کد خبر 1079515
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
اعتراضات آمریکا

وزیر خارجه آفریقای جنوبی ضمن حمایت از اعتراضات در آمریکا در رد قتل نژادپرستانه «جورج فلوید»، خواستار «خویشتنداری حداکثری» نیروهای امنیتی و معترضان شد.

به گزارش مشرق، وزیر خارجه آفریقای جنوبی به نمایندگی از رئیس‌جمهور و مردم این کشور درباره قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» و ناآرامی‌های متعاقب آن در ایالات متحده ابراز تاسف کرد.

بیشتر بخوانید:

واکنش دیرهنگام جانسون به اعتراضات آمریکا

به گزارش پایگاه «بریفلی»، «نالدی پاندور» اعلام کرد: «خشونت بروز یافته در برخی از اعتراضات (آمریکا)، به طرزی جدی توجهات را از لزوم افزایش آگاهی بین‌المللی در خصوص نگرانی‌های مشروع در قبال خشونت علیه مردم بی دفاع سیاه پوست و دیگر اقلیت در آمریکا منحرف می‌کند».

وی ادامه داد: «آفریقای جنوبی از همه و به ویژه از نیروهای امنیتی در ایالات متحده می‌خواهد در پاسخ به خشم و سرخوردگی بسیاری از شهروندانش، دوستانش و شرکای بین‌المللی‌اش، از خودشان خویشتنداری حداکثری نشان دهند».

به باور وزیر خارجه آفریقای جنوبی، «مرگ تاسف بار» جورج فلوید، فرصتی برای آمریکا است که به مسائل و «موضوعات اساسی حقوق بشری» از قبیل آزادی و برابری بپردازد.

وی افزود: «همانطور که مردم آمریکا از آفریقای جنوبی در مبارزات مشروع خود علیه آپارتاید حمایت کردند، آفریقای جنوبی نیز از درخواست‌ها برای اقدام عملی به منظور رفع نارسایی‌های برجسته شده توسط معترضان جامعه مدنی و سازمان‌های حقوق بشری حمایت می‌کند».

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس