نفت عربستان نمایه

طی ماه جاری عربستان در حال پایین آوردن صادرات نفت خود به آمریکاست و به احتمال زیاد این حجم به کمترین میزان در ۳۵ سال گذشته خواهد رسید.

به گزارش مشرق به نقل از بلومبرگ، اطلاعات شرکت‌های رهگیری کشتیرانی حاکی از آن است که عربستان طی ماه جاری صادرات نفت خود به آمریکا را به شدت کاهش داده است و به احتمال زیاد شاهد رسیدن حجم صادرات نفت سعودی‌ها به واشنگتن به کمترین میزان در ۳۵ سال گذشته خواهیم بود. 

بیشتر بخوانید:

قیمت سبد نفتی اوپک به ۳۸ دلار نزدیک شد

عربستان چگونه باعث سقوط قیمت نفت در بازار شد؟

این کاهش در واقع نشان‌دهنده تغییر ۱۸۰ درجه‌ای سیاست سعودی‌ها در قبال صادرات نفت به آمریکاست؛ چراکه همین دو ماه پیش عربستان با ارسال ناوگانی از سوپرنفتکش‌های خود در تلاش بود تا سیلی از نفت خود را روانه بازار آمریکا کند. 

در ماه آوریل رسیدن نفتکش‌های عربستان به سواحل آمریکا با کاهش شدید تقاضای نفت در بازار جهانی و بازار آمریکا ناشی از شیوع ویروس کرونا همزمان شد و باعث شد تا انبارهای نفت آمریکا تقریبا به طور کامل پر شود، اما با توجه به آنکه در آن زمان سعودی‌ها با روسیه بر سر کاهش عرضه نفت به بازار جهانی مشکل داشتند و حالا این مشکل بر اساس توافق کاهش عرضه نفت به بازار جهانی که در ماه آوریل امضا شد تقریبا حل شده، آنها سیاست خود در قبال آمریکا را تغییر داده و تلاش می‌کنند تا با کاهش صادرات به پایین آمدن حجم نفت انبار شده در ذخیره‌گاه‌های آمریکا کمک کنند. 

بنا به گزارش موسسات خطوط کشتیرانی در نیمه اول ماه ژوئن عربستان تنها یک محموله نفتی معادل ۱۳۳ هزار بشکه در روز به آمریکا صادر کرده است و این در حالی است که در ۱۵ روز اول ماه آوریل حجم صادرات نفت عربستان ۱.۳ میلیون بشکه در روز به آمریکا بود. البته برخی نفتکش‌های سعودی هنوز مقصد خود را مشخص نکرده‌اند اما در صورتی که این روند ادامه پیدا کند شاهد سقوط صادرات نفت عربستان به آمریکا به کمترین میزان در ۳۵ سال گذشته خواهیم بود. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس