مقام یمنی: آماده مذاکره مستقیم با عربستان برای حل بحران هستیم

عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که دولت نجات ملی یمن آماده مذاکره مستقیم با عربستان برای حل فراگیر بحران این کشور است.

به گزارش مشرق، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن در گفت‌وگو با شبکه بی بی سی گفت: ما آماده ایم که به صورت مستقیم با عربستان و کشورهای متجاوز دیدار و درباره مسائل یمن و مشکلاتی که یمنی ها در پی این تجاوز با آن مواجه هستند با آنها گفت‌وگو کنیم.

وی افزود: ما سندی برای حل فراگیر بحران ارائه کردیم که در آن همه راه حل ها وجود دارد و ما در این سند خواستار راه حل‌های کامل هستیم نه راه حل های جزئی و بخشی که فقط مصرف رسانه ای دارد.

بیشتر بخوانید:

شورای انتقالی جنوب یمن خواستار تشکیل دولت جدید شد

الحوثی اظهار داشت: ما منتظر پاسخ طرف مقابل به طرحی که ارائه کردیم هستیم اما آنچه امروز در حال رخ دادن است این است که ما طرح ها را ارائه می کنیم و همچنین راه حل های واقعی را ارائه کردیم اما طرف مقابل مقاومت می کند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن اظهار داشت: تماس‌هایی با کشورهای ائتلاف متجاوز وجود دارد اما نمی توان این تماس ها را در سطح مذاکره دانست.

وی ابراز آمادگی کرد که در صورت موافقت عربستان و کشورهای متجاوز با سند حل بحران برای امضای این سند راهی این کشور شود.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس