جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس/ حضور وزرای نیرو و راه در جلسه فردا

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: وضعیت تولید و صادرات نفت خام و تهدیدهای خارجی و داخلی در جلسه غیر علنی مجلس بررسی شد

به گزارش مشرق، محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس امروز پس از پایان جلسه غیر علنی به جزئیات این جلسه پرداخت و گفت: جلسه امروز با حضور وزرای نفت، اطلاعات و معاونان او برگزار و اطلاعات مفید در آن مطرح شد.

وی با بیان اینکه وزیر نفت گزارشی در خصوص حوزه انرژی، نفت و گاز، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود ارائه داد، اظهار داشت: در این گزارش به آخرین وضعیت تولید داخل، صادرات نفت خام، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی و همچنین ذخایر داخل کشور اشاره شد که وضعیت مطلوبی حاکم است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: نمایندگان هم دیدگاه‌های خود را بیان و انتقادهایی پیرامون عملکرد وزارت نفت در رابطه با صادرات و تولید داخل، برخی از هزینه‌های این وزارت خانه و ساخت و سازهای آن در شهر تهران مطرح کردند.

بیشتر بخوانید:

شفافیت آرا؛ نخستین فصل شفافیت در پارلمان

فرهنگی با بیان اینکه مسائل امنیتی بیشتر از حوزه نفت زمان جلسه را به خود اختصاص داد، افزود: موضوعات متنوعی در این خصوص توسط وزیر اطلاعات مطرح شد، شرایط امنیت داخلی و تهدیدهای خارجی و نفوذهای داخلی تا جایی که فرصت اجازه داد مورد بحث قرار گرفت. همچنین چند نفر از معاونان وزیر اطلاعات نیز موضوعاتی همچون مسائل ضدجاسوسی و تهدیدات دیگر را توضیح دادند.

وی پاسخ به این سوال که گزارش وزرای دولت به مجلس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ اظهار داشت: برای جلسه علنی فردا وزرای نیرو و راه و شهرسازی دعوت شدند و این وضعیت روند معمولی است که در ابتدای هر دوره اجرا می‌شود تا نمایندگان در جریان مسائل کشور قرار بگیرند و مسئولان اجرایی دیدگاه‌ها، مشکلات و مسائل را مطرح کنند و این روند تا زمانی که کمیسیون‌ها تشکیل شود و دستور جلسه مجلس بر اساس گزارش‌های کمیسیون‌ها شکل بگیرد ادامه دارد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس همچنین، امروز را آخرین فرصت تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس یازدهم دانست و گفت: ۴۸ ساعت آینده فرصتی است که در قانون برای اعتراض پیش بینی شده و بعد از آن هم در ابتدای هفته آینده انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌ها و سایر روندها آغاز می‌شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس