تارتار: مسئول عقد قرارداد با ویلموتس باید بازخواست شود/ به مردم ایران و مربیان جوان جفا کردند

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان گفت: با این نوع قرارداد که بین فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس امضا شد، مردم ایران و مربیان جوان مورد جفا قرار گرفتند.

به گزارش مشرق، مهدی تارتار در ارتباط با شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران و انتقادهای اخیر از مسئولان پیشین فدراسیون عنوان کرد: زمانی که مربی بزرگی مثل کی‌روش را از دست دادیم، مسئولان می‌خواستند برای آرام کردن افکار عمومی مربی‌ای انتخاب کنند که کمتر از کی‌روش نباشد. من آن زمان در جریان بودم که فقط می‌خواستند با یک انتخاب، انتقادها را کم کنند و از طرفی پروسه انتخاب سرمربی هم طول کشیده بود.

وی با بیان اینکه فدراسیون از ترس انتقادها به هیچ عنوان نمی‌خواست به مربیان ایرانی اعتماد کند، گفت: فدراسیون بر اساس رنکینگ مربیان ویلموتس را انتخاب کرد. آن اوایل در چند بازی رسمی و دوستانه همه چیز خوب پیش می‌رفت ولی در ادامه نتایج بد باعث شد ویلموتس به کشورش برود و با تیم ملی قطع همکاری کند. اگر تیم ملی نتایج خوبی می‌گرفت همه مسئولان فدراسیون می‌گفتند که این به خاطر انتخاب خوب ما بود ولی حالا که همه چیز به ضررشان است حرفی ندارند جز اینکه دنبال توجیه باشند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای فرار بازیکنان تیم لیگ برتری از هتل

تارتار خاطرنشان کرد: بالای 40 میلیارد به این مربی پول دادیم و جالب اینجا است که ویلموتس فقط 30 روز در ایران بوده و اگر در پرونده شکایت این مربی از فدراسیون شکست بخوریم این مبلغ به 160 میلیارد می‌رسد. در این شرایط اقتصادی چرا با این مربی چنین قراردادی امضا شده است؟ این یک اشتباه بزرگ است و مسئول عقد چنین قراردادی باید بازخواست شود. انتظار همه این است که نهادهای مربوط جزییات این قرارداد را به صورت کامل برای مردم روشن کنند.

وی اظهار داشت: این پول می‌توانست صرف آموزش مربیان جوان و به روز فوتبال ایران شود تا در تمرینات تیم‌های بزرگ اروپایی و کلاس‌های پیشرفته مربیگری در خارج از ایران حاضر شوند، مربیانی که بدون رابطه دنبال پیشرفت هستند. آنهایی که با ویلموتس قرارداد امضا کردند با این کار به مردم ایران که شرایط اقتصادی سختی دارند و همچنین به مربیان جوان ایرانی ظلم و جفا کردند.

سرمربی نفت مسجدسلیمان در پایان با اشاره به وضعیت بحرانی این تیم و مشکلات مالی تاکید کرد: وضعیت تیم ما بسیار خراب است و حتی پول خرید آب‌معدنی را هم نداریم، جالب است که با این وضعیت می‌گویند لیگ ادامه پیدا کند. حتی دیگر پول تست دادن کرونا را نداریم و با این وضعیت سخت ممکن است تمرینات تیم تعطیل شود. بازیکنان پنج ماه است که یک ریال پول نگرفته‌اند. وقتی تیمی در رفاه کامل باشد تمرکز کادر فنی هم روی مسائل فنی است ولی من باید نصف انرژی‌ام را صرف دلداری دادن به بازیکنان کنم تا مشکلات مالی تمرکز آنها را به هم نزند. این مشکلات قطعا کار را خراب‌تر می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس