کد خبر 1079772
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
میانگین سن مادران ایرانی ۲۹سال است

خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از متولد شدند یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۳۵ نفر در سال ۹۸ خبر داد و گفت: در سال گذشته میانگین سن مادر در زمان ولادت فرزند ۲۹.۱ سال بود.

به گزارش مشرق، سیف الله ابوترابی با بیان اینکه در سال گذشته (۱۳۹۸) یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۳۵ نفر متولد شدند، افزود: از بین متولدان سال گذشته ۵۸۹ هزار و ۴۹۴ نفر پسر و ۵۷۹ هزار و ۶۴۱ نفر دختر بودند و نسبت جنسی حاصل از ثبت رویداد ولادت در سال ۱۰۶.۴ بود یعنی در مقابل هر ۱۰۰ دختر متولد شده در سال گذشته ۱۰۶.۴ پسر متولد شده است.

بیشتر بخوانید:

واکنش محسن رضایی به حذف یارانه نوزادان

هزینه کمرشکن یک رویای مادرانه‌

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در مورد میانگین سن پدر و مادرها در زمان تولد فرزند در سال ۹۸ نیز گفت: میانگین سن پدر در زمان ولادت فرزند ۳۳.۸ سال و میانگین سن مادر در زمان ولادت فرزند ۲۹.۱ سال بود. 

وی در مورد اینکه چه افرادی می‌توانند برای ثبت ولادت نوزاد و اخذ شناسنامه اقدام کنند، تصریح کرد: پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه، مادر در صورتی که ازدواج او قانونی به ثبت رسیده باشد، وصی یا قیم یا امین با ارائه مدارک ذیربط، متصدی یا نماینده موسسه‌ای که طفل به آنجا سپرده شده و صاحب واقعه (ولادت) که سن او ۱۸ سال تمام به بالا باشد، می‌توانند برای ثبت ولادت و گرفتن شناسنامه اقدام کنند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس