روحانی نمایه

رئیس جمهور جهش تولید را رمز عبور از مشکلات کشور دانست و گفت: تحقق شعار جهش تولید با همکاری، همفکری و تلاش همگانی، قطعا مردم را نسبت به آینده کشور امیدوار و دشمنان را ناامید خواهد کرد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دومین جلسه برنامه ریزی برای تحقق شعار جهش تولید، اظهار داشت: با تلاش همه جانبه در مسیر جهش تولید باید نقشه ها و برنامه های دشمنان ایران و ملت را که همواره بدنبال ناکارآمد نشان دادن نظام و دولت بوده اند، نقش بر آب می‌کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه تحقق شعار جهش تولید نماد تمام عیار کارآمدی نظام خواهد بود، گفت: توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور با جهش تولید، افزایش امید، اعتماد و رضایت مردم را بدنبال خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

نخستین سوال نمایندگان مجلس یازدهم از رئیس‌جمهور

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه محقق شدن شعار جهش تولید و اشتغال فراگیر نیازمند یک همکاری همه جانبه و تلاش همگانی است، خاطرنشان کرد: باید در نظر داشته باشیم که تحقق این شعار صرفا برعهده دولت و یک دستگاه خاص نیست اگرچه میدان داری آن با دولت است.

رئیس جمهوربا تاکید بر پررنگ بودن نقش و سهم مردم در تحقق شعار جهش تولید، تصریح کرد: مشارکت جدی و نقش آفرینی مردم و مساعدت و همکاری همه قوا و دستگاه ها در این موضوع ضروری و لازم است.

دکتر روحانی با اشاره به اهمیت نقش دستگاه های تبلیغاتی و رسانه ای در این زمینه، گفت: دستگاه های اجرایی و تبلیغاتی می بایست با ارائه راهکارها، شیوه ها و آموزش های موثر و کارآمد، نحوه مشارکت مردم در تحقق این شعار را تبیین و تحلیل کنند تا مردم بتوانند با مشارکت فعال خود نقش آفرین باشند.

رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: دولت و تمامی وزرا و روسای دستگاه ها باید با تلاش های خود و همکاری با سایر قوا از جمله مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانین و سازوکارهای حقوقی تقویت کننده جهش تولید و حذف قوانین دست و پاگیر و موانع پیش روی تحقق این شعار تلاش کنند.

دکتر روحانی همچنین در این جلسه با تعیین ماموریت های ویژه برای دستگاه های اجرایی برای پیشرفت کشور، تاکید کرد: هر دستگاهی باید راهبرد خود را در این زمینه مشخص و به طور مداوم  گزارش ها، اطلاعات و فعالیت های خود را با دقت و پردازش مناسب منتشر و منعکس کند.

رئیس جمهورهمچنین با تاکید بر خودداری از انعکاس گزارش ها و اطلاعات غیرموثر، اظهار داشت:  ارائه گزارش ها و اطلاعات باید به گونه ای باشد که مردم دریافت عینی و ملموس از اثر بخشی اقدامات دستگاه ها داشته باشند.

دکتر روحانی با اشاره به ضرورت طراحی پیوست رسانه ای و افکار عمومی از سوی دستگاه ها در راستای معرفی دستاوردها و اقدامات برای تحقق شعار تولید، افزود: تمامی دستگاه های تبلیغاتی کشور اعم از رسانه ملی، خبرگزاری ها و روزنامه ها باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ارائه این دستاوردها صرفا بیان اقدامات دولت و یا یک دستگاه اجرایی یا اقتصادی خاص نیست  بلکه دستاورد ملت ، نظام و حاصل همکاری قوای سه گانه و نیروهای مسلح کشور است که در سخت ترین سال  با وجود اعمال تحریم های شدید و غیرقانونی و همچنین پیامدهای سخت شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد کشور و جهان، بدست آمده است.

دکتر روحانی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در دو دوره یازدهم و دوازدهم از این دوران به عنوان دوران گشایش و پیشرفت یاد کرد و گفت: در دولت یازدهم اگر چه تحریم‌ها برقرار بود، اما با اقداماتی مانند توافق اولیه در ۱۰۰ روز اول و تعدیل تحریم‌ها ماهانه ۷۰۰ میلیون دلار از اموال بلوکه شده ایران آزاد می‌شد و اقدامات بسیار مهمی انجام گرفت که در نهایت به توافق هسته‌ای و موفقیت در زمینه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها منجر شد.

رئیس جمهور افزود: در دوره سه ساله اخیر یعنی دوره مقاومت و بردباری پس از خروج آمریکا از برجام با سیاست ذاتی آمریکایی‌ها یعنی قرار دادن زانو بر گلوی مخالفان خود مواجه شدیم و آن همین اقدامی است که امروز به وضوح در آمریکا شاهد آن هستیم.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها با سیاست «زانو بر گلو» شدیدترین تحریم‌ها را علیه دولت و ملت ایران اعمال کردند و هدف‌شان این بود که مردم در تأمین اولیه‌ترین امکانات زندگی خود نظیر انرژی، آب، برق، گاز، مواد غذایی و دارو دچار مشکل شوند و با افزایش فشارها این روند به فروپاشی کشور منجر شده و آنها بتوانند به هدف اساسی خود که از ابتدا آن را دنبال می‌کردند، یعنی تغییر نظام سیاسی در ایران برسند.

رئیس جمهور افزود: امروز پس از گذشت بیش از ۲ سال از فشار آنان دولت با هدایت های رهبری و همراهی مردم و وحدت و انسجامی که در جامعه بوجود آمده، نگذاشته زانوی آمریکایی‌ها برگلوی ملت فشار آورده و نفس آنها را تنگ کند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امروز نه تنها در تأمین کالاهای اساسی زندگی مردم از جمله غذا و دارو و خدمات ضروری مورد نیاز دچار مشکل نیستیم، بلکه حتی توانسته‌ایم علیرغم سنگین‌ترین و شدیدترین تحریم‌های اقتصادی رشد منفی اقتصادی را جبران کرده و حتی در برخی زمینه‌ها شاهد رشد و پیشرفت باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در برخی از بخش‌ها حرکت‌های خوبی انجام شده و اقداماتی به ثمر رسیده که فوق انتظار بوده است، گفت: در زمینه رفاه اجتماعی و بهره‌مندی اقشار کم برخوردار کار بزرگی انجام گرفته و مستمری‌ بگیران توانسته‌اند ۹ برابر مستمری دریافت کنند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه در سال‌های قبل از دولت تدبیر و امید میزان اضافه حقوق کارمندان با تورم همخوانی نداشت، گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش کرده‌ایم نسبت واقعی میان تورم و افزایش حقوق‌ها و مزایا وجود داشته باشد و در حوزه‌های دیگر مثل فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، دولت الکترونیک، گردشگری و محیط زیست نیز شاهد پیشرفت‌های بسیار خوبی بوده‌ایم.

رئیس جمهور با تقدیر از تمامی دست‌اندرکارانی که در این سال‌ها با مقاومت و بردباری زمینه‌های رشد و پیشرفت را در کشور بوجود آورده‌اند، به حرکت‌های امیدآفرینی که اخیراً در بورس آغاز شده، اشاره کرد و افزود: باید این تلاش‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که با شفافیت و تعادل دقیق در این بازار بتوانیم این حرکت بزرگ را ماندگار کنیم و مردم احساس کنند که یک اقدام مؤثر در اقتصاد کشور و زندگی آنها انجام گرفته است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اگر چه این دولت به دولت صلح و ثبات معروف شده، اما اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در حوزه قدرت ملی و از جمله قدرت دفاعی و تأمین تجهیزات مورد نیاز بخش دفاعی کشور به هیچ وجه با دوره‌های قبل قابل مقایسه نبوده و در مجموع کار عظیم و بزرگی در طول سال‌های گذشته از عمر دولت تدبیر و امید انجام شده است.

در این جلسه مقرر شد در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌هایی که اعلام شد، وزارت کشور می‌بایست با ابلاغ به استانداران مسئولان مناطق و نواحی در خصوص هماهنگی با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های محلی و منطقه‌ای دستاوردهای دولت و کشور را در زمینه سلامت مردم و رشد تولید و فعالیت‌های انجام شده در طول سال‌های گذشته در دولت تدبیر و امید تبیین و اطلاع‌رسانی کنند.

دکتر روحانی همچنین ارتباط مستمر مردم با کارشناسان و متخصصان  در تحقق اهداف نظام را امری ضروری و قابل توجه دانست و افزود: در آستانه ورود به سده جدید، کشور می بایست دستاوردهای بزرگ در مسیر توسعه و پیشرفت داشته باشد و تحقق شعار تولید، دروازه ورود ایران به سال ۱۴۰۰ و قرن جدید خواهد بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  10 0
  هیچکدوم از حرفاتو نمیخونم یکی دوبار زمان مناظره انتخاباتی گوش دادم فهمیدم چیزی بارت نیست...
  • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   3 4
   چون گفت قالیباف و رئیسی فاسدند؟؟؟
  • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   4 5
   قالیباف بارش بود؟ رئیسی چه طور؟ الان دو تا قوه دستشونه مملکت شده گل و بلبل تر از همیشه
  • وطن پرست DE ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   4 0
   منم باهات موافقم. فقط شعار می ده. ریسی اگه نبود الان کل مملکت رو چپاول کرده بودن. برادر هرکدومشون هم یک استان رو بنام زده بود و رفته بود. باز دم ریسی گرم که جلو خصوصی سازی رو گرفت. کاش ریسی ریس جمهور بود.
  • IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
   4 3
   روحانی دیگه جای دفاع کردن نداره، دست از حماقت بردارید و بیشتر از این مردم رو خسته نکنید! خدمات روحانی چی بوده تو این ۸ سال جز حقارت ملی و بدبخت کردن مردم.!؟
 • مدرس دانشگاه IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  7 0
  لطفا زانوی خودتان را بردارید
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  5 2
  حمایت از تولید داخل یعنی بردگی مصرف کنندگان زیر سلطه کارخانه های داخلی مثل ایران خودرو و سایپا
 • محمدایوب IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  1 0
  زانوی آمریکا نتونست اما اما خودتو واصلاح طلبان نفس مردم روگرفتید جون مردم روگرفتید کمرمردم رو زیرا گرونی شکستید ولی رو که رو نیست سنگ پای قزوینه
 • DE ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  « شعار جهش تولید » .
 • IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  1 0
  روتو برم مملکت را دستی دستی با این رویه غلط در سیاستهای داخلی وخارجی متمایل به غرب داشتی میکردی توحلقوم آمریکا هنوز با وزیرها ورفقای گرمابه میگی باید به برجام اروپا وآمریکا دخیل بست بعد نقش سوپر من را جلوی دوربین داخلی بازی میکنی .زکی .سپاه و سردار سلیمانی اجازه ندادن نه تو.
 • IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  کل کارکرد اصلاحات و دولت روحانی رو یجا جمع کنید اندازه انگشت کوچیکه قالیباف هم نمیشه البته دولت روحانی که کشور رو ورشکسته کرده
 • IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  بنده هم..یه کلیپ دیدم خیلی از جناب آقای قالیباف وآیت ال...ریسی عزیزبد گفته بود خوشم نیومد--
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 7
  فقط امیدمان به تدبیر رئیس جمهور است تا ما را از این مشکلات نجات دهد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس