کد خبر 1084743
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
محرومیت ۲ ساله در انتظار سریع‌ترین دونده جهان

دارنده مدال طلای دوی ۱۰۰ متر جهان از آمریکا به اتهام ندادن تست دوپینگ و خودداری از این کار ۲ سال از شرکت در هر رقابتی محروم می‌شود.

به گزارش مشرق و به نقل از اسپورت اکسپرس، کریستین کولمن ۲۴ ساله به خاطر ندادن ۳ آزمایش ضددوپینگ در یک سال باید منتظر محرومیت ۲ ساله باشد. سریع‌ترین دونده کنونی جهان به لطف برخی تشریفات رسمی سال گذشته میلادی توانست از محرومیت تخلف محرز خود جلوگیری کند.

کریستین کولمن ۳ آزمایش ضددوپینگ در ۶ ژوئن، ۲۰۱۸، ۱۶ ژانویه و ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ را انجام نداد. او سپس با ارائه مدارکی توانست اثبات کند که یکی از آزمایش‌هایش مربوط به یک آوریل ۲۰۱۹ بود. بدین‌ترتیب کریستین کولمن دوره زمانی ۳ آزمایش ضددوپینگ را از ۱۲ به ۱۴ ماه افزایش داد و از محرومیت گریخت اما این بار ماجرا کمی فرق دارد.

دارنده مدال طلای دوی ۱۰۰ متر جهان در این رابطه عنوان کرد: روزی که ماموران آژانس جهانی ضددوپینگ طبق زمان تعیین‌شده برای گرفتن آزمایش به خانه‌ام آمده بودند، من برای خرید بیرون رفتم. زمانی که به خانه بازگشتم، ماموران آنجا را ترک کرده بودند.

طبق گزارش آژانس جهانی ماموران این نهاد ۱۰ دقیقه با صدای بلند در خانه کریستین کولمن را زدند و یک ساعت زنگ را فشار دادند اما کسی پاسخگو نبود.

کریستین کولمن درباره این گزارش آژانس جهانی ضددوپینگ اظهار داشت: ماموران این آژانس هربار که می‌خواستند از من آزمایش بگیرند تماس می‌گرفتند. چرا این‌بار به من تلفن نزدند؟ شاید مامور ضددوپینگ آدرس را اشتباهی نوشته باشد و به خانه شخص دیگری رفته بود! چه کسی می‌داند که آیا آنها اصلاً مراجعه کرده بودند!  چند رسید فروشگاهی که در آن زمان در حال خرید بودم را دارم. مواد غذایی خریدم و طبق زمان تعیین‌شده به خانه بازگشتم. بنابراین فکر نمی‌کنم ماموران آژانس جهانی یک ساعت منتظر من مانده باشند. هیچ‌گاه از دارو یا مکمل‌های بهبوددهنده عملکرد یک ورزشکار استفاده نکردم. آماده‌ام برای اثبات بی‌گناهی‌ام  تا روز پایانی دوان حرفه‌ای‌ام آزمایش ضددوپینگ بدهم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس