سیموئن فرانسسیس

رسانه‌های انگلیسی از آغاز تحقیقات درباره مرگ یک سیاه پوست ۳۵ ساله در یکی از زندان‌های این کشور خبر دادند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های انگلیس گزارش داده‌اند تحقیقات درباره مرگ یک فرد سیاه‌پوست در یکی از زندان‌های این کشور آغاز شده است.

به نوشته روزنامه «میرر» این فرد سیاه پوست «سیموئن فرانسسیس» نام داشت  و بیستم ماه مه (چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت)  در زندان شهر «تورکی» در منطقه «لیدز»  به دلایلی نامعلوم جان خود را از دست داد.

به نوشته این روزنامه، این سیاه پوست ۳۵ ساله ساعاتی پس از دستگیری در زندان جان خود را از دست داد. به دنبال افشای این حادثه پلیس از انجام تحقیقات در این زمینه خبر داده است. هنوز به علت دستگیری این سیاه پوست در انگلیس نیز اشاره‌ای نشده است.

این اتفاق در حالی رخ داد که نخست وزیر انگلیس روز گذشته مدعی شد انگلیس کشور نژاد پرست نیست. سخنگوی دولت انگلیس روز دوشنبه در این زمینه گفت که «بوریس جانسون»  نخست وزیر انگلیس یکشنبه شب گفته مردم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی حق برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را داردند.

بوریس جانسون همچنین هشدار داده که نباید این تظاهرات از سوی تبهکاران مورد سو استفاده قرار گیرد.  به گفته سخنگوی جانسون، نخست وزیر انگلیس از پایین کشیده شدن یک مجسمه در شهر «بریستول» و مجسمه یادبود «وینستون چرچیل» در همین شهر در روز گذشته ابراز ناراحتی کرده بود.

این در حالی است که مخالفان تبعیض نژادی و از هواداران جنبش «زندگی سیاه‌پوستان اهمیت دارد» در انگلیس در یکی از شهرهای این کشور مجسمه معروف  یک تاجر برده  را به نشانه اعتراض پایین کشیدند.

تظاهرکنندگان در شهر «بریستول» در جنوب غربی انگلیس عصر یکشنبه به وقت تهران مجسمه معروف «slave trader» را با طناب پایین کشیده  و آن را داخل یک رودخانه انداختند. این مجسه متعلق به «ادوارد کلستون» از اعضای شرکت سلطنتی آفریقا بود که در قرن هفدهم حدود ۸۰ هزار مرد، زن و کودک را از آفریقا به قاره آمریکا آورد. این تظاهرات در ادامه همبستگی با قتل «جورج فلوید» سیاه پوست آمریکایی است که چندی قبل در یکی از شهرهای آمریکا به دست ماموران پلیس این کشور به طرز فجیعی کشته شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس