارش داد، به رغم وجود صندلی‌های خالی در تجمع تالسا، تعداد کمی از حاضران ماسک زده و بسیاری از افراد هم درباره ویروس کرونا تردید داشتند.

بیشتر بخوانید:

بنا بر این گزارش، در تجمع انتخاباتی روز شنبه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که هزاران نفر حضور داشتند، تعداد کمی از حامیان رئیس‌جمهور ماسک زدند در حالی که حاضران دوشادوش هم قرار داشتند.

به گفته «باربارا باکاری» ۵۹ ساله اهل تالسا به ان‌بی‌سی نیوز گفت، سازمان‌دهندگان این تجمع انتخاباتی از شرکت‌کنندگان خواسته بودند قبل از ورود ماسک بزنند اما آزاد هستند وقتی درون محل تجمع مستقر شدند ماسک‌هایشان را بردارند.

باکاری که از حامیان ترامپ است، افزود: «به نظر من مرکز پیشگیری از بیماری‌ها (آمریکا) و دموکرات‌ها دارند بر آتش ویروس می‌دمند من می‌دانم که (کرونا) یک موضوع واقعی است اما فکر می‌کنم آنها دارند موضوع را منحرف می‌کنند. مطمئن نیستم ماسک‌ها اصلا بتوانند از شما حفاظت کنند».

به نوشته ان‌بی‌سی نیوز، در صف جلوی محل تجمع حاضران در تجمع انتخاباتی تالسا ماسک نزده بودند و تعداد معدودی از افراد در ردیف‌های عقب ماسک زدند.

این رسانه ادامه داد: «ترامپ، کاخ سفید و کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهور به خاطر برگزاری یک نشست انتخاباتی در فضای بسته در تالسا مورد انتقادات قرار گرفته است».

تجمع انتخاباتی ترامپ در تالسا


طبق گزارش «ان‌بی‌سی نیوز»، کارزار انتخاباتی ترامپ از همه شرکت‌کنندگان در تجمع انتخاباتی تالسا خواستند سندی دیجیتالی را امضا کنند که طبق آن، رئیس‌جمهور و کارزار او درقبال بیمار شدن شرکت‌کنندگان در تجمع هیچ مسئولیتی ندارند.

اداره بهداشت ایالت اوکلاهاما روز شنبه بیش از ۳۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و شمار کل مبتلایان از رقم ۱۰ هزار تن گذشت و ۳۶۸ نفر هم جان باختند.

طبق گزارش‌ها، شهرستان تالسا که تجمع انتخاباتی ترامپ برگزار شد هم از نظر تعداد مبتلایان و هم قربانیان وضعیت بدی در قیاس با دیگر نقاط ایالت اوکلاهاما دارد.

دکتر «آنتونی فائوچی» و دکتر دبرا برکس دو عضو ارشد کارگروه کاخ سفید مقابله با ویروس کرونا هفته گذشته درباره برقرای ایمنی تجمع انتخاباتی در تالسا با توجه به افزایش شیوع کرونا ابراز نگرانی کردند.

شش تن از اعضای کارزار انتخاباتی ترامپ که روزهای اخیر برای برقراری مقدمات برگزاری تجمع انتخاباتی ترامپ به تالسا آمده بودند، به ویروس کرونا مبتلا شدند.

این خبر را کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در بیانیه‌ای رسما اعلام کرد و البته خبر داد که این اعضا در تجمع تالسا حضور نیافتند.

تجمع انتخاباتی ترامپ در تالسا اولین کارزار رئیس‌جمهور آمریکا از دوم مارس بود.

«تیم مورتا» سخنگوی کارزار ترامپ درباره تجمع تالسا گفت: «همانطور که قبلا اعلام شد، از همه حاضران در تجمع تست تب گرفته شد».

رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی از سخنرانی خود در تجمع انتخاباتی تالسا خواستار بازگشایی مدارس در فصل پاییز شد و مدعی شد که دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در کشور، افزایش میزان تست کرونا بود؛ ادعایی که ان‌بی‌سی نیوز آن را ادعایی نادرست خواند.

برگزاری تظاهرات معترضان به تبعیض و خشونت‌های نژادی در آمریکا در تالسا و حضور کم طرفداران ترامپ در تجمع رئیس‌جمهور این کشور در تالسا، یکی دیگر از حاشیه‌های این تجمع بود.

صدها نفر از حامیان جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» به رغم حضور سنگین نیروهای امنیتی و نظامی در خیابان‌های تالسا، در این شهر تجمع اعتراضی ترتیب دادند. معترضان به دلیل موانع ایجاد شده فلزی در مناطق مجاور محل برگزاری تجمع انتخاباتی ترامپ و همچنین حضور نیروهای امنیت نتوانستند خود را به محل تجمع برسانند.

نیروهای امنیتی آمریکا در تالسا تعدادی از معترضان را که علیه ترامپ و حامیان او شعار می‌دادند، دستگیر کردند.

تظاهرات معترضان در تالسا و همچنین عدم استقبال طرفداران ترامپ از حضور در تجمع انتخاباتی او در این شهر آمریکا سبب شد کارزار او سخنرانی ویژه ترامپ و مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا برای حاضران در بیرون محوطه محل برگزاری تجمع را لغو کند.

ترامپ و کارزار او در توجیه چرایی عدم استقبال مورد انتظار هواداران از تجمع رئیس‌جمهور آمریکا در تالسا اعلام کردند، «جنجال‌های رسانه‌ها» درباره افزایش شمار مبتلایان به کرونا در تالسا و همچنین حضور معترضان را مقصر این موضوع معرفی کردند.

ترامپ در جریان سخنرانی خود در این تجمع با اشاره به حضور معترضان در تالسا، آنها را «افرادی بسیار بد» توصیف کرد و مدعی شد که آنها «دارند کارهای بسیار بدی می‌کنند».

«برد پارسکیل» یکی از اعضای ارشد کارزار ترامپ در پیاتیم توییتری درباره تجمع تالسا مدعی شد: «معترضان تندرو که تحت تاثیر یک هفته پوشش خبری آخرالزمانی قرار گرفتند، در کار تجمع حامیان دونالد ترامپ اخلال کردند. آنها حتی از ورود افراد ممانعت کردند. با این حال، هزاران نفر آمدند».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس