شماره «هشتی» که شبیه جباری می‌شود/ حتی در مصدومیت هم نزدیک است!

فرشید اسماعیلی یکی از بهترین هافبک‌های بازیساز فوتبال ایران است که گفته می‌شود به دلیل مصدومیت اولین دیدار استقلال در شروع مجدد لیگ برتر را از دست خواهد داد.

به گزارش مشرق، شماره «۸» از شماره‌های خاص در فوتبال است که معمولا در تیم های بزرگ، یکسری بازیکنان خاص این شماره را بر تن می‌کنند.

این شماره در فوتبال ایران هم جایگاه ویژه ای دارد. در تیم پرسپولیس بازیکنان خاصی مثل مجتبی محرمی، ناصر محمدخانی، مرتضی کرمانی و علی کریمی این پیراهن را در طول تاریخ بر تن کردند و در استقلال هم برجسته ترین بازیکنانی که از این شماره استفاده کردند، علی جباری، امیر قلعه نویی و به خصوص مجتبی جباری بودند. 

فرشید اسماعیلی هافبک ۲۶ ساله آبی‌ها که پنجمین فصل حضورش در این تیم را تجربه می‌کند، در حال حاضر یکی از بازیسازان و گلسازان خوب فوتبال ایران است که در خط میانی استقلال یک وزنه به حساب می‌آید. اسماعیلی که در ورودش به استقلال پیراهن شماره ۸۸ را بر تن کرد، در مقطعی از لیگ شانزدهم هم با مجتبی جباری سَمبُل بازیسازی در استقلال همبازی بود و حضور در کنار این بازیکن بزرگ تاریخ آبی ها را هم تجربه کرده بود.

اسماعیلی برای اولین بار به صورت موقت و در لیگ قهرمانان آسیا پیراهن شماره ۸ این تیم را بر تن کرد و از فصل گذشته به صورت رسمی صاحب این پیراهن بزرگ شد.

بیشتر بخوانید:

خبر خوب برای استقلالی‌ها

اسماعیلی که نوع بازی‌اش بی شباهت به مجتبی جباری نبود، با بر تن کردن پیراهن این بازیکن بزرگ جای او را تاحدودی در این تیم گرفت و حالا روز به روز شباهت‌های فرشید اسماعیلی به مجتبی جباری بیشتر می‌شود.

از بارز ترین مشخصات مجتبی جباری مصدومیت‌های پی در پی و شکایت‌های متوالی او نسبت به هر چیزی بود تا لقب ۸ شاکی را از هواداران و رسانه‌ها بگیرد. اسماعیلی که شکایت‌ها و رفتار رسانه‌ای اش چه در فضای مجازی و چه در رسانه های رسمی بی شباهت به رفتارهای مجتبی جباری نیست، در این فصل با مصدومیت های زیادی مواجه شده تا شباهت های او به جباری بیش از پیش شود.

با اعلام تیم پزشکی باشگاه استقلال وی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه همسترینگ دیدار پیش روی این تیم را از دست داده و این اولین آسیب دیدگی او در این فصل نیست.

وی در این فصل به دلیل مصدومیت ۴ بازی مقابل شاهین بوشهر، ماشین سازی تبریز، نفت مسجد سلیمان و پرسپولیس تهران در لیگ برتر و دیدار مقابل الکویت، الریان، الشرطه و الاهلی در آسیا را از دست داده است و حالا گفته می شود احتمال رسیدن او به دیدار مقابل فولاد نیز به حداقل رسیده است.

اسماعیلی که فصل گذشته بهترین پاسور آسیا بود و بیشترین تعداد پاس گل را داشت، در این فصل با ۲ گل و ۲ پاس گل همچنان از بازیکنان تاثیرگذار این تیم در فاز تهاجمی است. در بین بازیهایی که اسماعیلی در این فصل از دست داده هر دو دیدار رفت و برگشت مقابل پرسپولیس هم به چشم می خورد تا وی در این فصل دربی را تجربه نکرده باشد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس